Poziom wyciszenia

KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 27 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: KiMCIO »

Charls pisze: 28 kwie 2024, 21:41
Paweel pisze: 28 kwie 2024, 17:42 Ktoś zmieniał bridgestone na inne?
Pirelli P zero też głośne. Na zimę będę kupował coś innego (jeszcze nie wiem co) ale 225/50/18 i wówczas zobacze czy jest efekt na plus
Od razu ci odpowiem - jest :-) bo mam zimowe na 18 i jest ciszej.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Charls »

KiMCIO pisze: 29 kwie 2024, 12:07 Od razu ci odpowiem - jest :-) bo mam zimowe na 18 i jest ciszej.
Mam taką nadzieję, bo obecne wielosezonowe Pirelli 245/45/18 chcę zamienić na jakieś zimowe 225/50/18
cuprakrak
Formenciarz
Posty: 33
Rejestracja: 20 gru 2023, 19:41
Lokalizacja: KRK
Silnik: 1.5 TSI 150

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: cuprakrak »

A mrowienie na pedale gazu podczas przyspieszania to przez te opony?
Cupra Formentor 1.5 tsi dsg , magnetc tech, kubełki, pakiet copper+, pakiet xl media system+, kamera 360
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: forkowicz »

TomekT pisze: 11 maja 2022, 15:38 U mnie wyciszenie tylko poszło w przednie drzwi.
To daje najwięcej dla doznań audio kierowcy. Wyciszenie nadkoli, bagażnika, maski itd. daje już mniejszy efekt - tak się dowiedziałem w firmie audio, więc odpuściłem puki co te elementy.
Jezeli wyciszenie nadkoli szczegolnie przednich daje slaby efekt to chyba jestes gluchy Ty lub ten pseudo doradca w firmie audio.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: alfiorz »

Na dniach będę wyciszał nadkola. Mam jakąś apkę w telefonie, zrobię pomiary hałasu przed i po.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Charls »

alfiorz pisze: 11 cze 2024, 17:45 Na dniach będę wyciszał nadkola.
Czekam na relację. Daj znać czym i czy wówczas nadkola bez problemu wchodzą w swoje miejsca.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: alfiorz »

Powoli badam temat. Bez wstępnego rozkręcenia chyba się nie obędzie
1. mam wątpliwość, czy oklejać całe nadkole, czy tylko połówkę od strony kabiny
2. nie wiem jak grube maty dam radę wsadzić, zwłaszcza od strony silnika/podłużnicy, żeby nie ocierało. zastanawiam się czy nie powinienem okleić metalowych elementów narażonych na ocieranie folią. 6mm wydaje mi się mało, przynajmniej na części chciałbym kleić ~15mm.
3. muszę sprawdzić, czy nadkole jest na wkrętach, czy są tam jakieś spinki, a jak są to czy to jest jednorazowe, czy wielkokrotnego użytku.
4. czy kleić samą piankę, czy matę też?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: rsmiech »

Zmieścisz matę i piankę.
Wyklej całe nadkole matą, docinając kawałki. Na to daj piankę z klejem . U siebie dałem 10mm i wszystko się zmieściło, nic nie trzeba było dociskać żeby nadkole zamontować.
Możesz spróbować dać nawet grubszą.
Czy to coś dało? Trudno powiedzieć.
Może w deszczu mniejszy hałas, jednak odgłos toczenia opon po asfalcie i tak się przenosi.
Moim zdaniem, to właśnie w punktach montażu zawieszenia z ramą dali dupy i tam powinni byli użyć jakiś środków antywibracyjnych.
Bo to nie chodzi o eliminację hałasu toczenia tylko przenoszonych drgań.
A tak koła 19" albo i 20" tocząc się po nawierzchni idealnie wibrują do wnętrza i nic z tym nie zrobisz.
Na zimowkach jest lepiej z powodu miększej mieszanki gumy.
Swego czasu z podobnego rocznika korzystałem z zastępczego Audi A4, i tam była cisza.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Czerwins80
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2024, 00:04
Lokalizacja: Knurów
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Czerwins80 »

Ja jeżdżę na 19 Brigstone Turanza te co były fabrycznie montowane i zauważyłem że przy większych prędkościach tak 120-140 jak są jakieś nierówności na drodze ,mieszkam na Śląsku więc to się często zdarza na odcinkach autostrady występują jakieś lekkie bicia kół,ale samochód jest przyklejony do drogi prowadzi się go bardzo pewnie, koleiny to troszkę trzeba uważać bo potrafi wyrzucić z drogi ,natomiast jeśli chodzi o to że jest głośno w samochodzie od toczenia kół to ja tak nie uważam, przy 140 km/h jest normalnie w środku,można spokojnie rozmawiać, oczywiscie w wersjach typowo sportowych gdzie moc jest większa to pewnie jest troszke inaczej,gorszym dla mnie np.problemem są plastiki które jak się nagrzeją skrzypią ale to niestety taki urok Forka, ogólnie prowadzenie samochodu jest bardzo dobre ,trzyma się w zakrętach bardzo pewnie więc dla mnie niech sobie troszkę tam szumi i biję niekiedy ale mam pewność że jestem przyklejony do drogi i to jest dla mnie najważniejsze. To tylko moja prywatna wypowiedź na temat szumy toczenia kół, każdy odbiera to inaczej,zmiana na mniejsze opony może coś pomorze ale na 19 Forek wygląda bardzo fajnie i trzyma się drogi jak masło kromki chleba. To moje 17 auto więc mam trochę możliwości do porównania. Nie jest źle nawet bardzo dobrze , byle się nic nie pierdoliło z autkiem to chyba najważniejsze czego wszystkim użytkownikom Forka życzę i z tymi mniejszymi i większymi silnikami.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Charls »

rsmiech pisze: 12 cze 2024, 10:52 Swego czasu z podobnego rocznika korzystałem z zastępczego Audi A4, i tam była cisza.
W byle Golfie jest ciszej a co dopiero w Audi. Też miałem A4 B8 FL i bez porównania do Formentora
ODPOWIEDZ