Poziom wyciszenia

bartasrex
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2022, 11:33

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: bartasrex »

Mega, dzieki wielkie:)

Z ciekawosci, co poprawiasz ze znowu rozebrane?

Oraz pytanko, wiesz do czego sluza te gumowe zaslepki w miejscu na kolo zapasowe? Ja z rozpedu zakleilem je matami...
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5
Posty: 298
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: rsmiech »

ale, gdzie są zaślepki? Jest ewentualnie jedna, korek. Myślę, że nie będzie problemu. Mam nadzieję, że Cupra to nie Ford, który bardzo często łapał spore ilości wody w wnękę koła, wówczas taki korek się przydawał. :-)
Jak będziesz miał wszystko rozebrane, to się przejedź samochodem. Usłyszysz wtedy co i jak.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w zamkniętych profilach, okolice tylnych lamp i tylnego słupka, są włożone oryginalne gąbki w woreczkach foliowych ze znaczkiem WV w celu wygłuszenia.
Ja uzupełniłem te miejsca podobnie zabezpieczoną gęstą gąbką, wszędzie tam gdzie się dało, tylny próg klapy, błotniki przy podłodze w okolicach klapy odpowietrzającej i słupkach.
Poprawiam pod kanapą i podłogę z tyłu.
Załączniki
koło.jpg
koło.jpg (149.76 KiB) Przejrzano 563 razy
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
bartasrex
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2022, 11:33

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: bartasrex »

rsmiech pisze: 06 sie 2022, 15:58 ale, gdzie są zaślepki? Jest ewentualnie jedna, korek. Myślę, że nie będzie problemu. Mam nadzieję, że Cupra to nie Ford, który bardzo często łapał spore ilości wody w wnękę koła, wówczas taki korek się przydawał. :-)
Jak będziesz miał wszystko rozebrane, to się przejedź samochodem. Usłyszysz wtedy co i jak.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w zamkniętych profilach, okolice tylnych lamp i tylnego słupka, są włożone oryginalne gąbki w woreczkach foliowych ze znaczkiem WV w celu wygłuszenia.
Ja uzupełniłem te miejsca podobnie zabezpieczoną gęstą gąbką, wszędzie tam gdzie się dało, tylny próg klapy, błotniki przy podłodze w okolicach klapy odpowietrzającej i słupkach.
Poprawiam pod kanapą i podłogę z tyłu.
Ok, nie wspomnialem ze ja mam leona st300... Ale boczki i cala reszte robiera sie w identyczny sposob:)

Gabki widzialem, myslalem ze to raczej sluzy pochlanianiu wilgoci. Cos czuje ze czeka mnie jeszcze jeden zabieg w takim razie ;)
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5
Posty: 298
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: rsmiech »

leon st300, hm. Miałem możliwość testu tego modelu przez ok 500km w 2020. To z jego powodu jeżdżę teraz for forementorem. :-) Pamiętam, że wówczas nie miałem zastrzeżeń ani do wygłuszenia ani do działania DSG w przeciwieństwie do aktualnego Cupry Formentora. Przed zakupem również testowałem go przez jakieś 500km i tu w przeciwieństwie do leona, zauważyłem, że jest głośniejszy, skrzynia ma jeszcze większy lag i pali więcej, lecz pomimo to kupiłem.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: qbait »

I jak tam Panowie efekty? Udało się wyciszyć z powodzeniem?
ODPOWIEDZ