Awarie systemu infotainment

jaysiou
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2022, 17:40

Re: Awarie

Post autor: jaysiou »

mar3k pisze: 15 lut 2022, 10:05 Z nowym softem (na razie rollują go na wschodzie, niestety znów jesteśmy klientami drugiej kategorii), temat będzie do zamknięcia. Ponoć znikają wszystkie problemy, tablet kosmicznie przyspiesza + aktywuje się wireless AA i CP.

Może w końcu zatrudnili jakiś normalny team developerski, a nie taki składający się ze stażystów :mrgreen:
Potwierdzam, u nas jeszcze nie ma najnowszej wersji. Odbierałem auto z ASO w zeszłym tygodniu po adaptacji auto-holda: soft w IVI ten sam, a ponoć zaktualizowali co się dało.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

Taka ciekawostka:
mamy w domu tez Octavie IV, która ma software 1788:
IMG_5280.jpeg
IMG_5280.jpeg (212.11 KiB) Przejrzano 2694 razy
Wczoraj pojawił się komunikat ze jest dostępna aktualizacja, ściągało się dosyć długo ( 2.5 GB ),
potem powiedział ze przez 30 minut nie wolno jeździć autem i zainstalował coś takiego:
IMG_5281.jpeg
IMG_5281.jpeg (241.09 KiB) Przejrzano 2694 razy
czyli daje się zrobić dużą aktualizację przez internet. być może wynika to z tego ze tutaj tylko mib był aktualizowany, w formentorach
pewnie coś jeszcze aktaulizuja czego nie da się zrobić zdalnie i stad konieczność wizyty w serwisie.

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: Krzysztof »

W jakim miejscu pojawiają się komunikaty o aktualizacji? Trzeba coś przeklikać, żeby to zobaczyć?
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

Przy uruchomieniu auta pojawiła notyfikacja - ta zsuwana z góry, tyle ze była widoczna na ekranie. Ale to w skodzie tak jest. W Cuprze przy uaktualnieniach ( ale takich co nie zmieniają numeru - bo innych jeszcze nie mialem ) jest czerwona kropka w prawym górnym rogu przy ikonce z powiadomieniami.

Maciej
VZ 310
Maciej
lekkl
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:34

Re: Awarie

Post autor: lekkl »

Witam, czy można tak ustawić tryb jazdy żeby cały czas pozostawał w wybranej opcji a nie ustawiać po każdym uruchomieniu silnika. To jest wkurzające. Wiecie coś na ten temat?
Maciek8
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2022, 15:03

Re: Awarie

Post autor: Maciek8 »

Dzisiaj tez mi się coś takiego pojawiło. Dokładnie to samo. Udało Ci się coś z tym zrobić?


oskfry pisze: 01 lut 2022, 17:50 Hej, wszystko było bezproblemowo, az tu nagle dzisiaj przestały grać głośniki. Radio, Spotify z androida, rozmowa przez telefon, pogubiło ustawienia beats...


Ktos miał taki problem?
oskfry
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 01 gru 2021, 22:17

Re: Awarie

Post autor: oskfry »

Na FB polecili iść po jogurt do żabki, zjeść w domu i wrócić i zacznie działać. Podziałało
2.0 TSI 190 KM
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Witam. VZ 310KM odebrany półtora tygodnia temu. W salonie podobno zaktualizowali wszystko co mogli. Działa bezprzewodowy AA. Tablet nie ma specjalnych lagów. Jednak niemal codziennie zaskakuje mnie nową awarią, która zgodnie za poradą na forum, po wypiciu jogurtu z żabki samoistnie ustępuje lub w zamian pojawia się inna. Ale ja zaczynam powoli odczuwać wstręt do jogurtu. Ile można to pić. Oto wachlarz awarii, jakie mnie do tej pory spotkały: Awaria ACC, Awaria czujników parkowania, Awaria kamery cofania, Awaria asystenta jazdy, niespodziewane wczytanie nowych "lepszych" ustawień, stare w p..., przestał działać głośnik, nie pomogło przełączanie źródeł spotify, radio, DAB, BT, telefon, HolaHOla. Niektóre wystąpiły już wielokrotnie: cz. parkowania i ACC, wczytywanie ustawień. Przecież wiem że w serwisie mi tego nie naprawią. Co robić?
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Awarie

Post autor: Andremil »

Witamy w TTTM ;) Jak zmiana ustawień trwa kilka sekund/minut to jest git - jak blokuje rozruch systemu dłużej no to temat dla serwisu ... taka moja subiektywna opinia :roll:
Ale i tak masz "farta" bo nie widzę awarii SOS na liście :D
Formentor VZ
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: Krzysztof »

O kurczę, przez 7 miesięcy nie miałem takiej litanii komunikatów. Jasne, pojawia się, że nie działają czujniki czy tempomat, ale to wynikało tylko z warunków pogodowych i zabrudzenia odpowiednich czujników czy kamer. Radzę wszystko zgłaszać i dokumentować nagraniami i zdjęciami, nie usuwać. Do zgłoszeń do serwisu załączać zdjęcia i nagrania.
ODPOWIEDZ