Awarie systemu infotainment

Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Od 10 dni miałem spokój. Już myślałem że mu przeszło. Niestety dziś pojawił się komunikat "ograniczenie działania systemu front assist" ale po kilku minutach zniknął. Mam wrażenie, że zniknął kiedy przejeżdżałem obok żabki. Jeszcze mi tapicerkę jogurtem zapaskudzi. :-)
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Dziś po tym jak zamknąłem osłonę okna w dachu cały panel dotykowy w suficie przestał reagować na dotyk. Po 3 dłuższych postojach nie działa dalej. Nie mogę zamknąć, dachu ani otwiorzyc, nie działa oświetlenie wnętrza ani info ani serwis. SOS nie sprawdzałem. Ponadto proszę sprawdźcie co odpowie wam pani hola hola na polecenie "prowadź do sosnowca" lub "prowadź do Sosnowiec". Czyżby hola hola była gantz ze ślońska i nie miała w słowniku miasta sosnowiec? Na pewno wie, że najlepszo rzecz w Sosnowcu, to tramwaj do Katowic. Moja cierpliwość się wyczerpała. Sporządzam obszerny list reklamacyjny.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

Moja wersja systemu Infotaimnent.
Załączniki
MOI3_EU_SE_R8900L.jpg
MOI3_EU_SE_R8900L.jpg (97.8 KiB) Przejrzano 1967 razy
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
gorsky
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2021, 14:34

Re: Awarie

Post autor: gorsky »

Spotkal sie ktos moze z takim problemem ze ok 4cm lewej krawedzi ekranu przestalo reagowac na dotyk?
Drugi dzien mam taki problem. Probowalem juz resetowac ekran. Kilka tras juz zrobilem i nie przechodzi samo. Jeszcze mysle czy odlaczenie akumulatora czegos by nie zresetowalo i moze zacznie dzialac.
Awatar użytkownika
kzyhu1983
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2022, 16:08

Re: Awarie

Post autor: kzyhu1983 »

Spróbuj zrobić pełny reset...ale wydaje mi się że skończy się wizytą w serwisie.
1.5 TSI Manual
Olsztyn
ogur
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2022, 15:13

Re: Awarie

Post autor: ogur »

Uprzejmie proszę o informację czy usterki Infotainment zostały wyeliminowane, zwłaszcza w nowych samochodach?
Zastanawiam się na kupnem ale biorąc pod uwagę skalę awarii trochę strach teraz auto kupować.
Awatar użytkownika
kzyhu1983
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2022, 16:08

Re: Awarie

Post autor: kzyhu1983 »

Czasem jakiś lag się trafi, spowolnienie, zwieszka ale ogólnie jest okej...
1.5 TSI Manual
Olsztyn
gorsky
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2021, 14:34

Re: Awarie

Post autor: gorsky »

Usterka z niedziałającym dotykem w lewej krawedzi ekranu niestety nie znikla po odpieciu akumulatora/resecie. Ekran zostal wymieniony w serwisie na nowy na gwarancji. Zajelo to jakies 2h. Podobno cud ze akurat byl na stanie.
lbetkowski
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2022, 18:36

Re: Awarie

Post autor: lbetkowski »

Hej. Przymierzam się do zakupu Formentora. Czy problem w nowych samochodach również występuje, swoj odebralbym teoretycznie w kwietniu? Jaka to skala? Czy w każdym modelu Czy wybiórczo? Jak samochod się sprawuje po 2 latach użytkowania, chodź o mechanikę i spasowanie elementów? Nic nie trzeszczy? Ktoś podzieli się opinia ? Nie chce wtopić 140 tys.Dziejuje
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Awarie

Post autor: Waldek »

U mnie VZ 310KM po 30tys km bez większych awarii, silnik i skrzynia działa idealnie (no ale to są chyba najmocniejsze strony tego samochodu), infotainment po update działa super, nie wiesza się, nie wywala błędów, działa szybko i płynnie, co do jakości wnętrza jest ona mówiąc szczerze...wątpliwa. U mnie po 8tys km wszystkie plastiki we wnętrzu trzeszczą, może to wina jakości spasowania, może dotyczy aut z przeszklonym dachem czyli o mniejszej sztywności nadwozia. Pytanie czy na obecnym rynku znajdziesz cos jakościowo lepszego, mam obawy, że większość samochodów robi się w taki sposób.
ODPOWIEDZ