Opony wielosezonowe - recenzje i opinie

Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Charls »

Odwieczny spór który nigdy nie zostanie rozwiązany :D Ja zawsze mam dwa komplety kół lato/zima, mam jeszcze wielosezonowe na których kupiłem rocznego forka i minionej zimy stwierdziłem, że nadają się tylko do jazdy latem, zimą to nie to co typowa zimówka.
Trolinka
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2024, 18:54
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Trolinka »

Ano nikt nie przeczy że opona wielosezonowa jest pomiędzy letnią a zimową. W lecie jest gorsza od letniej, w zimie od zimówki. No i wszystko zależy od marki/modelu opon. Bo się może okazać że premium wielosezon będzie lepszy od chińskiej letniej/zimowej.
Jak pamiętam kiedyś patrzyłem na wielosezonowe to.......tylko dwie! opony miały klasę A na mokrym, bridgestone jeden model i bodajże pirelli jeden model miało. Jak ktoś mieszka w dużym odśnieżanym mieście, jeździ raz w tygodniu do marketu po zakupy i w niedziele do kościółka to spokojnie mu taka wystarczy :P
Slavek
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Lokalizacja: Centrum se
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Slavek »

Wystarczy, że zimą wyjeżdżam do Austrii na zimowe ferie i to mi wystarcza, żeby mieć zimówki.
2.0 190 koni
Trolinka
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2024, 18:54
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Trolinka »

Slavek pisze: 04 sie 2024, 17:12 Wystarczy, że zimą wyjeżdżam do Austrii na zimowe ferie i to mi wystarcza, żeby mieć zimówki.
I o tym właśnie mowa :> Jedni po prostu potrzebują bo podróżują sporo i w tereny trudne. Tutaj bezsprzecznie zimówka zrobi robotę (oczywiście nadal przy założeniu porządna premium nie chiński szajs) :>>>
ODPOWIEDZ