Mycie szyb wewnatrz

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
AlucardPL
Formenciarz
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2023, 23:02
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Mycie szyb wewnatrz

Post autor: AlucardPL »

Jeszcze nie znalazłem dobrej metody... jak i czym myjecie wewnątrz szyby aby nie było smug i paprochów/kurzu? Nawet po zaparowaniu aby nie było śladów :D
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: Charls »

Ja myję zwykłym płynem do szyb i wycieram papierowymi ręcznikami, najpierw ręcznikiem papierowym na mokro potem zmieniam ręczniki aż do suchego. Akurat używam W5 z Lidla ale pewnie nie ma to większego znaczenia. Myję tak od lat i nigdy nie spowodowało to żadnych odbarwień na kokpicie bo zawsze jakaś rozpylona piana na niego spada.

Obrazek
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: KiMCIO »

Clin antypara - sprawdzone od lat na wielu autach.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: alfiorz »

Czymkolwiek do szyb. Z doświadczenia - najlepiej sprawdza się szampon samochodowy, trochę gorzej środki na alkoholu, najgorzej te z octem. Najważniejsze - nie myć w słońcu i wytrzeć to sucha. Jak środka na alkoholu nie wytrzesz do sucha, tylko sam odparuje to później właśnie masz maziaje na szybie jak zachodzi wilgocią.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: Charls »

Szampony samochodowe w większości mają dodatki typu śladowe ilości wosku bądź innych preparatów mających na celu zabezpieczenie lakieru, osobiście bym nie polecał, prędzej zwykły płyn do mycia naczyń bądź jak napisałeś "czymkolwiek do szyb" a szampon trudno nazwać preparatem do szyb
Paweel
Formenciarz
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: Paweel »

Pewne efekty daje zrobienie to w dwóch krokach.
Namoczenie mikrofibry w rozrobionym ludwiku z wodą. Przetarcie do sucha a następnie płynem do szyb i jeszcze raz wytarcie do sucha.
Sposób lepszy ale jak dla mnie do doskonałości troszeczkę brakuje.

Ale i tak jest lepiej niż zwykłym płynem.

Próbowałem jeszcze izopropanolem przed tym stosować ale jak nie wytrzesz do sucha to zostają ślady. I zrezygnowałem z alkoholu (ale tylko przy myciu szyb :) )
Black vz 2.0 310KM
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: Charls »

Paweel pisze: 03 lip 2024, 13:35 zrezygnowałem z alkoholu (ale tylko przy myciu szyb :) )
Ufff! Dobrze że jest to w nawiasie :lol:
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: alfiorz »

Charls pisze: 03 lip 2024, 12:52 Szampony samochodowe w większości mają dodatki typu śladowe ilości wosku bądź innych preparatów mających na celu zabezpieczenie lakieru, osobiście bym nie polecał, prędzej zwykły płyn do mycia naczyń bądź jak napisałeś "czymkolwiek do szyb" a szampon trudno nazwać preparatem do szyb
Być może. Ale efekt jest świetny i jest niska pracochłonność. Teraz nawet żona w domu myje tym okna. Ręczna pianownica, szampon 1:10 i dużo chłonnych ściereczek z mikrofibry.
Awatar użytkownika
AlucardPL
Formenciarz
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2023, 23:02
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: AlucardPL »

alfiorz pisze: 03 lip 2024, 13:55 Być może. Ale efekt jest świetny i jest niska pracochłonność. Teraz nawet żona w domu myje tym okna. Ręczna pianownica, szampon 1:10 i dużo chłonnych ściereczek z mikrofibry.
No właśnie, jak z tą mikofibrą, bo mi zostawia paprochy/włókna, zastanawiam się nad recznikiem papierowym bezpyłowym.
Chyba że macie jakąś magiczną mikrofibrę.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Mycie szyb wewnatrz

Post autor: alfiorz »

AlucardPL pisze: 03 lip 2024, 16:34
alfiorz pisze: 03 lip 2024, 13:55 Być może. Ale efekt jest świetny i jest niska pracochłonność. Teraz nawet żona w domu myje tym okna. Ręczna pianownica, szampon 1:10 i dużo chłonnych ściereczek z mikrofibry.
No właśnie, jak z tą mikofibrą, bo mi zostawia paprochy/włókna, zastanawiam się nad recznikiem papierowym bezpyłowym.
Chyba że macie jakąś magiczną mikrofibrę.
Mikrofibry nie wolno prać z innymi rzeczami. Bo pozbiera paprochy z innych pranych rzeczy i później zostawia śmieci. najlepiej prać w zlewie wodą z octem. ewentualnie jak masz więcej tego to jak się nazbiera puścić pranie tylko z mikrofibrą.
Ja się jakiś czas temu obkupiłem w markecie Action, mieli świetne grube ściereczki 30x30 po 3,99, później 4,99.

https://allegro.pl/oferta/puszysty-recz ... 2691439775 - to jest genialne, tym idzie wytrzeć do sucha półtora auta, można trafić w promocji po ok. 30zł.
https://allegro.pl/oferta/puszysty-recz ... 4382587125 - to jest mocno przeciętne, niby grube, ale bardzo szybko robi się z tego mokra zbita szmata. te z action są dużo lepsze.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2024, 22:24 przez alfiorz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ