Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Krzysio
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 10 sie 2021, 23:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzysio »

U mnie również zaliczka zwrotna 5 tys za wersje 2.0 190. Gwarancja ceny. Może zmienić się tylko w przypadku gdyby zmieniły się stawki VAT lub podatku akcyzowego. Tak stanowi moja umowa.
Zgadzam się z gwarancją ceny, pod warunkiem, że auto zostało zamówione przed 28.07. Tego dnia wyszła nota do dealerów o możliwości wzrostu kwoty za auto do 2%. Podobno teraz dalej można dostać gwarancje ceny ale rabat dostaje się znacznie niższy (z góry rabat jest niższy na pokrycie właśnie tych ewentualnych dwóch procent).

Mógłby ktoś pokazać jak wyglada na zamówieniu owa gwarancja ceny? Bo nie mam u siebie takiego zapisu, ale nie mam też informacji o tym, że cena może wzrosnąć (poza zmianą stawki VAT/akcyzy jak już kolega wcześniej pisał)
kamiluek
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2021, 00:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kamiluek »

Krzysio pisze: 07 wrz 2021, 13:08
U mnie również zaliczka zwrotna 5 tys za wersje 2.0 190. Gwarancja ceny. Może zmienić się tylko w przypadku gdyby zmieniły się stawki VAT lub podatku akcyzowego. Tak stanowi moja umowa.
Zgadzam się z gwarancją ceny, pod warunkiem, że auto zostało zamówione przed 28.07. Tego dnia wyszła nota do dealerów o możliwości wzrostu kwoty za auto do 2%. Podobno teraz dalej można dostać gwarancje ceny ale rabat dostaje się znacznie niższy (z góry rabat jest niższy na pokrycie właśnie tych ewentualnych dwóch procent).

Mógłby ktoś pokazać jak wyglada na zamówieniu owa gwarancja ceny? Bo nie mam u siebie takiego zapisu, ale nie mam też informacji o tym, że cena może wzrosnąć (poza zmianą stawki VAT/akcyzy jak już kolega wcześniej pisał)
Gwarancja ceny to właśnie brak zapisu o możliwość zmiany ceny ze względu na zmiany cennikowe. Ja mam tylko zapis o zmianie ceny w razie zmiany stawki akcyzy i stawki VAT.
wielkimurad
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2021, 18:16

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wielkimurad »

Tak informacyjnie - dzisiaj z konfiguratora zniknął pakiet Comfort :)
Chyba muszę sobie odpuścić ten samochód bo to przestaje być zabawne. Szkoda.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

wielkimurad pisze: 09 wrz 2021, 22:36 Tak informacyjnie - dzisiaj z konfiguratora zniknął pakiet Comfort :)
Chyba muszę sobie odpuścić ten samochód bo to przestaje być zabawne. Szkoda.
Ten konfigurator praktycznie nigdy nie działał poprawnie. Często można otrzymać komunikat w stylu "ooops coś się stało" i wywala do strony głównej. Podobnie działa konfigurator VW gdy próbujesz sobie skonfigurować tiguana.

W cenniku pakiet nadal występuje. Skontaktuj się z dealerem
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: TomekT »

Ja zamówiłem 2 marca czarnego 190 km na felgach 19 cali , planowany (niezatwierdzony) termin produkcji podał mi ostatnio handlowiec na 47 tydzień 2020, wcześniej podawał 25, 28, 30. 38, 40, 45 tydzień , więc się oddala bardziej niż przybliża .... jaja normalnie, tylko jaka alternatywa na tą chwilę ??
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Krzysztof »

TomekT pisze: 11 wrz 2021, 15:28 Ja zamówiłem 2 marca czarnego 190 km na felgach 19 cali , planowany (niezatwierdzony) termin produkcji podał mi ostatnio handlowiec na 47 tydzień 2020, wcześniej podawał 25, 28, 30. 38, 40, 45 tydzień , więc się oddala bardziej niż przybliża .... jaja normalnie, tylko jaka alternatywa na tą chwilę ??
Strasznie długo, zwłaszcza, że patrząc po forum brytyjskim, do salonów płyną już realizacje zamówień majowych. Co masz dodatkowego w konfiguracji? Ja zamawiałem 190 KM w czerwcu i forek ma się produkować w najbliższym tygodniu, według informacji sprzed ~miesiąca. Póki co, ani odwołane, ani potwierdzone.
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Jaro Anti »

U mnie jak wcześniej pisałem zamówienie zostało złożone koniec marca i diler poinformował mnie ze produkcja 35 tydzień roku. Wczoraj dostałem świeżego newsa ze auto jest w drodze do Polski 😁💪💪 Szczęśliwy dzień już wkrótce 🤣około 20 września ma być w salonie 👏
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Jaro Anti »

"W cenniku pakiet nadal występuje. Skontaktuj się z dealerem" W cenniku chyba też już niestety niema pakietu comfort tego który był wcześniej 🤨
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: TomekT »

Strasznie długo, zwłaszcza, że patrząc po forum brytyjskim, do salonów płyną już realizacje zamówień majowych. Co masz dodatkowego w konfiguracji? Ja zamawiałem 190 KM w czerwcu i forek ma się produkować w najbliższym tygodniu, według informacji sprzed ~miesiąca. Póki co, ani odwołane, ani potwierdzone.
Właśnie nic szczególnego nie mam, ładowarka, alarm i nawigacja, bez szklanego dachu, DCC, czy kubełków... Handlowiec mówi, że nic nie może i trzeba czekać , tylko irytujące jest , że auta zamówione 2 miesiące później spływają do salonów.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

Jaro Anti pisze: 12 wrz 2021, 13:44 "W cenniku pakiet nadal występuje. Skontaktuj się z dealerem" W cenniku chyba też już niestety niema pakietu comfort tego który był wcześniej 🤨
Cennik obowiązuje od dnia 10.09.2021 r
Zmienili po tym jak sprawdziłem :mrgreen:
ODPOWIEDZ