Głośna praca zawieszenia przód DCC

forkowicz
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2024, 20:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: forkowicz »

alfiorz pisze: 18 lip 2024, 08:25 Jeśli punktem odniesienia jest francuski ponton, to wiele wyjaśnia. zero precyzji, ale jest cisza. coś za coś.
Szanowny Użytkowniku.

Źle zinterpretowales moją wypowiedź. Nie jest tak że punktem odniesienia jest francuski "ponton".
Z mojego porównania wniosek jest taki, że auto po wyłączeniu dcc i wygłuszeniu nadkoli pracuje w niektorych przypadkach (np to "przenoszenie wibracji opon") ciszej niz francuski ponton. Z wlaczonym dcc i bez wygluszenia nadkoli pracowalo tragicznie. To zatem obrazuje jak zepsute zawieszenie i tragiczne wychodzi z fabryki w naszym kochanym foreczku skoro podlaczone DCC robi az taka roznice jak i wygłuszenie a raczej jego brak.
Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz VZ
Posty: 167
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 71 times

Re: Głośna praca zawieszenia przód DCC

Post autor: Lafey »

Dziwna historia. U mnie po odbiorze auta głośność zawieszenia to było pierwsze na co zwróciłem uwagę. Teraz przy przebiegu 11tys. km zawieszenie już nie stuka. Nie to żeby było wybitnie ciche ale nie ma już tego mechanicznego dobijania na nierównościach. W trybie COMFORT lekko buja, w CUPRA jest przyjemnie sztywne. Dla mnie super.
Jak widać DCC to loteria i u każdego zachowuje się inaczej.
Lafey
Cupra Leon VZ ST 4x4 460KM 562Nm Stage2
ODPOWIEDZ