Usterki występujące w Cupra Formentor

Krzysztof86
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2024, 22:46

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Krzysztof86 »

Witam wszystkich.
Mam temat, którego jakieś zalążki widzę na forum ale nie znalazłem wytłumaczenia.
Czy ktoś miał problem strasznie hałasującego zawieszenia w wersji bez DCC ale tylko z prawej strony? Jeśli tak to prośba o informację zwrotną odnośnie rozwiązania problemu. W moim jest to raz głośniejsze raz cichsze i to tylko prawa strona. Hałas jest głównie na nierównościach typu garby, nie na zwykłych dziurach...serwis oczywiście umywa ręce...z góry dziękuję za pomoc. Pzdr
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: piotriix »

Krzysztof86 pisze: 06 cze 2024, 19:55 Witam wszystkich.
Mam temat, którego jakieś zalążki widzę na forum ale nie znalazłem wytłumaczenia.
Czy ktoś miał problem strasznie hałasującego zawieszenia w wersji bez DCC ale tylko z prawej strony? Jeśli tak to prośba o informację zwrotną odnośnie rozwiązania problemu. W moim jest to raz głośniejsze raz cichsze i to tylko prawa strona. Hałas jest głównie na nierównościach typu garby, nie na zwykłych dziurach...serwis oczywiście umywa ręce...z góry dziękuję za pomoc. Pzdr
Mam podobnie .
I stawiam na amortyzator ale jak u ciebie serwis twierdzi ,że jest ok.
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Slavek »

Na moje uwagi że z tyłu wali jak w 20to letnim aucie, stwierdzili ,że tttm.
2.0 190 koni
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Charls »

U mnie nic nie wali, ogólnie poza szumem kół i słabym wyciszeniem nic nie stuka czyli u mnie Ten Typ Tak nie Ma :P
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: slawlik »

Każdy słyszy co chce słyszeć u mnie nie wiem czy stuka czy nie po prostu jeżdżę jakby to było takie że bym zauważył to bym się zainteresował jedynie vo to słyszę na skreconych kołach dźwięk z kolumn mcpersona ale chyba to normalne.
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Slavek »

Jeździłem w robocie także nowiutkim autami, bmkami 330i, kodiakiem rs czy kugą i na poprzecznych garbach, nierównościach, dziurach, moj formentor jest dużo głośniejszy. Dźwięk nie jest taki przytłumiony, charakterystyczny właśnie dla nowych aut tylko głośny i słyszalny. Poza tym, ok.
2.0 190 koni
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Charls »

Może to właśnie kwestia mizernego wyciszenia. Formentor jest najgłośniejszy z wszystkich aut, które do tej pory miałem; Tiguan I FL, Peugeot 3008, BMW X1 itd... wszystkich nie będę wymieniał ale nawet w Golfie V jest ciszej
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Slavek »

Charls pisze: 07 cze 2024, 15:21 Może to właśnie kwestia mizernego wyciszenia. Formentor jest najgłośniejszy z wszystkich aut, które do tej pory miałem; Tiguan I FL, Peugeot 3008, BMW X1 itd... wszystkich nie będę wymieniał ale nawet w Golfie V jest ciszej
Być może o to chodzi.
2.0 190 koni
Krzysztof86
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2024, 22:46

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Krzysztof86 »

Powiem Wam tak: dzieki uprzejmości znajomej udalo mi się wyciszyć profesjonalnie prawy przód i tył. Niestety wyrzucone pieniądze wiec to nie wyciszenie. Zgłosiłem swój temat w trybie reklamacyjnym do cupra Polska bo jest to niepojęte, żeby w aucie z tych czasów była taka usterka. Dobrze by było aby tych zgłoszeń się posypało trochę to może w końcu coś z tym zrobią. Zasadnicze pytanie - czy myślicie ze wymiana zawieszenia w jakimś stopniu pomoże? Nie mowie tutaj o wymianie na to samo ale na coś bardziej miękkiego. Wiadomo że gwarancja poleci ale chociaż pojawi się przyjemność z jazdy. Pozdrawiam
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: alfiorz »

Na facebooku ktoś próbował zorganizować akcję zgłaszania reklamacji na zawieszenie DCC, problem nie tylko Forka, ale też Leona. Z tego co pamiętam, to któryś serwis, chyba z Łodzi pilotuje sprawę. Pytanie, czy to usterka niektórych egzemplarzy, czy wada konstrukcyjna. Dla przykładu w moim wg mnie jest ok, czasem coś tam usłyszę przy szybszym przejechaniu przez hopkę albo zjechaniu z krawężnika. Ale za to trzyma genialnie w zakrętach. Ja od zawsze preferuję twardy zawias i nie odbiega on bardzo głośnością od poprzednich w innych autach. Natomiast żeby zweryfikować, czy jest to problem seryjny, to dobrze byłoby się spotkać w kilka osób i przejechać się kilkoma sztukami dla porównania. Bo tak naprawdę nie wiemy, czy to co dla jednego jest w normie, dla innego jest niedopuszczalne, albo faktycznie pewne egzemplarze tłuką się bardziej. A jeśli tak, jest to jest to niepodważalny argument przy reklamacji. Jak ktoś chce się spotkać we Wrocławiu lub okolicach to jestem otwarty na propozycje.
ODPOWIEDZ