Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

KarimCupra
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2022, 12:45

Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: KarimCupra »

Witam wszystkich serdecznie .
Z racji, iż nie znalazłem odpowiedniego forum dla swojego modelu to uprzejmie przepraszam, że piszę na waszym forum Formentora . Jestem posiadaczem Cupry Leona Sportstourer 310km 2021r .
Od jakiegoś czasu zauważyłem jakiś dziwny dźwięk przy niewielkich prędkościach na lekkich zakrętach w okolicach pedału hamulca. Tak jakby samochód chciał sztucznie dohamować czy coś... zaznaczam, że testowałem to w różnych wariantach , bez gazu , z gazem . Sam ręcznie nie hamuję podczas tego incydentu. Może słyszeliście o takim problemie w waszym modelu bądź moim Leonie etc. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
W załączeniu przesyłam link z filmikiem gdzie udało mi się nagrać to zjawisko . Słychać to w 12 sek . Może to coś standardowego nie wiem abs czy coś związanego z trankcją ale dla mnie to jest dziwne i szukam pomocy, odpowiedzi.

Ostatnio zmieniony 08 cze 2022, 13:09 przez KarimCupra, łącznie zmieniany 1 raz.
KarimCupra
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2022, 12:45

Re: Dziwny dziwiek przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: KarimCupra »

Nie wiem czy poprawnie dodał się filmik wiec wysyłam jeszcze raz.

MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: MacGul »

Cześć,
nie wiem czy pomogę, u mnie tez czasami coś takie jest (albo podobnie) , zawsze w tym samym miejscu ( miejscach) drogi, ale zależy od prędkości głównie ( albo takie mam tylko wrażenie ) - dźwięk taki jakbym oponami w poprzek po asfalcie przejechał - tak około 1 sekundy.
Mam wrażenie ze to korekta trakcji zadziałała.

Poprzednio mialem Peugeota i po pierwszym uruchomieniu po osiagnięciu 42 km/h abs/asr się "testował" - tam to był normalny objaw i objwial się wibracją pedału hamulca i podobnym dźwiękiem.

Maciej
VZ 310
Maciej
KarimCupra
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2022, 12:45

Re: Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: KarimCupra »

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź 😊
A oglądałeś filmik ? Wyświetla się czy tylko ja go widzę? Jeśli oglądałeś i u ciebie jest tak samo bądź podobnie to trochę mnie uspokoiłeś. Szczerze powiedziawszy mam tak samo. Zawsze w tych samych miejscach na trasie, którą zazwyczaj pokonuję i w momencie niedawnego uruchomionego silnika , parę minut po starcie . Nieraz jest to dość silny dźwięk jak na filmiku a czasami ledwo słyszalny. Ja też myślałem, że to może mieć związek z trakcją. Testowałem to też w zimę i przy lekkim poślizgu pojazdu na śniegu też ten dźwięk czasami się wydobywał.
Postanowiłem napisać to na waszym forum ,gdyż pierwszy raz coś takiego doświadczyłem. Jeżdżę też Tiguanem 4x4 z 2018r. i czegoś takiego tam nie zauważyłem...
Szymon Serwin
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:23

Re: Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: Szymon Serwin »

Mam to samo. Jak wyjeżdzam od teściów mniej więcej w tym samym miejscu na mocno dziurawej drodze.

Pierwotnie się przestraszyłem bo dźwięk dosłownie jakbym przytarł progiem albo zderzakiem o asfalt. I co ciekawe za każdym razem w prawie w tym samym miejscu
VZ 2.0 245km
KarimCupra
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2022, 12:45

Re: Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: KarimCupra »

Może to zabrzmi dziwnie ale ja też tak mam jak jadę do i od teściów 🤣 może to przez nich ?🤣
A tak na poważnie mam tak jak ty , na lekko dziurawych dorgach też się to objawia . Być może to właśnie jakieś wspomaganie takcji samochodu, niemniej jednak jest to dość dziwny dźwięk...w samochodzie za taką kwotę nie wydaje mi się, iż powinno coś takiego występować. Chyba ,że się mylę i jakiś mechanik teraz mnie poprawi to zwracam honor .
Gdy zaczęło się to pojawiać to byłem zaskoczony i sprawdzałem czy nic mi nie ociera przy podwoziu ...
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Dziwny dźwięk przy małej prędkości , w okolicy pedału hamulca

Post autor: MacGul »

Generalnie to Formentor jest dość bogaty w różne zakulisowe odgłosy. Jak np wyłączę silnik z noga na hamulcu to tez mam taki fajny hałas.
W sumie testowo można w tych miejscach na drodze wyłączyć ESP i zobaczyć czy będzie inaczej.
VZ 310
Maciej
ODPOWIEDZ