Usterki występujące w Cupra Formentor

Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: slawlik »

Charls pisze: 18 maja 2024, 11:03
slawlik pisze: 18 maja 2024, 09:00 Z mojego czesci wypadają na postoju :lol: . Jest to zaślepka na drzwiach kierowcy koło zamku.
Oj tam, oj tam. Może się zdarzyć, że ta gumeczka spadnie w pewnej sytuacji :lol:

Dziś byłem w ASO i dostałem tę gumeczkę w gratisie 😀 a normalnie kosztuje całe 4 zł



Obrazek
Pewnie co druga osoba już nie ma tej gumki.
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Co najbardziej irytuje podczas użytkowania Formentora (nie chodzi o usterki)

Post autor: Slavek »

Lafey pisze: 22 kwie 2024, 11:36
cn88 pisze: 22 kwie 2024, 10:24
Lafey pisze: 22 kwie 2024, 07:46 Przeguby zgłoś w ASO. Nasmarują i problem zniknie. Czynność należy okresowo powtarzać.
Czy problem z przegubami generuje taki dźwięk:
viewtopic.php?p=7328#p7328 ?

@Lafey napisałem też PW.
Nie, to jest hałas przy manewrach parkingowych przy maksymalnym skręcie kół. Podobny jak przy zużytym/wyeksploatowanym wspomaganiu hydraulicznym.
I ja to mam. Jak parkuję w garażu i muszę skręcić w prawo na maxa to przed samym zatrzymaniem do dźwięku czujników dochodzi jeszcze dźwięk podobny ale pochodzący z buk szumiący wie czego. Coś wiadomo co to za przypadłość?
2.0 190 koni
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Charls »

slawlik pisze: 18 maja 2024, 11:39 Pewnie co druga osoba już nie ma tej gumki.
Przykleiłem tę gumkę delikatnie na klej typu "kropelka", bo ta gumka się tak słabo trzyma tej śruby, że podczas trzaśnięcia drzwiami może spaść. Poza tym widzę brakuje Ci również tej malutkiej plastikowej zaslepki obok.
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: eyeballer »

eyeballer pisze: 06 kwie 2024, 11:24 Witam wszystkich,
powracam z tematem ściągania auta w prawo. Ok. 2 tyg. po zmianie opon na letnie auto znowu zaczęło mi ściągać w prawo. Na autostradzie wrecz musiałem cały czas dokrecać w lewo żeby nie zjechac do rowu. zrobiłem już geometrie i było ok. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jechałem z dwoma pasazerami jeden siedział w tyle po prawej stronie i pytanie czy to ma jakieś znaczenie na jazde na wprost. Zostaje mi już chyba tylko ASO dlatego pytanie czy ktoś już zgłaszał taką przypadłość i czy udało się wyeliminować to w serwisie?
Witam Was ponownie,
w koncu pojechałem do ASO bo już nie było innego wyjscia i okazało się że prawa tylnia opona miała lekko zwaloną zbieżność dlatego do 100 km/h auto jechało w miare ok a powyżej 140 ciągnęło w prawo tak że trzeba było dokrecać w lewo. Niestety kiera jest delikatnie skrecona w lewo ale już odpuszczam bo mam dość pieprzenia się z Aso bo z nimi o wszystko trzeba się wykłócać. Tak na marginesie auto do pół roku i przebiegu do 5000km robią w ramach gwarancji geometrie, później trzeba już płacić.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Charls »

eyeballer pisze: 21 maja 2024, 15:07 Niestety kiera jest delikatnie skrecona w lewo ale już odpuszczam bo mam dość pieprzenia się z Aso
Co do geometrii i zbieżności to zawsze jeżdżę na zaufaną stację, gdzie zawsze ustawią idealnie, jeden z nielicznych w pomorskim gdzie robią idealnie https://g.co/kgs/8dkYQH7
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: slawlik »

Kurde trochę mam do myślenia bo na jesień zauważyłem że logo cupra na progu mruga i zgłosiłem awarie wymienili i dzisiaj znowu ta sama sytuacja.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Charls »

Chyba po prostu zbieg okoliczności i zwykły pech. Do trzech razy sztuka :mrgreen:
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: slawlik »

Charls pisze: 25 maja 2024, 12:03 Chyba po prostu zbieg okoliczności i zwykły pech. Do trzech razy sztuka :mrgreen:
Facet w serwisie powiedział mi że pierwszy taki przypadek mają a teraz już będzie drugi :lol:
Cupra.wro
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2024, 19:08
Lokalizacja: Wroclaw
Silnik: 1.5 TSI 150

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Cupra.wro »

baku87 pisze: 16 lut 2023, 10:16 1. Niedziałające bez kluczykowe otwieranie drzwi podczas mrozów - jak dotarłem na umówiona wizyte to usterka juz nie występowała wiec nie uznali. Mam nagrać filmik podczas usterki ale poki co brak wiekszych mrozow :(
2. Usterka modułu SOS - jutro wizyta w serwisie
3. Sporadycznie resetujace i zawieszajace sie infotainment
Jest informacja tpi na temat klamek , trzeba udokumentować tel. I wymieniają klamki razem z obudową
Cupra.wro
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2024, 19:08
Lokalizacja: Wroclaw
Silnik: 1.5 TSI 150

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Cupra.wro »

rsmiech pisze: 20 mar 2024, 16:55 szybciutko, u mnie 1.5 roku wytrzymały. Jakiś miesąc temu 1.5 wymianiałem, jeszcze są OK. Ale te wymienione jakby ostrość miały nieco gorszą, chyba że regulował z podnośnika :-)
W skodach jest akcja fabryczna na projektory ( obniżenie natężenia prądu ) , niebawem będzie to w Seatach
ODPOWIEDZ