Pęknięcie tylnej, długiej lampy

platek71
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2024, 14:18

Re: Pięknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: platek71 »

Jak się przyjrzeć tej lunie i jej profilowi, to nie dziwota, że to pęka... Postawili na efektowność, ale coś za coś
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Pięknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: gawkla »

Ja mam z roku 2023 (czerwiec). Też samo pękło. Serwis tak samo odrzuca reklamację ("uszkodzenie mechaniczne"). Jestem w trakcie "kopania" się z nimi.
Na zagranicznych forach sporo identycznych sytuacji. We Francji podobno temat był opisany przez jakieś czasopismo samochodowe.Niestety nie dotarłem do źródła.

W nowej wersji samochodów przeprojektowali tę lampę. Stara ma ewidentną wadę konstrukcyjną - pęka na środku, widocznie za duże naprężenia się tam gromadzą.

Wydaje mi się, że serwis i producent są świadomi tej wady tylko "lecą w kulki". Pytanie co z tym można zrobić? Zebrać się w więcej osób i jakoś zbiorowo ich naciskać?

Nowa lampa to 4,5 tyś złotych tak że nie jest to tania sprawa ;p
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Pięknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: Charls »

gawkla pisze: 18 wrz 2024, 09:10 Nowa lampa to 4,5 tyś złotych tak że nie jest to tania sprawa ;p
Pęknięcia lamp nie są nagminne, to pojedyncze przypadki więc problem może leżeć albo na zasadzie "mam pecha", albo ktoś faktycznie zamykając klapę łapie nie w tym miejscu co trzeba

Obrazek
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Pięknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: gawkla »

[/quote]

Pęknięcia lamp nie są nagminne, to pojedyncze przypadki więc problem może leżeć albo na zasadzie "mam pecha", albo ktoś faktycznie zamykając klapę łapie nie w tym miejscu co trzeba

[/quote]

Klapa mam zamykanie elektryczne. Jej się nie da "trzasnąć"
Dziwne że wszystkim pęka w okolicy środka. Może nie bardzo nagminnie, ale usterka się powtarza na pewno.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Pięknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: Charls »

gawkla pisze: 18 wrz 2024, 13:44

Klapa mam zamykanie elektryczne. Jej się nie da "trzasnąć"
No faktycznie, nie wziąłem tego pod uwagę.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Pęknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: slawlik »

Może w garażu została otwarta i uderzyła ją mam zaprogramowaną i uczuliłem żonę żeby dojeżdżała do dystansu.
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Pęknięcie tylnej, długiej lampy

Post autor: Kriss »

Mi w motorze Suzuki cały reflektor pęka, oczywiście na całym świecie wiedzą o problemie tylko nie w Polsce. Na aukcjach uzywane wszystkie są popękane identycznie jak moja ,wszystko co mogę zrobić to nie kupować więcej tej marki i ostrzegać innych.
ODPOWIEDZ