Awarie systemu infotainment

lbetkowski
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2022, 18:36

Re: Awarie

Post autor: lbetkowski »

Dziekuje za informację. Może ktoś jeszcze się wypowie ? :) jechałem dzisiaj formentorem który ma 2 tys. przejechane i tam było cichutko.
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Awarie

Post autor: Kriss »

8 tys przebieg nic nie trzeszczy.
saint
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2022, 22:29
Has thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: saint »

21 tys km i cicho, nic nie trzeszczy
Awatar użytkownika
Kaudii
Formenciarz
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:08
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 2 times

Re: Awarie

Post autor: Kaudii »

u mnie po 14 miesiącach 32 tys km i nic nie trzeszczy
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: Krzysztof »

12 miesięcy, 20 tys. km, cisza w środku, żadnych awarii. Infotainment po aktualizacji w serwisie kilka miesięcy temu się całkiem uspokoił. Android auto czasem nawali, rozłączy, wyrzuci Google Maps, ale to nie wina Cupry.
lbetkowski
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2022, 18:36

Re: Awarie

Post autor: lbetkowski »

Dziękuje Panowie. Przekonaliście mnie ;)
MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Awarie

Post autor: MattS »

Czy problem z multimediami dalej występuje?
MY23, 2.0 190hp
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Awarie

Post autor: rsmiech »

22kkm nie zauważyłem żadnej zmiany w skrzypieniu tapicerki od nowości. Względna cisza. Mam dach panaromiczny. Jest oK. Słyczhać co najwyżej elementy mchaniczne klimatyzacji, klapy itp., które hałasują trochę gdy zmieniają swe położenie.
W okolicach tego przebiegu pojawił się także halas (szum) dobiegający z tarcz hamulcowych gdy koła są skręcone i poruszamy w tempie manewrowym po parkingu. Sądzę, że ma to związek z innym obciążeniem piasty i tarczy gdy koło jest w skręcie a zrobiły się na tarczy już nieznaczne ranty. Tarcza ociera delikatnie o klocek.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Awarie

Post autor: alfiorz »

MattS pisze: 24 kwie 2023, 17:50 Czy problem z multimediami dalej występuje?
Na razie po 200km ciężko jednoznacznie stwierdzić. w każdym razie na jazdach testowych miałem forka 190km z 2021roku i Leona 310KM i miały wszystkie bolączki pokazywane z filmach na YT. W aucie wyprodukowanym w kwietniu 2023 tablet uruchamia się bardzo szybko i działa płynnie. Do tej pory maiłem dwa restary - jeden w czasie zmiany profilu w cupra connect (zmiana użytkownika głównego) i drugi raz przy parowaniu telefonu przy podłączaniu funkcji android auto (musiałem w telefonie zaktualizować aplikację AA). ciężko mi stwierdzić czy to wada, czy algorytm który wymuszał restart przy wykonywanych przeze mnie czynnościach. No i najważniejsze wyłączenie start-stop jest wyciągnięty na wierzch.
yarns
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2022, 10:08

Re: Awarie

Post autor: yarns »

Ja niestety od mniej więcej miesiąca mam problem - infotainment restartuje się średnio co 15-20 minut. Zauważyłem że najpierw pojawia się na ułamek sekundy komunikat w stylu "czy chcesz zmienić ustawienia użytkownika" i sekundę później ekran czarny i reboot... Przywracałem do ustawień fabrycznych, zmieniłem kluczyk na drugi i nic nie pomogło.
Jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
ODPOWIEDZ