Opony zimowe

Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Opony zimowe

Post autor: Michal »

Ja usłyszałem, że 18 zawsze przychodzą z Continental EcoContact a 19 z Bridgestone Turanza
I zawsze są to letnie tak jak piszesz.
P4tR0L
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2021, 01:13

Re: Opony zimowe

Post autor: P4tR0L »

Dokładnie tak. W opcji można też dobrać za dopłatą Micheliny Pilot Sport 4 do 19''. Auto jest sprzedawane zawsze na letnich, niezależnie od "pory roku" odbioru.
coolmobil
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:28

Re: Opony zimowe

Post autor: coolmobil »

Witajcie

Ojciec oczekuje na dostawę Formentora, która pewnie nastąpi gdzieś w połowie lutego.
Auto niestety przyjdzie na letnich więc trzeba będzie zabezpieczyć jakiś zestaw zimowy.
I tutaj pojawia którą chciałem poruszyć.
Auto przyjedzie na 245/45/18

Zastanawiamy nad założeniem na zimę zestawu 17'. Widziałem w instrukcji że mogą pasować opony 225/55/17.

I teraz moje pytanie jest następujące:
Instrukcja mówi że felgi powinny być 7,5x17ET40. Jaki tam jest rozstaw śrub? 5x112? Czy jakiś inny?
Czy 17 wejdą na zaciski w wersji 1.5TSI?
Czy ktoś z Was szykuje właśnie zestaw z 17" na zimę? Może brał ktoś z salonu np taki zestaw i może podpowiedzieć jakie ceny oferują w salonach?

Z góry dziękuję podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Opony zimowe

Post autor: Krzysztof »

Ja zamówiłem w salonie za dopłatą całoroczne 18" Michelin CrossClimate 2. Cenowo lepiej niż na oponeo itp., a wymiana w cenie, więc kolejny profit.

Co do wymiarów felg, kojarzę tylko, że jest 5x112.
coolmobil
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:28

Re: Opony zimowe

Post autor: coolmobil »

Czyli jak rozumiem, pozostałeś na jednych felgach. OK
Auta będzie odwiedzać kierunki górskie w zimę więc zimówki muszą być. A była możliwość zakupu zimówek? Nie bardzo chcemy orać 2 razy do roku felgi rekami "specjalisty" od wulkanizacji. Z tego powodu pomysł aby był drugi komplet kół na zimę.
5x112 to akurat dobra informacja czyli klasyka grupy VAG.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Opony zimowe

Post autor: Krzysztof »

Tak, na jednych felgach będę. Nie chcę płacić dwa razy w roku do wulkanizacji ani zmieniać kół. Nie mam też miejsca na przechowywanie dwóch kompletów. Przy 18" zmiana i przechowywanie opon to już spory koszt w skali roku. Też śmigam w rejonach górskich dość regularnie, ale do tej pory sprawdzały mi się całoroczne w ośce (jak wcześniej pisałem, były to Nokiany). Ale wiadomo, nie ma co toczyć debaty na temat wyższości opon całorocznych nad zestawem lato/zima i odwrotnie ;)

Myślę, że dilerzy mają zimówki od stałych dostawców z niezłymi rabatami, zapytaj u swojego doradcy. Kwoty są naprawdę OK.
coolmobil
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:28

Re: Opony zimowe

Post autor: coolmobil »

A jeszcze jedna kwestia.
Czy ktoś wie czy felgi 17” wejdą na zaciski hamulcowe skoro nawet koło dojazdowe będzie 18”?
coolmobil
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:28

Re: Opony zimowe

Post autor: coolmobil »

Jak widzę auto świeże na rynku, forum jeszcze raczkuje, mało postów, ale może ktoś ma pomysł.

W kwestii ze koło dojazdowe jest 18” to raczej związane jest z tym ze w kole jest schowany głośnik wysokotonowy od Beats Audio.
Czy dobrze rozumuje ze normalnie będzie tam koło dojazdowe np 17”?
Awatar użytkownika
Werciakowata
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:23

Re: Opony zimowe

Post autor: Werciakowata »

coolmobil pisze: 09 paź 2021, 17:25 Jak widzę auto świeże na rynku, forum jeszcze raczkuje, mało postów, ale może ktoś ma pomysł.

W kwestii ze koło dojazdowe jest 18” to raczej związane jest z tym ze w kole jest schowany głośnik wysokotonowy od Beats Audio.
Czy dobrze rozumuje ze normalnie będzie tam koło dojazdowe np 17”?
Jak ma się Beats Auto to nie ma koła dojazdowego 🧐
Cupra Formentor VZ, 310KM, 2.0.
Warszawa
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Opony zimowe

Post autor: Michal »

Werciakowata pisze: 09 paź 2021, 18:24
coolmobil pisze: 09 paź 2021, 17:25 Jak widzę auto świeże na rynku, forum jeszcze raczkuje, mało postów, ale może ktoś ma pomysł.

W kwestii ze koło dojazdowe jest 18” to raczej związane jest z tym ze w kole jest schowany głośnik wysokotonowy od Beats Audio.
Czy dobrze rozumuje ze normalnie będzie tam koło dojazdowe np 17”?
Jak ma się Beats Auto to nie ma koła dojazdowego 🧐
Przecież koło dojazdowe 18" jest łączone z Beats.
coolmobil pisze: 09 paź 2021, 17:25 Jak widzę auto świeże na rynku, forum jeszcze raczkuje, mało postów, ale może ktoś ma pomysł.

W kwestii ze koło dojazdowe jest 18” to raczej związane jest z tym ze w kole jest schowany głośnik wysokotonowy od Beats Audio.
Czy dobrze rozumuje ze normalnie będzie tam koło dojazdowe np 17”?
Jest albo dojazdówka 18 albo zestaw naprawczy. Nie ma 17"
ODPOWIEDZ