Jakość wykonania tapicerki foteli

Milord
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2021, 16:45

Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Milord »

Szanowni, na grupie FB widziałem kiedyś narzekania na jakość tapicerki skórzanej w naszych Cuprach.
Ja mam wersję z półskórą i dzisiaj przyjrzałem się fotelowi kierowcy.
I teraz pytanie do Was - co dalej zrobić z tym co na zdjęciach:
A) Reklamować i krzyczeć w salonie, że mają naprawiać
B) TTTM
C) Schudnąć
20210924_081407.jpg
20210924_081407.jpg (215 KiB) Przejrzano 3086 razy
20210924_081404.jpg
20210924_081404.jpg (195.56 KiB) Przejrzano 3086 razy
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Michal »

Definitywnie C :mrgreen: ;)

Są środki do natłuszczenia i zmiękczenia "skóry". Mogą one pomóc nieco odwlec w czasie marszczenie a w dalszym procesie pękanie.

Jaki masz przebieg?
Milord
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2021, 16:45

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Milord »

Michal pisze: 24 wrz 2021, 10:26 Definitywnie C :mrgreen: ;)

Są środki do natłuszczenia i zmiękczenia "skóry". Mogą one pomóc nieco odwlec w czasie marszczenie a w dalszym procesie pękanie.

Jaki masz przebieg?
Tak, czułem że C będzie najlepszą opcją :mrgreen:

Mam przejechane 15000km dopiero albo już :ugeek:
pjawien
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2021, 11:47

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: pjawien »

Pozostaje ci tylko cieszyć się, że nie wybrałeś tapicerki skórzanej. Mam przebieg 5600 km i chciałbym, zeby wyglądała tak elegancko jak u Ciebie

Niestety trzeba się chyba pogodzić. (Ja już bardziej nie schudnę ;)

Co prawda serwis przyjął mi podobne zagięcia jako wadę gwarancyjną, tyle, że czekam na nowe obicie już ponad 40 dni i z tego co wiem, jeszcze poczekam.
Niestety jakość tapicerki jest mizerna.
Trzeba cieszyć się jazdą i omijać wzrokiem fotel.
lookatme
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:39

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: lookatme »

@pjawien
co u Ciebie dokładnie nie tak z tapicerka skórzaną? Chodzi o boczki, tak jak u kolegi powyżej? Czy również coś nie tak z siedziskiem i częścią oparcia, które jedynie są faktycznie wykonane ze skóry naturalnej. Czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia? Zamawiam auto w tym tygodniu i trochę mnie zmartwiłeś...Zastanawiam się czy nie wziąć zwykłych foteli...
Awatar użytkownika
Werciakowata
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:23

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Werciakowata »

lookatme pisze: 15 lis 2021, 22:52 @pjawien
co u Ciebie dokładnie nie tak z tapicerka skórzaną? Chodzi o boczki, tak jak u kolegi powyżej? Czy również coś nie tak z siedziskiem i częścią oparcia, które jedynie są faktycznie wykonane ze skóry naturalnej. Czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia? Zamawiam auto w tym tygodniu i trochę mnie zmartwiłeś...Zastanawiam się czy nie wziąć zwykłych foteli...
Znowu napiszę to samo, bo temat skór przewija się na grupie i na forum dużo razy. Mam przejechane 10kkm i ze skórą nie dzieje się nic niepokojącego. Samochód dwa razy był na detalingu, gdzie były zabezpieczane skóry i w między czasie (raz albo dwa) narzeczony czyścił skórę (przy okazji natłuszczając). Mamy Formiego od kwietnia, więc leci nam 8 miesiąc i skóra po ostatnim detailngu wyglądała nawet lepiej niż po wyjeździe z salonu, więc jak dbasz tak masz. Dodam, że mamy czarną skórę, bo to też podobno istotne i na niebieską więcej osób narzeka. :roll: Także jak dbasz o samochód to możesz śmiało zamawiać skórę i nic nie powinno się dziać.
Cupra Formentor VZ, 310KM, 2.0.
Warszawa
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Krzysztof »

Werciakowata pisze: 17 lis 2021, 20:31 Znowu napiszę to samo, bo temat skór przewija się na grupie i na forum dużo razy. Mam przejechane 10kkm i ze skórą nie dzieje się nic niepokojącego. Samochód dwa razy był na detalingu, gdzie były zabezpieczane skóry i w między czasie (raz albo dwa) narzeczony czyścił skórę (przy okazji natłuszczając). Mamy Formiego od kwietnia, więc leci nam 8 miesiąc i skóra po ostatnim detailngu wyglądała nawet lepiej niż po wyjeździe z salonu, więc jak dbasz tak masz. Dodam, że mamy czarną skórę, bo to też podobno istotne i na niebieską więcej osób narzeka. :roll: Także jak dbasz o samochód to możesz śmiało zamawiać skórę i nic nie powinno się dziać.
Popieram. Nie ma całkowicie złych skór, są zaniedbane. U mnie niebieskie. OK, nie przejechałem dużo, bo jakieś 2 tys. km w miesiąc, ale niektórzy już zdawali się narzekać po takim czasie. U mnie również wszedł profesjonalny detailing, choć dalej zamierzam sam dbać o fotele, a raz na rok-dwa lata oddawać samochód na powtórzenie detailingu. Pamiętajmy, że skórzane fotele zawsze wymagają więcej pielęgnacji niż materiałowe.
pjawien
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2021, 11:47

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: pjawien »

Odpowiadając. Sama skóra jako taka jest ok (też po detailingu), natomiast to co jest pod skórą (pianka) u mnie na boczkach "zawija" się i nie jest to tylko pomarszczenie skóry, które oczywiście może się pojawić, tylko pod skórą tworzą się wałki z gąbki. Dzieje się tak na bokach. W jednym fotelu reklamacja została przyjęta (jutro w koncu doczekam się wymiany obicia), na drugim robi się to samo.
Życzę wszystkim, by to był tylko mój, pojedynczy przypadek.
Załączniki
fotel1.jpg
fotel1.jpg (85.54 KiB) Przejrzano 2508 razy
HatefulEvil
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:00

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: HatefulEvil »

No mnie w salonie sprzedawca zapewniał, że jak się dba o tą nappe to jest dobrze, ale wiadomo jak to jest ze sprzedawcami. Niebieskie wnętrze wygląda bosko, a jak fotele siadają faktycznie to do tapcara i po sprawie :D
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Re: Jakość wykonania tapicerki foteli

Post autor: Michal »

W lecie gorąco, w zimie zimno. Grzanie mają, gdyby miały wentylację to pewnie bym się dał namówić ;)
ODPOWIEDZ