Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Cupra_User!24
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2024, 20:40
Lokalizacja: Polska
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Cupra_User!24 »

Mariusz pisze: 06 sie 2023, 07:56
W moim przypadku wyjaśniło się dlaczego mam tak słaby zasięg - od nowości uszkodzona antena, w najbliższy czwartek wymiana na nowy element.

Cześć Wszystkim!

@Mariusz - w temacie wymiany anteny - jak oceniasz sam proces w serwisie pod względem estetycznym - wiesz może czy trzeba demontować całą podsufitkę czy tylko fragment? Prawdopodobnie czeka mnie wymiana anteny i zastanawiam się ile szkód wewnątrz auta to przyniesie - będę wdzięczny jeśli podzielisz się swoimi doświadczeniami i wrażeniami estetycznymi pod demontażu podsufitki.
Jeśli ktoś inny ma doświadczenia z wymianą anteny i pracą serwisu we wnętrzu auta - będę wdzięczny za podzielenie się opinią.
Cupra_User!24
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2024, 20:40
Lokalizacja: Polska
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Cupra_User!24 »

Panowie! Czy ktoś z Was doświadczył wymiany płetwy(anteny) na dachu i/lub demontażu podsufitki w ASO - czy możecie się podzielić wrażeniami - mam delikatnie porysowaną antenę i zastanawiam się czy zlecać jej wymianę - boję się, że przy zabawie we wnętrzu, demontażu podsufitki będzie więcej minusów niż plusów.
Dzięki za info!
Cupra_User!24
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2024, 20:40
Lokalizacja: Polska
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Cupra_User!24 »

Charls pisze: 04 lip 2024, 22:14 Podsufitka do wymiany płetwy nie jest cała demontowana, opuszczana jest tylko tylna część i to żaden problem, nic się nie uszkodzi. Sam wymieniałem antenę w dwóch autach i nic nie uszkodziłem.
Cześć!
Jestem po wymianie anteny dachowej i mam wrażenie, że coś jest nie tak - przy prędkości powyżej 60km/h wydaje mi się, że słyszę szum w tylnej części pojazdu - czy to możliwe? Co mogło pójść nie tak? Macie może jakieś sugestie na co zwrócić uwagę, co sprawdzić itd. ? Dzięki wielkie za wszelkie komentarze.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Charls »

Cupra_User!24 pisze: 29 lip 2024, 17:15 czy to możliwe? Co mogło pójść nie tak?
Nie wiem co mogłoby pójść nie tak przy wymianie anteny. Chyba jedynie brak podkładki uszczelniającej ale nie sądzę abys o niej zapomniał choć to i tak na głośność raczej nie miałoby wpływu a jedynie na dostawanie się wody do środka.
Cupra_User!24
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2024, 20:40
Lokalizacja: Polska
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Cupra_User!24 »

Charls pisze: 29 lip 2024, 17:19
Cupra_User!24 pisze: 29 lip 2024, 17:15 czy to możliwe? Co mogło pójść nie tak?
Nie wiem co mogłoby pójść nie tak przy wymianie anteny. Chyba jedynie brak podkładki uszczelniającej ale nie sądzę abys o niej zapomniał choć to i tak na głośność raczej nie miałoby wpływu a jedynie na dostawanie się wody do środka.
Co masz na myśli przez brak podkładki uszczelniającej?
Przedmiotem wymiany była antena - numer katalogowy OEM - 5WA 035 507 E - uszczelnienia są zintegrowane z anteną. A sama kwestia demontażu osłon słupków C i B, częściowego demontażu podsufitki mogło mieć negatywny wpływ na akustykę?
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: Charls »

W porządku, te które montowałem w innych autach miały osobną uszczelkę, tutaj faktycznie jest zintegrowana bo podłożona pod płytkę przykręcaną na śrubki gwiazdkowe. W sumie to nie wiem jaki to może mieć wpływ na głośność w tylnej części nadwozia.
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wymiana uszkodzonej anteny - płetwy

Post autor: meu »

Cześć, miałem wymienianą antenę dachową. W serwisie powiedzieli mi, że tylko odchylili tylną część podsufitki i po wsunięciu ręki byli w stanie wymienić antenę.
Przyglądałem się potem czy nie ma jakichś załamań tapicerki ale niczego nie zauważyłem. Żadnych rys na plastikach czy szumów podczas jazdy. Moim zdaniem panowie zrobili to profesjonalnie.
ODPOWIEDZ