Szum/szuranie przy skrecaniu

Liener
Formenciarz
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2023, 23:52
Lokalizacja: WA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Liener »

slawlik pisze: 20 mar 2024, 11:30 To szuranie to osłony przegubów jak jest mokro to bardziej to słychać.
Szuranie to są klocki hamulcowe. Odgłosy przy maksymalnej pozycji kierownicy to osłony przegubów, jak mówisz. Natomiast skrzypienie przy manewrowaniu to zupełnie inny temat, którego ASO jeszcze nie zdiagnozowało (przynajmniej u mnie).
Lafey pisze: 20 mar 2024, 10:43 Miałem ten problem, zgłosiłem do ASO - przesmarowali i cisza. Poinformowali mnie, że zabieg trzeba powtarzać.
Ale co ci przesmarowali?
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Fermentor »

A ja myślę, że to mogą być też gumowe osłony MC Personów. Zbiera się tam piach i in. syf... Wystarczy porządnie wymyć od str. nadkola i problem znika. :)
Przynajmniej u mnie tak jest.
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Rybak »

Jest już TPI na przesmarowanie osłon amortyzatorów (pisano też o tym na forum). Smarują jakimś nowym smarem, który sie nie wypłukuje po czasie.
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Fermentor »

Powiem wam, że jak jest mokro to nic nie szura, piszczy, czy skrzypi tak jak w suche dni...
Ostatnio w suszy 30+ jadąc po nierównościach zawieszenie tak skrzypiało, że aż wstyd... normalnie wóz drabiniasty... :oops: Po kilku dniach tradycyjnie już niemal najeb... wody z nieba... i... Forek cisza... nówka sztuka, nie śmigana... :D Pierwsze takie moje auto... :shock: Nic...... będę psikać w garażu wodą... :P
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szum/szuranie przy skrecaniu

Post autor: Rybak »

To właśnie te osłony o których pisałem. Też mówiłem do doradcy, że dziwi mnie mocniejsze skrzypienie jak jest ciepło, bo teoretycznie powinno skrzypieć jak jest zimno (tak jak np. gumy łącznika stabilizatora). Powiedział mi, że to normalne, że skrzypi jak jest ciepło bo to zupełnie inna guma i inna konstrukcja elementu. Także umawiaj się do ASO, godzina roboty ;)
ODPOWIEDZ