Szum/szuranie przy skrecaniu

Kris2021
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2021, 15:14

Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Kris2021 »

Miał może ktoś z was taka przypadłość u siebie w Formentorze ze przy małych predkościach np parkowanie itd, to przy skrecaniu w lewo bądź prawo słychac jakby koło ocierało o nadkole ? Nawet przy skrecaniu do 50% możliwosci obrotu kierownicą ? Nie wiem czy jest tak od nowości ale dopiero ostatnio zwróciłem na to uwage. Dość mocno to słychać w środku jak i na zewnątrz. Dodam iż przejechane dopiero 1500 km. 1.5 TSI, DSG.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Krzysztof »

No masz, wczoraj miałem to samo wrażenie. Szumi przy hamowaniu i lekko również przy skręcaniu. Ale pomyślałem, że mi się wydaje. Dzisiaj wyłączę radio i posłucham.
tomtez
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2022, 23:38

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: tomtez »

Witam, u mnie to samo. Szumi, słyszę to zwłaszcza wyjeżdżając z garażu podziemnego. 1.5 TSI DSG (2300km). Nie jest to jakieś uciążliwe także do ASO się z tym nie wybieram
RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: RobBob »

Na FB doszli że to gumy osłon półosi napedowych, też to mam, czekam na cieplejsze dni, po zimie umyję podwozie z soli to może trzeszczenie zniknie, auto po poprzedniej zimie nie trzeszczało ale to była nówka :?:
VZ 310
Robert
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Waldek »

A ktoś był z tym w ASO? Bo osobiście powiem, że mnie to denerwuje w aucie za 250k, przy pęłnym skręcie w lewo i prawo trze jakbym hamulec naciskał. Ja wybieram się do ASO jakoś w tym miesiącu i chciałbym wiedzieć jakie jest rozwiązanie tego problemu. Auto zostawiam na dłużej bo jak na roczny samochód jakościowo to jedna wielka porażka- hamulce brembo pracują jak gówno, trzesczą, wibrują, wycinają jakieś wyżłobienia w tarczy, lewe drzwi stukają tak, że przy predkosci autostradowej nie da się rozmawiać plus to ocieranie. Ogólnie to auto po 10tys km jest w gorszym stanie niż kia sportage z przebiegiem 350tys km:)
Ptkiba
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2023, 16:48

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Ptkiba »

U mnie to samo auto ma najechane całe 700km. Ktoś może już rozwiązał ten problem w aso?
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Rybak »

Miałem podobnie w innym aucie koncernu VAG. Po 3 latach i częstym przejeżdżaniu przed rozlewisko (jeszcze sie takie drogi w PL zdarzają) coraz bardziej szurało przy maksymalnym skręcie. Dobrze wymyłem koła i półosie na myjni i problem zniknął.
W Formentorze mam to samo. Myślę, że potęguje to szeroka opona. Co więcej w testowym Formentorze i Leonie było to samo więc chyba nie ma sie czym martwić. Dla wrażeń akustycznych ASO pewnie czymś nasmaruje.
sp7dpt
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2024, 09:28
Lokalizacja: Starachowi

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: sp7dpt »

Witam, u mnie w nowym Formentorze również jest ten szum przy skręcaniu kierownicy w maksymalną pozycję lewo czy prawo. Czy ktoś ustalił co to jest i czy serwisy coś z tym robią jak się zgłosi to?
Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz VZ
Posty: 167
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 71 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Lafey »

Miałem ten problem, zgłosiłem do ASO - przesmarowali i cisza. Poinformowali mnie, że zabieg trzeba powtarzać.
Lafey
Cupra Leon VZ ST 4x4 460KM 562Nm Stage2
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: slawlik »

To szuranie to osłony przegubów jak jest mokro to bardziej to słychać.
ODPOWIEDZ