Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Kris2020 pisze: 01 sty 2023, 13:44
wojciech pisze: 29 gru 2022, 08:30 Forementowcy, pochwalcie się zmianami poświątecznymi w statusach zamówień :D
Dostałem informację o produkcji w połowie stycznia. Zamówiony koniec lutego

Witaj, a jaką zamawialeś wersję. Ja w czerwcu zam. 1.5 manual + pakiet comfort z kubełkami. do prod wszedł ok 15 listop i dalejjest w produkcji.
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

Zamawiałem 1.5 manual + Comfort, kubełkowe fotele i beats audio. To raczej nie możliwe żeby Twojego tak szybko wzięli do produkcji. Chyba dealer nie mówi całej prawdy, w sumie to mój powinien być dawno bo na umowie miałem odbiór do końca roku
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Kris2020 pisze: 01 sty 2023, 21:27 Zamawiałem 1.5 manual + Comfort, kubełkowe fotele i beats audio. To raczej nie możliwe żeby Twojego tak szybko wzięli do produkcji. Chyba dealer nie mówi całej prawdy, w sumie to mój powinien być dawno bo na umowie miałem odbiór do końca roku
mam info od innego dilera że zamówiony 1.5 manual w czerwcu wszedł do prod już we wrześniu, ale dalej jest na produkcji ;( . Także nie reguły co do terminów zamówienie vs produkcja.
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Oskar pisze: 23 gru 2022, 09:56
wojciech pisze: 22 gru 2022, 11:14
Oskar pisze: 22 gru 2022, 10:36 1.5 wychodzi na to ze sie szybciej produkują. Ja zamówiłem 2 sztuki: 1.5 i 2.0 w sierpniu. 1.5 maja skladac na dniach a o 2.0 nic nie wiadomo.
ok, tylko żeby sprawnie przeszedł ( 1.5) przez produkcję, nieraz stoją tam po kilka tygodni, mój też 1.5 wszedł do prod ok 15 listopada i dalej na produkcji :(
Ja bym sie cieszyl nawet z takiego toku produkcji :D moze brakuje tych kamer standardowych dlatego wszystkim wciskaja 360
w nowym cenniku na 2023 piszą o problemie z kamerami cofania, zalecają 360 ,,W związku z globalnym kryzysem produkcyjnym ten element wyposażenia jest niedostępny do
odwołania. Producent rekomenduje zamawianie dostępnego obecnie Systemu kamer 360 z widokiem z góry "
Wu_M
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2023, 19:14

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wu_M »

Jak widać termin zamówienia nie ma tu wpływu na produkcję Formentora :) u mnie zamówienie było złożone pod koniec czerwca, a od początku grudnia Formentor jest w produkcji. Sama produkcja miała trwać kilka dni, ale do dnia dzisiejszego status pojazdu - "produkcja". Niestety trzeba cierpliwie odczekać swoje...
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Wu_M pisze: 09 sty 2023, 19:21 Jak widać termin zamówienia nie ma tu wpływu na produkcję Formentora :) u mnie zamówienie było złożone pod koniec czerwca, a od początku grudnia Formentor jest w produkcji. Sama produkcja miała trwać kilka dni, ale do dnia dzisiejszego status pojazdu - "produkcja". Niestety trzeba cierpliwie odczekać swoje...
Będzie lepiej "smakował" :D :D :D
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

Witam, dzwoniłem wczoraj zapytać czy coś nowego wiadomo ale diler coś kręci albo sam nie wie kiedy będzie auto. W grudniu mówił że produkcja zaplanowana na styczeń a teraz inna osoba z salonu mówi że nie widzi terminu produkcji. Auto zamówione w lutym, cena już na rok modelowy 2023 , żeby się nie okazało ze bedzie rok modelowy 24. :D czy ktoś ma zamówiony również w okolicach luty, marzec 2022 i jeszcze nie ma informacji?
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

W cupra Lódź gość powiedział że samochody dawno zamówione maja do końca marca przyjechać, i że problem jest teraz z kamerą cofania i hakiem
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

Kris2020 pisze: 10 sty 2023, 16:05 W cupra Lódź gość powiedział że samochody dawno zamówione maja do końca marca przyjechać, i że problem jest teraz z kamerą cofania i hakiem
wiem że jest długo, ale myślałem, że do produkcji wchodzi 2/3 Q 2022, a piszesz o lutym ;(
co miał na myśli mówiąc "dawno zamówione"
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

Nie pozostaję nam tylko czekać bo samochody które czasami są dostępne od ręki w salonie już są bardzo drogie i nie mają zazwyczaj dodatkowego wyposażenia, nawet pakietu Comfort. Tylko żeby te zamówione przez nas przyszły w tej cenie .
ODPOWIEDZ