Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Krisak
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2024, 23:53
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 TSI e-Hybrid 204
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Krisak »

Cześć,
Poradzicie proszę, stanęło że kupujemy z żoną Formentorka.
Kolor biały 1.5
Jako że w weekend pozbywamy się starego auta ,musimy dosyć szybko podjąć decyzję.
Auto ma być nowe z salonu.
Budżet 150-170 tyś.
I teraz pytanie do Was co byście kupili?
Przed lifta,czy nowego jednak i co przemawia za ,a co przeciw.
Mam do was trochę pytanie.
Czy w starej wersji te plastiki zewnętrzne dookoła auta i nakładki nadkoli są czarne,czy takie siwe? Bo w FL widzę po zdjęciach ,że są czarne błyszczące (niestety).
Czy w starej wersji mogę założyć hak?
Rozmiar felg 18 czy 19?
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Charls »

Krisak pisze: 11 wrz 2024, 20:27 Budżet 150-170 tyś.
I teraz pytanie do Was co byście kupili?
Mając 170 to już chyba można myśleć o 2.0

Gdybym dziś kupował nowego to kupiłbym polifta pomimo że przedlift jest ładniejszy, ale FL ma kilka ważnych usprawnień jak podświetlenie panelu dotykowego pod tabletem, oprogramowanie mib4 które przewyższa mib3 pod każdym względem
Czy w starej wersji mogę założyć hak?
Najlepiej kup już z hakiem albo co najmniej z preinstalacją bo potem jest problem i są koszty X2
Rozmiar felg 18 czy 19?
19
payong
Formenciarz VZ
Posty: 174
Rejestracja: 16 lip 2024, 17:24
Lokalizacja: 3miasto
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 97 times
Been thanked: 32 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: payong »

Mnie nie podoba się design FL ale jeśli tablet w wersji MIB4 rozpoznaje prawidłowo język polski i wydawane polecenia oraz obsługuje klimę i nie ma kłopotów z przełączanie użytkowników według kluczyków (w tym przed liftem trwa to koszmarnie długo) to wziął bym FL. Ale wymagało by to solidnego przetestowania infotaimentu a nie 10 minutowej jazdy.
Drugi problem to, że chciałem 2.0 190 KM a FL w tej wersji a dokładniej 204 KM będzie za pół roku.
Trzecie - spalanie, może bym wziął 1.5e ale już długo nie pojeżdżę więc na jesień życia wspólnie z żoną zaszaleliśmy (żonka jeździ Octavią 190KM).
Po czwarte cena - za moje przedlifta zapłaciłem jakieś 26 tys. mniej niż salonowa cena. Wyposażenie standardowe z pakietami Comfort+ i Copper+ oraz dodatkowo fotele kubełkowe, tapicerka materiałowa ze skórą ekologiczną, 18-calowe dojazdowe koło zapasowe, kolor Midnight Black

Tak więc podsumowując, mało Ci pomogłem.
Awatar użytkownika
Endrju
Formenciarz
Posty: 67
Rejestracja: 31 maja 2024, 00:38
Lokalizacja: ZSD
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Endrju »

Na polifta od ręki to chyba ciężki temat, prawie wszystkie które są dostępne to ok 180 tys., a zamawiany to ponad 2 miechy czekania (tyle było na koniec lipca) . Ja zamówiłem FL, mnie się podoba i mib4 działa super. Kolega ma od kwietnia Tiguana i mieć mu się nie wiesza nie zacina. Oczywiście jeździłem też przedliftowym jednak gorzej wykonany w środku, ale na zewnątrz też mi się podoba.To oczywiście moje zdanie.
Viandinea
Formenciarz
Posty: 51
Rejestracja: 13 sie 2024, 09:58
Lokalizacja: Katowice
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Viandinea »

Od ręki z hakiem i biały to widzę jedną sztukę:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... GpNn3.html
Plus taki, że jest to 2.0l 190KM, minus, że 5k ponad budżet

Na oficjalnej stronie polift z hakiem jest od 180k z 1.5e:
https://www.cupraofficial.pl/oferta/sam ... artype=new
rufus295
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2024, 22:05
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 3 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: rufus295 »

Od dwóch tygodni mam Nevada White 1.5. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem boczki tunelu środkowego ma obite skórą, wykleiłem wnęki kieszeni i schowki miękkim materiałem i jest miodzio. Mam felgi 19 cali z pakietu Cooper, po Łodzi przy naszych dziurach uważam że jest baaardzo spoko. Praktycznie wszystko ogarnąłem w tablecie i żadnych problemów z obsługą nie mam. No jeszcze lampki w bagażniku, schowku i podświetlenie nóg zmieniłem.
Jak dla mnie silnik w zupełności wystarcza, a dsg, bajka. Wczoraj teść który ma nowego xceeda 160KM( też o nim myślałem) stwierdził że przyspieszenie jednak Cupra ma lepsze, choć katalogowo to samo, myślę że dsg sprawia takie odczucie. Listwy są siwe i mnie to się podoba.
payong
Formenciarz VZ
Posty: 174
Rejestracja: 16 lip 2024, 17:24
Lokalizacja: 3miasto
Silnik: 2.0 TSI 190
Has thanked: 97 times
Been thanked: 32 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: payong »

@rufus295
Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem boczki tunelu środkowego ma obite skórą
Kupiłeś oryginały z FL czy dawałeś obszyć swoje? Jak kupiłeś oryginały to gdzie?
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: alfiorz »

Dla mnie kluczowym byłby system ISA (inteligentny asystent prędkości) jeśli FaceLift ma go tak upierdliwego jak np. Toyota, czy Hyundai, to były skreślony. W przedlifcie można wyłączyć i zapomnieć. z drugiej eTSI i przynajmniej z wyglądu bardziej aerodynamiczy przód (w końcu skopiowali z elektycznego Borna) może bardzo poprawić wątpliwą ekonomię silnika 1,5 w Forku, na co wielu forumowiczów zwraca uwagę.
Pytanie do kupującego jakie ma priorytety.
Krisak
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2024, 23:53
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 TSI e-Hybrid 204
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Krisak »

Endrju pisze: 11 wrz 2024, 23:03 Na polifta od ręki to chyba ciężki temat, prawie wszystkie które są dostępne to ok 180 tys., a zamawiany to ponad 2 miechy czekania
Wczoraj byłem w salonie i wstępie dostałem cenę na FL
169 tys już z hakiem silnik 1.5 oczywiście.
Faktycznie czekania 2 miesiące (tyle ogarnę bez auta)
Widzę że od dzisiaj właśnie reklamują DNI OTWARTE - cokolwiek to znaczy, może uda się urwać trosze z ceny.
Krisak
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2024, 23:53
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 TSI e-Hybrid 204
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kupić nowy FL czy jeszcze stary?? Pomocy!

Post autor: Krisak »

rufus295 pisze: 12 wrz 2024, 08:08 Od dwóch tygodni mam Nevada White 1.5.
Jak dla mnie silnik w zupełności wystarcza, a dsg, bajka. Wczoraj teść który ma nowego xceeda 160KM( też o nim myślałem) stwierdził że przyspieszenie jednak Cupra ma lepsze, choć katalogowo to samo, myślę że dsg sprawia takie odczucie. Listwy są siwe i mnie to się podoba.
Nie ukrywam że w tej kwocie brałem też pod uwagę audi Q3,też silnik 1.5 (niby ten sam) , ale po jeździe testowej odczucia z jazdy Formentorem zdecydowanie na ++++.
Przyspieszenie od dołu niebo lepsze.
ODPOWIEDZ