Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Edda
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:01

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Edda »

Jak szybko otrzymaliście termin produkcji?

I ile średnio czekaliście na wersję 1.5 ?
kpab
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2022, 14:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kpab »

Edda pisze: 12 maja 2022, 11:04 Jak szybko otrzymaliście termin produkcji?

I ile średnio czekaliście na wersję 1.5 ?
Zamówiony w grudniu 2021, wg handlowca ma być w czerwcu, ale terminu jeszcze nie ma potwierdzonego.
adrian444
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 08 kwie 2022, 06:20

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: adrian444 »

Ja zaliczkowany miałem w czerwcu 21 a odbiór mam w czerwcu już potwierdzony .
Edda
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:01

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Edda »

Dużo wam wzrosła cena? Ja mam gwarancję ceny tylko do końca roku 2022 :(
adrian444
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 08 kwie 2022, 06:20

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: adrian444 »

Ja mam cenę taka jak na zamówieniu . :P chociaż coś z tego czekania
WERONIKA
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, 13:37

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: WERONIKA »

Jak wygląda na dzień dzisiejszy wasza sytuację z zamowieniem Formentora z silnikiem 2.0 190 KM. bo ja auto zamówiłam w sierpniu 2021.
Pisałam właśnie do mojego handlowca co z produkcją bo planowany niepotrwierdzonym termin mamy na 22tydzień ale odpisała mi że nie ma żadnej informacji odnośnie naszego terminu i że niby wszyscy jej koledzy z pracy mają ten sam problem. :oops:
już zaczyna mnie to bardzooooooo denerwować..
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kubakw8 »

WERONIKA pisze: 16 maja 2022, 13:03 Jak wygląda na dzień dzisiejszy wasza sytuację z zamowieniem Formentora z silnikiem 2.0 190 KM. bo ja auto zamówiłam w sierpniu 2021.
Pisałam właśnie do mojego handlowca co z produkcją bo planowany niepotrwierdzonym termin mamy na 22tydzień ale odpisała mi że nie ma żadnej informacji odnośnie naszego terminu i że niby wszyscy jej koledzy z pracy mają ten sam problem. :oops:
już zaczyna mnie to bardzooooooo denerwować..
Zamawiałem w 11/2021 i mam niepotwierdzony 23. tydzień. W ostatnim czasie u kilku osób z forum pojawiły się wstępne terminy na 21-23 tydzień właśnie dla wersji 190KM.

Wydaje mi się, że globalnie zamówień na wersję 190KM nie ma tak dużo, porównując z wersją 310KM, czy hybrydami. Może fabryka po prostu musiała zebrać jakąś pulę zamówień na egzemplarze z tym samym napędem i podobnym wyposażeniem i planuje je w ciągu tych 3 tygodni wyprodukować. A może mają zaplanowaną jakąś dostawę tych silników, czy jakiegoś podzespołu i akurat dlatego taki termin. W każdym razie wszyscy liczymy, że ten termin się potwierdzi.
Wojtek
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2022, 21:02

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wojtek »

Michal pisze: 11 maja 2022, 14:40
Wojtek pisze: 08 maja 2022, 11:04
Michal pisze: 12 kwie 2022, 08:09

czekałem 11 miesięcy to nie wiem czy taki szczęściarz, :lol:
2.0 190
z elektryki klapy i kamer 360 zrezygnowałem
bez el klapy da się żyć, nie jest ciężka, traktowałem to i tak w kategorii gadżet
bardziej mi szkoda kamer, które byłyby bardzo pomocne
ale reszta się zgadza z moim zamówieniem (mam 12 calowy ekran)
Cześć Michał ,
I jak z użytkowaniem formentora 190 KM ?
Polecasz ? Zadowolony z zakupu ?
Jakieś uwagi ?
Mi potwierdził się termin produkcji na 21 tydzień , a planowany odbiór przełom czerwca i lipca ….
Teraz mam mały dylemat bo zaliczkowałem BMW 320d xdrive w m-pakiecie . Ale jest droższa w cholerę i ma mniej bajerów sprzyjających kierowcy jak aktywny tempomat , itp o dachu panoramie nie wspomnę .

Jak możesz to napisz czy warto było kupić i czy kupiłbyś mając obecną wiedzę w trakcie użytkowania ….

Pozdr , Wojtek
Ogólnie jestem zadowolony. Nawet bardzo. Na razie żadnych problemów, żadnego wieszającego się softu, wszystko działa.
Motor ma bardzo zadowalającą dynamikę (jak na moje potrzeby). Nawet z kompletem pasażerów i załadowanym bagażnikiem, nie odczuwa się braku mocy. Ale z racji przebiegu, traktuję go lekko i nie korzystałem z jego pełnych możliwości.
Po 1300km, spalanie średnie 8.1, na drogach pozamiejskich da się zejść poniżej 6, ale częściej są to okolice 6.5. Autostrada od 8, w zależności od stylu jazdy. W mieście, po Krakowie, nie udało mi się zejść poniżej 10 jeżdżąc spokojnie. Większy ruch i pojawia się 12.5

Przyczepić mógłbym się do
- automatu, który trzyma za niskie obroty (~1300-1400). Moim zdaniem powinno to być 1700-1800. Przez to w normalnym użytkowaniu w trybie S da się uzyskać niższe spalanie niż w trybie D... chyba, że turlamy się po prostej, albo manualnie redukujemy przed podjazdami itp (do przemyślenia remap skrzyni w przyszłości)
- kamera cofania, w moim przypadku przydaje się tylko dojeżdżając do ściany czy pachołka, pierwszy widok jest przeciętny, drugi, rybie oko, zupełnie bezużyteczny, sama jakość kamery wystarczająca
- czujniki są przewrażliwione
- travel assist też jest przewrażliwiony, bardzo często krzyczy o konieczności trzymania rąk na kierownicy nawet gdy na niej leżą
- start-stop włącza się przy zmianie trybu jazdy, irytujące, nie wspominając o każdorazowej konieczności wyłączania, (z racji braku miękkiej hybrydy ten system tutaj nie ma żadnego sensu)
- tempomat czasami się gubi, najczęściej gdy pojazd przed nami skręca w prawo, w boczną drogę, i nawet po wykonaniu manewru, forek potrafi zwalniać, prawie do zatrzymania, trzeba go popędzać pedałem przyśpieszenia
- reflektory nie mają ogrzewania, zimą może to powodować osadzanie śniegu i zalepianie źródła światła
- subwoofer beats działa i tyle można o nim dobrego powiedzieć, ja swój poprawiłem wyklejając w środku maty i wrzuciłem watolinę, jest duuuużo lepiej, dźwięk przestał być plastikowy ale do ideału przydałaby się wymiana samego głośnika

Na razie więcej wad nie znalazłem. Auto cieszy oko i jeździ świetnie. Na ten moment kupiłbym ponownie ;)
Cześć ,
Dzięki za opis i info , ja beats nie zamawiałem , to spalanie po Krk trochę martwi ;)
Jak zauważysz coś nowego in + czy - , to napisz pls .

Miłego użytkowania , może dołączę pod koniec czerwca i spotkamy się na Kraku ;) .

Pozdr.W.
Wojtek
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2022, 21:02

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wojtek »

WERONIKA pisze: 11 maja 2022, 13:41
Wojtek pisze: 08 maja 2022, 11:04
Michal pisze: 12 kwie 2022, 08:09

czekałem 11 miesięcy to nie wiem czy taki szczęściarz, :lol:
2.0 190
z elektryki klapy i kamer 360 zrezygnowałem
bez el klapy da się żyć, nie jest ciężka, traktowałem to i tak w kategorii gadżet
bardziej mi szkoda kamer, które byłyby bardzo pomocne
ale reszta się zgadza z moim zamówieniem (mam 12 calowy ekran)
Cześć Michał ,
I jak z użytkowaniem formentora 190 KM ?
Polecasz ? Zadowolony z zakupu ?
Jakieś uwagi ?
Mi potwierdził się termin produkcji na 21 tydzień , a planowany odbiór przełom czerwca i lipca ….
Teraz mam mały dylemat bo zaliczkowałem BMW 320d xdrive w m-pakiecie . Ale jest droższa w cholerę i ma mniej bajerów sprzyjających kierowcy jak aktywny tempomat , itp o dachu panoramie nie wspomnę .

Jak możesz to napisz czy warto było kupić i czy kupiłbyś mając obecną wiedzę w trakcie użytkowania ….

Pozdr , Wojtek
Cześć Wojtek. potwierdzili ci termin na 21tydzień? a kiedy zamawiałeś ? ja zamówiłam w sierpniu 2022 i auto miało być w styczniu w lutym 2022 no ale niestety nie ma. najpierw prosili o usuniecie klapy elektycznej i kamer ze to przyspieszy termin i wstepnie planowany nie potwierdzony termin byl 14 tydzien roku. nie udalo sie teraz niby mamy na 22 tydzien roku lecz termin jest nie potwierdzony jeszcze.
Cześć ,
Tak , mam potwierdzony termin produkcji na 21 - odbiór koniec czerwca , a więc czekam - kamery 360 musiałem wyrzucić .
Zamawiałem w czerwcu 2021 🙃 .
Pozdr.W
Ola
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2022, 23:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Ola »

Edda pisze: 12 maja 2022, 11:04 Jak szybko otrzymaliście termin produkcji?

I ile średnio czekaliście na wersję 1.5 ?
Czekam od lutego. Pierwsza informacja po wpłaceniu zaliczki o produkcji w tygodniu 15, później data ta została usunięta i do tej pory brak jakiejkolwiek informacji.
ODPOWIEDZ