Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Edda
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:01

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Edda »

Ja zamówiłam jakoś tydzień temu, boję się że termin produkcji będzie 2023 i zapłacę nie wiadomo ile więcej :shock: na początku Pan mówił o około 8 miesiącach, później już twierdził " nie jestem w stanie podać żadnego nawet przybliżonego terminu". Wahałam się między kia sportage gdzie termin to 6miesiecy + gwarancja ceny a cuprą, ale bardziej kusił formentor i po jeździe cupra skradła moje serce i teraz boje się ze przepłacę bez tej gwarancji ceny:?

Realne jest zamówienie w maju a zejscie z produkcji w grudniu np?
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kubakw8 »

Edda pisze: 17 maja 2022, 23:43 Realne jest zamówienie w maju a zejscie z produkcji w grudniu np?
Nie da się tego przewidzieć. To widać nawet na dość niedużej próbie tutaj na forum. Może to potrwać 4-5 miesięcy, a może i rok. Jeżeli ktoś potrzebuje w miarę pewnego terminu to istnieją producenci, którzy są dużo bardziej przewidywalni. U mnie w ciągu dotychczasowego pół roku oczekiwania był już spokojnie do zrealizowania termin z zamówienia, potem 2023r. ze względu na kamerę 360 i elektryczną klapę bagażnika, a teraz (po rezygnacji z kamery) przewidywana produkcja w czerwcu. Nie da się zgadnąć, co akurat wylosuje szklana kula Cupry.

Swoją drogą jeżeli teraz faktycznie Cupra zastrzega sobie w umowach wzrost ceny zamówionego auta razem z kolejnymi zmianami cennika to powinna też mieć wpisane kary za niedotrzymanie terminu. W tym kształcie umowa jest skrajnie niesymetryczna i nawet myślę, że abuzywna względem klienta (ciekawe co na takie zapisy powiedziałby UOKiK). Jaki wpływ ma klient na to, czy samochód wyprodukuje się w 5 miesięcy, czy w 14 i ile w międzyczasie będzie podwyżek cennika? Przy takiej umowie producent w ogóle traci interes w możliwie szybkim wyprodukowaniu samochodu, bo i tak wie, że wyjdzie na swoje niezależnie kiedy to auto się pojawi. Cupra musi się czuć bardzo mocna na rynku, że pozwala sobie na takie rzeczy.
WERONIKA
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, 13:37

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: WERONIKA »

Wojtek pisze: 17 maja 2022, 20:28
WERONIKA pisze: 11 maja 2022, 13:41
Wojtek pisze: 08 maja 2022, 11:04
Cześć Michał ,
I jak z użytkowaniem formentora 190 KM ?
Polecasz ? Zadowolony z zakupu ?
Jakieś uwagi ?
Mi potwierdził się termin produkcji na 21 tydzień , a planowany odbiór przełom czerwca i lipca ….
Teraz mam mały dylemat bo zaliczkowałem BMW 320d xdrive w m-pakiecie . Ale jest droższa w cholerę i ma mniej bajerów sprzyjających kierowcy jak aktywny tempomat , itp o dachu panoramie nie wspomnę .

Jak możesz to napisz czy warto było kupić i czy kupiłbyś mając obecną wiedzę w trakcie użytkowania ….

Pozdr , Wojtek
Cześć Wojtek. potwierdzili ci termin na 21tydzień? a kiedy zamawiałeś ? ja zamówiłam w sierpniu 2022 i auto miało być w styczniu w lutym 2022 no ale niestety nie ma. najpierw prosili o usuniecie klapy elektycznej i kamer ze to przyspieszy termin i wstepnie planowany nie potwierdzony termin byl 14 tydzien roku. nie udalo sie teraz niby mamy na 22 tydzien roku lecz termin jest nie potwierdzony jeszcze.
Cześć ,
Tak , mam potwierdzony termin produkcji na 21 - odbiór koniec czerwca , a więc czekam - kamery 360 musiałem wyrzucić .
Zamawiałem w czerwcu 2021 🙃 .
Pozdr.W
A ILE dni ,tygodni wcześniej ci potwierdzili termin produkcji na 21tydzień roku? bo my mamy na 22 tydzień i jest cisza ze strony handlowca ;/
adrian444
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 08 kwie 2022, 06:20

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: adrian444 »

Mnie poinformowali 3 tyg przed produkcją oraz teraz że za około 2 tyg odbiór będzie.
WERONIKA
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, 13:37

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: WERONIKA »

Hej,
mamy 22 tydzień roku osoby które miały planowany termin produkcji na 22 i nie został on potwierdzony otrzymaliście jakieś informację dotyczące zmiany daty ? albo jakąkolwiek informację od DEALERA ?
SIATAK
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: SIATAK »

Cześć,
Od którego tygodnia zacznie być produkowany rok modelowy 2023?
Wysiu
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2021, 08:54

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wysiu »

Wydaje mi sie ze po sierpniowych wakacjach, ale dokladnie nie pamietam ile one trwaja i od kiedy dokladnie
Ola
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2022, 23:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Ola »

SIATAK pisze: 31 maja 2022, 14:38 Cześć,
Od którego tygodnia zacznie być produkowany rok modelowy 2023?
Od 25 tygodnia- informacja z dzisiaj od sprzedawcy.
kubakw8
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2022, 08:33

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kubakw8 »

Jaki mniej więcej czas mijał u Was pomiędzy informacją o zbudowaniu samochodu, a terminem odbioru?
Awatar użytkownika
kzyhu1983
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2022, 16:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kzyhu1983 »

Udało się załapać na samochód gotowy, ale wg dokumentacji od produkcji i wystawienia protokołu auta wyprodukowanego do czasu kiedy auto pojawiło sie u importera to około 2...3 tygodnie....bynajmniej w moim przypadku
1.5 TSI Manual
Olsztyn
ODPOWIEDZ