Przednie światła LED - mijania / drogowe

GosuLaki
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:50

Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: GosuLaki »

Cześć i czołem,

Jestem aktualnym posiadaczem seata leona 5F z 2019 roku z przednimi światłami full LED. Jestem z nich mega zadowolony, święcą szeroko i daleko przy tym bardzo intensywnie. Przed zamówieniem Formentora, dostałem go na weekend testowy, i robiąc sobie nocne testy zauważyłem, że światła LED w formentorze jak również w nowym leonie święca bardzo nisko (tworzą wąski korytarz) jak również swiatła drogowe są jakby przytłumione i czasami ciezko było poznać czy to długie czy krótkie.

Jakie są wasze opinie na temat świateł mijania i drogowych w formentorze? Jesteście zadowoleni z ich mocy świecenia czy to jakaś lipa?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: Krzysztof »

Matrixy to nie są, ale jestem bardzo zadowolony z nich. Może to kwestia tego, co miało się wcześniej. Jest naprawdę OK.
GosuLaki
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:50

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: GosuLaki »

Jest możliwość wyłączenia High Beam Assist? Chodzi mi manualne jednokliknieciowe przełączenie ze świateł mijania na drogowe z pominieciem asystenta.
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: meu »

GosuLaki pisze: 08 mar 2022, 12:57 Cześć i czołem,

Jestem aktualnym posiadaczem seata leona 5F z 2019 roku z przednimi światłami full LED. Jestem z nich mega zadowolony, święcą szeroko i daleko przy tym bardzo intensywnie. Przed zamówieniem Formentora, dostałem go na weekend testowy, i robiąc sobie nocne testy zauważyłem, że światła LED w formentorze jak również w nowym leonie święca bardzo nisko (tworzą wąski korytarz) jak również swiatła drogowe są jakby przytłumione i czasami ciezko było poznać czy to długie czy krótkie.

Jakie są wasze opinie na temat świateł mijania i drogowych w formentorze? Jesteście zadowoleni z ich mocy świecenia czy to jakaś lipa?

Pozdrawiam!
Cześć,
jak dla mnie światła świecą super. Z tym, że ja przesiadłem się z auta z xenonami więc różnica jest kolosalna. Między mijania a drogowymi jest potężna różnica - czasami na światłach drogowych znaki mnie oślepiają. Nawet w słoneczny dzień gdy mignę "długimi" to widzę je na znakach drogowych.
Jeździłem Leonem 5F 2018 i tam świecą gorzej. Właściciel tegoż Leona gdy pojeździł moim, to uznał, że w Formentorze świecą lepiej.
Jedynie małe zastrzeżenie mam do automatycznej zmiany: gdy ktoś jedzie z przodu na długiej prostej, ja zmienił bym na mijania, bo widzę jego tylne światła w oddali a Formentor trzyma drogowe.
GosuLaki
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:50

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: GosuLaki »

Bardzo dziękuje za informacje :). Czy jest możliwość wyłączenia tego asystenta świateł drogowych? Zależy mi na bezpośrednim przełączaniu miedzy światłami mijania a drogowymi bez tego asystenta :).
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: meu »

Domyślnie gdy za pierwszym razem odepchniesz dźwignię od siebie (dźwignia wraca w pierwotne położenie - tak jak miganie długimi gdy pociągniesz do siebie), to włącza się Light Assist (asystent świateł drogowych) i na wyświetlaczu przed Tobą w kontrolce od świateł drogowych jest dodatkowo literka A - światła przełączają się automatycznie na drogowe i z powrotem. Jeśli światła w trybie Ligt Assist są w danym momencie mijania, to możesz wymusić drogowe poprzez odepchniecie dźwigni. Kolejne odepchnięcie włącza znowu asystenta. Możesz go całkowicie wyłączyć na włączonym zapłonie dotykając przycisku MODE na panelu sterowania światłami - wtedy Light Assist nie działa i zmieniasz światła ręcznie: od siebie drogowe, do siebie mijania. Oczywiście po zamknięciu samochodu i otwarciu znowu włącza się tryb AUTO na panelu przełącznika trybu świateł i Light Assist będzie znowu działał.
W instrukcji jest napisane, że jeśli światła w trybie Ligt Assist są w danym momencie drogowe i wtedy pociągniesz dźwignię do siebie, to również wyłączysz asystenta świateł, ale tego nie sprawdzałem, bo nie miałem takiej potrzeby gdy jeździłem a teraz w garażu automatycznie nie przełącza na drogowe ;)
Nie znalazłem informacji, czy można ustawić, żeby po każdym otwarciu samochodu światła nie wracały do trybu AUTO.
Uciulala
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2023, 21:01

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: Uciulala »

GosuLaki pisze: 08 mar 2022, 12:57 Cześć i czołem,

Jestem aktualnym posiadaczem seata leona 5F z 2019 roku z przednimi światłami full LED. Jestem z nich mega zadowolony, święcą szeroko i daleko przy tym bardzo intensywnie. Przed zamówieniem Formentora, dostałem go na weekend testowy, i robiąc sobie nocne testy zauważyłem, że światła LED w formentorze jak również w nowym leonie święca bardzo nisko (tworzą wąski korytarz) jak również swiatła drogowe są jakby przytłumione i czasami ciezko było poznać czy to długie czy krótkie.

Jakie są wasze opinie na temat świateł mijania i drogowych w formentorze? Jesteście zadowoleni z ich mocy świecenia czy to jakaś lipa?

Pozdrawiam!
Odkopuje temat.
Tydzień temu odebrałem mojego Formentora i po nocnej jeździe mam dokładnie takie same wrażenia dotyczące świateł drogowych jak Ty. Przesiadłem się z Kia ceed 2010 i mam wrażenie, że w Kia gdzie nie było żadnych ledow a tym bardziej matrixów światła drogowe lepiej świeciły. Nie mówię tu o mechanizmie wycinania pola bo do tego nie mam żadnego zarzutu.
Jakieś rady? Spotkałem się z opinią podobną do moich ale zanim otrzymałem Formentora to myślałem że to jest kwestia samochodu z jakiego się przesiadasz ale po przesiadce z Kia z 2010r to nie myślałem że będę miał wrażenie że w Kia lepiej świecą :/
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: UsZ_ »

Jak odbierałem Leona III to też te LEDy mi nisko świeciły. Zwróciłem uwagę na to w serwisie, to najpierw chcieli mnie spuścić na bambus, że nie jestem przyzwyczajony do jazdy z LEDami. Na moje stanowcze prośby zrobili odpłatna regulacje świateł, które, uwaga, świeciły za nisko xD

Polecam przejachać się na SKP i sprawdzić światła, potem do serwisu na ich ustawienie.
Uciulala
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2023, 21:01

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: Uciulala »

Dziś udało mi się podjechać na SKP.
Wszystko jest prawidłowo :/
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Przednie światła LED - mijania / drogowe

Post autor: slawlik »

Ale problemy z ustawieniem są przy zwykłych światłach czy przy matrixach,ja wczesnieszym samochodzie nie miałem takich świateł tak że dla mnie teraz to wypas ja nie narzekam.
ODPOWIEDZ