Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Miś
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2021, 17:28

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Miś »

Mój przypadek jest nietypowy. Zamówiłem 1.5 w lipcu i w sierpniu był do odbioru. Dealer mówi cud, a ja, że nie biorę bo za wcześnie. Miał być przecież w grudniu. Zamówili mi nowy. No i teraz poczekam pewnie do marca.
wielkimurad
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2021, 18:16

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wielkimurad »

Hej,
Tak informacyjnie zwracam tylko uwagę, że wczoraj w konfigratorze poszły ostre podwyżki ;( Np. bazowa wersja ze 119 tys na 124 tys.
Pozdrawiam
gorsky
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2021, 14:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: gorsky »

wielkimurad pisze: 22 paź 2021, 11:53 Hej,
Tak informacyjnie zwracam tylko uwagę, że wczoraj w konfigratorze poszły ostre podwyżki ;( Np. bazowa wersja ze 119 tys na 124 tys.
Pozdrawiam
O kurde. Całkiem spore podwyżki.
Moja konfiguracja w marcu kosztowała 163.5k a teraz po wyklikaniu tego samego wychodzi mi 183.5k.

I u mnie dalej cisza w sprawie produkcji. A miałem zatwierdzony 42 tydzień.
Ktoś z tygodnia 40-42 ma jakieś info czy produkcja planowo się zaczęła i zakończyła bez oczekiwania na brakujące części?
lekkl
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: lekkl »

Ja miałem mieś w 40 tygodniu ,jest 44 tydzień. Najnowsza informacja od dilera " nie wszedł jeszcze do produkcji". TYLE w temacie. Ma ktoś info jak idzie produkcja?
gorsky
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2021, 14:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: gorsky »

W sobote dzwonilem do salonu. Podobno 22 pazdziernika zakonczyla sie produkcja samochodow z tygodnia 41. Moj 42 tydzien podobno teraz ma isc do produkcji. Za jakies 2 tygodnie bede dzwonil znowu zeby potwierdzic czy w koncu skonczyli...
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: TomekT »

Mój 190 km zamówiony 3 marca miał być do odbioru w... czerwcu, lipcu, sierpniu, listopadzie, nawet zatwierdzili mu termin produkcji na 42 tydzień 21 (jak wielu "marcowym" - bo podobno miały wszystkie zjechać w 4 kwartale roku na 100%).
Info z dziś - nie wskoczył na produkcję, nie wiadomo kiedy wskoczy, mogą natychmiast oddać zaliczkę, realnie będzie na luty 22. To tak dla tych co zamawiali latem i jesienią i liczą na odbiór na początku przyszłego roku.
Już bardzo żałuje, że jadąc w marcu do Wa-wy zamówić Formentora nie zdecydowałem się jednak na Audi A4 190 km dostępne od ręki z rabatem 27% z poprzedniego rocznika.
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

TomekT pisze: 28 paź 2021, 13:32 Mój 190 km zamówiony 3 marca miał być do odbioru w... czerwcu, lipcu, sierpniu, listopadzie, nawet zatwierdzili mu termin produkcji na 42 tydzień 21 (jak wielu "marcowym" - bo podobno miały wszystkie zjechać w 4 kwartale roku na 100%).
Info z dziś - nie wskoczył na produkcję, nie wiadomo kiedy wskoczy, mogą natychmiast oddać zaliczkę, realnie będzie na luty 22. To tak dla tych co zamawiali latem i jesienią i liczą na odbiór na początku przyszłego roku.
Już bardzo żałuje, że jadąc w marcu do Wa-wy zamówić Formentora nie zdecydowałem się jednak na Audi A4 190 km dostępne od ręki z rabatem 27% z poprzedniego rocznika.
Mój 190 z maja ma tak samo planowany na styczeń/luty 2022. Ponoć wszystkie lepiej wyposażone wersje wypadły z produkcji z tego roku. I też miałem info o produkcji w sierpniu, potem we wrześniu i potwierdzony 39 tydzień z którego potem wypadł.
Miałem do wyboru Arteona 190 od ręki i z perspektywy czasu też żałuję, ze go nie wziąłem. Po drodze zdążyłem zamówić Tiguana 190 rline i ta sama historia, tez dostałem odpowiedz ze najwcześniej 2022.
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: qbait »

Jak zamówiliście czarną 190 to rozważyłbym przejęcie Waszej rezerwacji tak żeby każdy była zadowolony.
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: TomekT »

czekam właśnie na czarnego , ale jeszcze nie rezygnuję, bo na tą chwilę nie mam inne szybkiej alternatywy, ale wczoraj handlowiec przekazał mi, że ma wiele rezygnacji i on to dobrze rozumie, nawet ktoś wczoraj u niego zrezygnował z zamówienia, więc może uda Ci się przejąc od kogoś...
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Michal »

Ja nie zrezygnuję, kupię to auto choćby po to aby sprzedać je po odbiorze drożej :mrgreen:
ODPOWIEDZ