z DCC czy bez

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
brx
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2021, 17:56

z DCC czy bez

Post autor: brx »

Cześć,
Zastanawiam się czy dodać do mojej konfiguracji DCC (kola będę brał 18 lub 19 max)
Dajcie znać jak to się sprawuje i czy warto to zamawiać do tej pory czytałem różne opinie + koszty serwisu po grawancji będą znaczne
Przy większych kołach roumiem że koniecznie ale czy przy 18 bedzie potrzebne? może ktoś ma i jeździ... ?
Dzida
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2021, 12:16

Re: z DCC czy bez

Post autor: Dzida »

Hej,
Tez się zastanawiam wcześniej byłem na tak. W salonie mi powiedzieli ze jak agresywnie nie jeżdżę i chce tylko 190km to nie ma sensu. Chyba jednak nie wezmę bo to prawie 4k
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: z DCC czy bez

Post autor: Krzysztof »

Zdecydowanie tak. Nieważne jaki silnik.
Awatar użytkownika
brx
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2021, 17:56

Re: z DCC czy bez

Post autor: brx »

- jechałem 150K bez DCC koła 18 i było twardo
- jechałem 310K z DCC koła 19 i było lepiej ale bez szału (niezależnie od trybu)
- jechałem mazdą CX-30 na zwykłych amortyzatorach i było conajmniej tak dobrze jak w formrntorze 310K
lukazs
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2021, 08:53

Re: z DCC czy bez

Post autor: lukazs »

Ale chyba na komforcie nie zyskamy?? Tu mamy do wyboru bardziej "sportowe" nastawy?!
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: z DCC czy bez

Post autor: Krzysztof »

Zyskujesz również tryb kanapowy (oni nazywają to "Comfort"), a w ustawieniach manualnych możesz mieć jeszcze bardziej miękko. Możesz mieć też twardo (tryb "Sport") albo bardzo twardo w ustawieniach manualnych. Wbrew pozorom zyskuje się przez DCC naprawdę wiele możliwości.
HatefulEvil
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:00

Re: z DCC czy bez

Post autor: HatefulEvil »

Wszystko spoko, ale jak trzeba będzie potem naprawiać ten zawias to jeden amor ponad 400 euro w zamienniku, który jest tylko teoretycznie dostępny, i sprzedają w parach.
Awatar użytkownika
Kaudii
Formenciarz
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:08
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 2 times

Re: z DCC czy bez

Post autor: Kaudii »

Zawsze można zregenerować jak coś
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: z DCC czy bez

Post autor: Krzysztof »

Patrząc przez pryzmat kosztów naprawy/wymiany za X lat można zrezygnować z każdego dodatkowego wyposażenia - okna dachowego, elektrycznej klapy, podgrzewanej przedniej szyby (wiem, nie ma jej w CF), elektrycznych foteli itd. Awaria lub uszkodzenie każdego z tych elementów generuje wyższe koszty niż gdyby ich nie było. Dlatego oceniałbym jednak DCC pod kątem wrażeń z jazdy, a nie kosztów za 4 lata. W końcu mówimy o nowych samochodach.
HatefulEvil
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:00

Re: z DCC czy bez

Post autor: HatefulEvil »

Tak tylko że amor to jednak raczej część eksploatacyjna, a żadna z rzeczy które wymieniłeś sie pod eksploatacyjną nie łapie.
ODPOWIEDZ