Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Trolinka
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2024, 18:54
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: Trolinka »

Pepe29 pisze: 02 sie 2024, 06:51 Wypróbuję przy włączonym zapłonie. U mnie instrukcja nic o tym nie wspomina.
Nowszą wersje pewnie trzeba bo słabo tłumaczona starsza :P Ja mam z 06.2023 - CUPRA_FORMENTOR_06_23_PL.pdf nowszej nie widziałem.
A najlepiej w razie niezgodności czegoś sprawdzać....orginał eng, bo tłumaczenia bywają nieszczęśliwe :-)
payong
Formenciarz VZ
Posty: 174
Rejestracja: 16 lip 2024, 17:24
Lokalizacja: 3miasto
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 97 times
Been thanked: 32 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: payong »

Jeśli o tym było to przepraszam.

Mam swojego Formentora drugi dzień i wczoraj za cholerę nie udało mi się otworzyć bagaznika machnięciem nogi. Mam, mam wszystko co trzeba. Przeczytałem ten watek i kluczowe jest wg mnie tak jak pisali koledzy slawlik i Czerwins80:

1. stanąć na środku z tyłu jakieś 30-40 cm od klapy
2. machnąć (nie musi być szybko) nogą prostopadle w stosunku do klapy pod spodem (a nie machać równolegle)
3. odsunąć się od bagażnika na taką odległość, żeby otwierająca się klapa nie zahaczyła użytkownika - BEZ COFNIĘCIA SIĘ KLAPA NIE ZACZNIE SIĘ OTWIERAĆ !!! Zadziałało 4 na 4 razy :)
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: slawlik »

payong pisze: 02 sie 2024, 16:18 Jeśli o tym było to przepraszam.

Mam swojego Formentora drugi dzień i wczoraj za cholerę nie udało mi się otworzyć bagaznika machnięciem nogi. Mam, mam wszystko co trzeba. Przeczytałem ten watek i kluczowe jest wg mnie tak jak pisali koledzy slawlik i Czerwins80:

1. stanąć na środku z tyłu jakieś 30-40 cm od klapy
2. machnąć (nie musi być szybko) nogą prostopadle w stosunku do klapy pod spodem (a nie machać równolegle)
3. odsunąć się od bagażnika na taką odległość, żeby otwierająca się klapa nie zahaczyła użytkownika - BEZ COFNIĘCIA SIĘ KLAPA NIE ZACZNIE SIĘ OTWIERAĆ !!! Zadziałało 4 na 4 razy :)
👍
Pepe29
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2023, 06:40
Been thanked: 2 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: Pepe29 »

Trolinka pisze: 02 sie 2024, 08:02
Pepe29 pisze: 02 sie 2024, 06:51 Wypróbuję przy włączonym zapłonie. U mnie instrukcja nic o tym nie wspomina.
Nowszą wersje pewnie trzeba bo słabo tłumaczona starsza :P Ja mam z 06.2023 - CUPRA_FORMENTOR_06_23_PL.pdf nowszej nie widziałem.
A najlepiej w razie niezgodności czegoś sprawdzać....orginał eng, bo tłumaczenia bywają nieszczęśliwe :-)
Klapa zamyka się przy włączonym zapłonie. Nie wiem czemu można otworzyć przy wyłączonym zapłonie a zamknąć nie można.
1.5 TSI DSG 2023
Trolinka
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2024, 18:54
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: Trolinka »

Pepe29 pisze: 04 sie 2024, 12:58
Trolinka pisze: 02 sie 2024, 08:02
Pepe29 pisze: 02 sie 2024, 06:51 Wypróbuję przy włączonym zapłonie. U mnie instrukcja nic o tym nie wspomina.
Nowszą wersje pewnie trzeba bo słabo tłumaczona starsza :P Ja mam z 06.2023 - CUPRA_FORMENTOR_06_23_PL.pdf nowszej nie widziałem.
A najlepiej w razie niezgodności czegoś sprawdzać....orginał eng, bo tłumaczenia bywają nieszczęśliwe :-)
Klapa zamyka się przy włączonym zapłonie. Nie wiem czemu można otworzyć przy wyłączonym zapłonie a zamknąć nie można.
No tak przecież wkleiłem poprzednio z instrukcji fragment. Zamykanie przy włączonym zapłonie. Stąd pisałem że jak tak nie ma w instrukcji to starsza wersja któraś zapewne.
A dlaczego zapłon? Widać ktoś uważał że zamykanie jest bardziej niebezpieczne niż otwieranie. Stąd trzeba trzymać a nie raz nacisnąć i stąd pewnie zapłon że więcej sensorów aktywnych pilnuje co się dzieje :P
payong
Formenciarz VZ
Posty: 174
Rejestracja: 16 lip 2024, 17:24
Lokalizacja: 3miasto
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 97 times
Been thanked: 32 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: payong »

W moim sprawdziłem i działa otwieranie i zamykanie elektrycznie bez zapłonu. Odblokowane drzwi, kluczyk w kieszeni, klapa otwierana przyciskiem nad tablicą rejestracyjną, zamykana przyciskiem na klapie elektrycznie. Może inne warunki brzegowe.
Trolinka
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2024, 18:54
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: Trolinka »

payong pisze: 04 sie 2024, 18:29 W moim sprawdziłem i działa otwieranie i zamykanie elektrycznie bez zapłonu. Odblokowane drzwi, kluczyk w kieszeni, klapa otwierana przyciskiem nad tablicą rejestracyjną, zamykana przyciskiem na klapie elektrycznie. Może inne warunki brzegowe.
Zamykanie z pilota, zamykanie z przycisku na klapie a zamykanie z przełącznika w kabinie to trzy zupełnie odrębne rzeczy :-)
Eg. skoro stoisz z kluczem z keyless przy klapie to trzeba mniej "pilnować" klapy niż jak siedzisz w kabinie i zamykasz przełącznikiem i nikt nie pilnuje klapy :-)
payong
Formenciarz VZ
Posty: 174
Rejestracja: 16 lip 2024, 17:24
Lokalizacja: 3miasto
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 97 times
Been thanked: 32 times

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: payong »

Kolega pytał o zamykanie przy wyłączonym zapłonie. Warunek spełniłem :)
No dobra nie doczytałem, że z przycisku na drzwiach, przepraszam :(
FORMENTOR_190
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2024, 12:42
Lokalizacja: PL
Silnik: 2.0 TSI 190

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: FORMENTOR_190 »

Machnij nogą pod zderzakiem i daj krok do tyłu i działa za każdym razem. To zabezpieczenie żeby nie dostać klapą w brodę
FORMENTOR_190
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2024, 12:42
Lokalizacja: PL
Silnik: 2.0 TSI 190

Re: Otwieranie elektrycznej klapy bagażnika nogą

Post autor: FORMENTOR_190 »

Kluczyk musi być na zewnątrz
ODPOWIEDZ