Głośna praca zawieszenia przód DCC

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: Charls »

W wszystkich Cuprach też nie stuka a jednak jest spory odsetek stukających i kupując z DCC jednak jest ryzyko
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: Slavek »

Kupować coś żeby potem odłączać :roll: :roll: szczególnie że to opcja....
2.0 190 koni
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: forkowicz »

Dla wszystkich geniuszy odpowiadam: mam VZ wiec DCC jest tu w standardzie, gdybym mogl bym go nie wybral. I tak glownie jezdzilem na trybie komfortowym wiec dla mnie ta opcja jest dobra. Stukot rozwiazany, auto plynie teraz po nierownosciach jak ponton fajnie a zarazem dobrze sie prowadzi i trzyma drogi i spelnia moje oczekiwania w 100% takze ja jestem zadowolony a Wy dalej czekajcie az VAG przeprowadzi akcje serwisowa, zobaczycie ją jak świnia niebo. Bede chciał pojezdzic twardziej to zaloze calkiem inne amory i tyle, ale to raczej nie nastąpi.
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: forkowicz »

Charls pisze: 16 lip 2024, 11:05 W wszystkich Cuprach też nie stuka a jednak jest spory odsetek stukających i kupując z DCC jednak jest ryzyko
Stuka w kazdym tylko niektorzy udaja ze nie slysza lub są podjarani nowym autem. Pokaz mi auto z dcc z podlaczonymi wtyczkami ktore nie stuka i bedzie pracowalo teraz tak jak moje z odlaczona wtyczka jesli przelacze w nim dcc na full komfort.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: alfiorz »

forkowicz pisze: 16 lip 2024, 23:20
Charls pisze: 16 lip 2024, 11:05 W wszystkich Cuprach też nie stuka a jednak jest spory odsetek stukających i kupując z DCC jednak jest ryzyko
Stuka w kazdym tylko niektorzy udaja ze nie slysza lub są podjarani nowym autem. Pokaz mi auto z dcc z podlaczonymi wtyczkami ktore nie stuka i bedzie pracowalo teraz tak jak moje z odlaczona wtyczka jesli przelacze w nim dcc na full komfort.
Byłbym ostrożny z tak radykalnymi stwierdzeniami. Sugerowałem już w tym czy innym wątku, żeby spotkać się i porównać kilka aut i zweryfikować. To co dla jednego jest po prostu głośnym zawieszeniem, a dla innego już tłuczeniem się na poziomie uszkodzonych elementów. Przerzucanie się tutaj opiniami o własnych odczuciach do niczego innego niż kolejnej internetowej gównoburzy nie doprowadzi. Ze swojej strony, gdyby ktoś miał potrzebę porównania głośności zawieszenia to we Wrocławiu mogę się spotkać.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: rsmiech »

I w Żywcu też możecie się spotkać, na ubitej ziemi, mnie DCC nie stuka, chociaż uważam całe zawieszenie za głośne, bardzo przenosi wibracje toczenia opon.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: forkowicz »

alfiorz pisze: 17 lip 2024, 10:47
forkowicz pisze: 16 lip 2024, 23:20
Charls pisze: 16 lip 2024, 11:05 W wszystkich Cuprach też nie stuka a jednak jest spory odsetek stukających i kupując z DCC jednak jest ryzyko
Stuka w kazdym tylko niektorzy udaja ze nie slysza lub są podjarani nowym autem. Pokaz mi auto z dcc z podlaczonymi wtyczkami ktore nie stuka i bedzie pracowalo teraz tak jak moje z odlaczona wtyczka jesli przelacze w nim dcc na full komfort.
Byłbym ostrożny z tak radykalnymi stwierdzeniami. Sugerowałem już w tym czy innym wątku, żeby spotkać się i porównać kilka aut i zweryfikować. To co dla jednego jest po prostu głośnym zawieszeniem, a dla innego już tłuczeniem się na poziomie uszkodzonych elementów. Przerzucanie się tutaj opiniami o własnych odczuciach do niczego innego niż kolejnej internetowej gównoburzy nie doprowadzi. Ze swojej strony, gdyby ktoś miał potrzebę porównania głośności zawieszenia to we Wrocławiu mogę się spotkać.
To czemu po odlaczeniu wtyczki ta "glosna praca zawieszenia" nagle jest cicha? I czemu w wersji bez DCC nie jest "glosna"?
forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: forkowicz »

rsmiech pisze: 17 lip 2024, 12:21 I w Żywcu też możecie się spotkać, na ubitej ziemi, mnie DCC nie stuka, chociaż uważam całe zawieszenie za głośne, bardzo przenosi wibracje toczenia opon.
To wlasnie kolego te "przenoszone wibracje opon" to jest stukajace dcc. Odlacz wtyczke nawet testowo i zobaczysz. Ewentualnie w najgorszym razie pojawi sie blad i po podlaczeniu wtyczki znowu zniknie. Eksperyment bedzie kosztowal Cie maksymalnie 5 minut z życia a nabierzesz nowego doswiadczenia. I daj znać jak odczucia i jak mocno sie zdziwiles.

U mnie po odlaczniu dcc i wyciszeniu nadkoli "przenoszenie wibracji opon" jadac po chropowatym slychac mniej niz w francuskim aucie z 15" kołami. A bez wyciszenia i z dcc bylo dramatycznie.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: alfiorz »

Jeśli punktem odniesienia jest francuski ponton, to wiele wyjaśnia. zero precyzji, ale jest cisza. coś za coś.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: rsmiech »

forkowicz pisze: 17 lip 2024, 20:02
rsmiech pisze: 17 lip 2024, 12:21 I w Żywcu też możecie się spotkać, na ubitej ziemi, mnie DCC nie stuka, chociaż uważam całe zawieszenie za głośne, bardzo przenosi wibracje toczenia opon.
To wlasnie kolego te "przenoszone wibracje opon" to jest stukajace dcc. Odlacz wtyczke nawet testowo i zobaczysz. Ewentualnie w najgorszym razie pojawi sie blad i po podlaczeniu wtyczki znowu zniknie. Eksperyment bedzie kosztowal Cie maksymalnie 5 minut z życia a nabierzesz nowego doswiadczenia. I daj znać jak odczucia i jak mocno sie zdziwiles.

U mnie po odlaczniu dcc i wyciszeniu nadkoli "przenoszenie wibracji opon" jadac po chropowatym slychac mniej niz w francuskim aucie z 15" kołami. A bez wyciszenia i z dcc bylo dramatycznie.
W imię nauki, przeprowadzę i udokumentuję ten test. Zwłaszcza, że po przejechaniu 20kkm po wcześniejszej wyminie sprężyn obniżających eibacha, widząc że już się ułożyły i auto stoi zdecydowanie niżej, chciałem przeprowadzić ponownie adaptację czujników zawieszenia i coś poszło nie tak.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
ODPOWIEDZ