Dołożenie elektryki w klapie

67iron
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2022, 10:02

Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: 67iron »

Muszę zrezygnować z elektrycznej klapy bagażnika pod "szantażem" ;-) nie zrealizowania zamówienia w terminie.
Czy ktoś ma klapę bez elektryki, czy da się z tym żyć?
Jak wygląda ew. sprawa dołożenia elektryki w przyszłości? Czy jest instalacja podprowadzona, czy zupełnie jej brakuje?
2.0 190KM 4x4
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: kubakw8 »

Mi się to wydaje mocno problematyczne. Nigdy nie będzie to zrobione tak, jak w fabrycznym samochodzie. Na 99% nie będzie doprowadzonej żadnej wiązki skoro po wyjeździe z fabryki klapa ma być w pełni ręczna. Wiem, że do haka nie jest wyciągana wiązka jeżeli nie zamówi się przynajmniej "przygotowania do instalacji haka".

Sam w takiej samej sytuacji zdecydowałem się na dłuższe oczekiwanie na samochód i ciągle czekam. Próbowałem otwierać klapę w modelu bez elektryki i moim zdaniem jest po pierwsze dość ciężka, a po drugie w naszym klimacie ręczne otwieranie mokrej i wiecznie brudnej klapy też nie jest fajne.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: Krzysztof »

Pewnie zaraz pojawią się dedykowane pakiety (np. w euro-watt.pl) i będzie możliwy w miarę bezproblemowy montaż. Nie wiem czy nawet nie jest w cenie.
JarekW
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:01

Re: Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: JarekW »

Można tylko musisz czekać aż skończy się gwarancja bo jest to związane z ingerencją w ustawienia komputera
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: meu »

67iron pisze: 22 lut 2022, 10:22 Czy ktoś ma klapę bez elektryki, czy da się z tym żyć?
:) Od czasu do czasu jeżdżę VW Touranem z klapą bez elektryki. Teraz mam Formentora z klapą bez elektryki. Zamykanie klapy w Formentorze to piórko w porównaniu do Tourana ;) A w Touranie jakoś mi to nigdy nie przeszkadzało. No i nic nie będzie skrzypieć po kilku latach jak w BMW x3, którym też jeżdzę od czasu do czasu, a które ma klapę elektryczną.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Dołożenie elektryki w klapie

Post autor: Michal »

JarekW pisze: 18 mar 2022, 16:31 Można tylko musisz czekać aż skończy się gwarancja bo jest to związane z ingerencją w ustawienia komputera
Dla zewnętrznych modułów to tylko wpięcie w instalację elektryczną, da się to zrobić kompletnie bezinwazyjnie.
Chyba, że mowa o ori.
ODPOWIEDZ