Opcje przy zakupie

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Opcje przy zakupie

Post autor: qbait »

Chcę zakupić Formentora 190 KM, i rozważam poniższe opcje:
- Pakiet wspomagania jazdy L (dla Side Assist)
- System kamer 360 z widokiem z góry
- Elektrycznie i bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika
- Schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu i wzmacniaczem sygnału
- Pakiet serwisowy

Będę wdzięczny za opinie czy któraś z tych opcji jest szczególnie świetne, a może któraś z nich jest fatalnie wykonana w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
brx
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2021, 17:56

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: brx »

qbait pisze: 21 paź 2021, 08:42 - Pakiet serwisowy
- Pakiet wspomagania jazdy L (dla Side Assist)
Nie jestem przekonany czy pakiet serwisowy to nie przepłacanie, ale może się nie znam.
Czemu pakiet L a nie XL?
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: mar3k »

Ponoć pakiet serwisowy nie ma sensu/jest nieopłacalny.
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: qbait »

brx pisze: 21 paź 2021, 10:16
qbait pisze: 21 paź 2021, 08:42 - Pakiet serwisowy
- Pakiet wspomagania jazdy L (dla Side Assist)
Nie jestem przekonany czy pakiet serwisowy to nie przepłacanie, ale może się nie znam.
Czemu pakiet L a nie XL?
Mój pierwszy samochód więc wybieram na ślepo, i tak naprawdę sam nie wiem co mi się przyda w praktyce ;)

Czy "System kamer 360 z widokiem z góry" sprawdza się Wam dużo lepiej niż standardowe kamery?

Czy Apple CarPlay ostatecznie działa, bo chyba tylko wtedy "Schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania" ma sens.
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: qbait »

Dziękuję za info o pakiecie serwisowym. Odpuszczę.
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: mar3k »

Ja tam swoje 360 bardzo lubię, świetnie się parkuje, wszystko widać, zarówno linie pod marketem jak i krawężniki, można dojechać na centymetry bez martwienia się o felgi - przydatna sprawa.
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Andremil »

Ja po 6 miesiącach używania wywaliłbym z opcji ładowarkę indukcyjną - na razie nieprzydatna rzecz - no chyba, że w końcu uruchomiony zostanie bezprzewodowy android auto - u mnie niestety kabel + ładowarka indukcyjna = nadmiernie nagrzewanie się telefonu - ładuje z kabla i indukcji :shock: (Galaxy S20+ - problem zgłoszony do Samsunga)
Zastanowiłbym się również nad Beats - dla mnie gra bez jakiś fajerwerków co dopłatę czyni nieadekwatną do efektów (Harman Kardon w Forku gra duuuuż o lepiej).
Formentor VZ
Obrazek
Awatar użytkownika
Werciakowata
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:23

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Werciakowata »

Mamy Formentora w najmocniejszej wersji i asystenci (czyli pakiet l czy tam xl) to naprawdę opłacalna sprawa, dla samego komfortu jazdy warto.
-System kamer 360* bardzo lubimy z narzeczonym, szczególnie, że mamy parking podziemny gdzie jest dość ciasno, przydaje się to nawet przy przejazdach ciasnymi uliczkami w Wawie, gdzie po jednej i po drugiej stronie są ustawione samochody i trzeba to robić na centymetry. Szczególnie jak samochodem będzie jeździć "baba" :lol: to naprawdę polecam, bo przy gabarytach samochodu bardzo uspokaja to głowę ;)
-Elektryczna klapa, o ile nie musisz się szczypać z budżetem to naprawdę fajna sprawa jak się idzie z większymi zakupami, czy niesie się coś ciężkiego. Chociaż potem wchodzi to w nawyk i oszczędza się kręgosłup, bo trzeba się trochę nachylić, żeby otworzyć bagażnik ręcznie. No i zamykanie bagażnika na guzik, co ogranicza trzaskanie nim i wyciąganie rąk do klapy, która wydaje mi się że otwiera się dość wysoko (a do najniższych nie należę).
-My schowek braliśmy z myślą, że bezprzewodowe AA kiedyś zadziała (xD), bo Formiego mamy na 4 lata w leasingu. Plusem jest też to, że telefon bezpiecznie leży w tym schowku i nie lata na boki, wydaje mi się, że bez schowka nie ma go jak bezpiecznie odłożyć.
-My wzięliśmy pakiet serwisowy, dostaliśmy informację, że wychodzi porównywalnie do przeglądów i wymian, które trzeba zrobić przez te 5lat w ASO.

Dodam, że mieliśmy "przyjemność" jeździć 1,5 bez kamer, schowka i klapy, i doszliśmy wspólnie do wniosku, że rzeczy które wzieliśmy są naprawdę przydatne i warte inwestycji. I na pewno poprawiają komfort jazdy :)
Cupra Formentor VZ, 310KM, 2.0.
Warszawa
Madison
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2022, 23:28

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Madison »

Witam, czy jak korzystacie z AA i map w telefonie czy systemu nawigacji w tel to braliscie wtedy seryjną nawigacje (navi system)? Bo widze ze navi system 3500zl a jak po podlaczeniu tel jest to samo, to jaki jest sens? Pytam bo jestem w trakcie konfiguracji i chcialbym poznac opinie tych, co juz korzystają 😁 zastanawiam sie, bo jak wybieram system navi, to nie ma pakietu XL, wiec jedno wyklucza drugie... pozdrawiam!
PS. Czy przesylanie navi z tel na system multimedialny samochodu jest uciazliwy, czy trzeba troche spedzic na tym czasu? Czy dziala to plynnie, czy ma laga? Za wszelkie informacje będę wdzięczny 🙂
oskfry
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 01 gru 2021, 22:17

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: oskfry »

Działa płynnie, nie ma laga, nie ma żadnych problemów z podłączeniem. Nie widzę sensu fabrycznej nawigacji
2.0 TSI 190 KM
ODPOWIEDZ