Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Kowal
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kowal »

Jakieś 2 tyg. temu odebrany. Czekałem 1 miesiąc ;) Formek z rezygnacji klienckiej. Pierwotnie zamówiony był w lipcu... 2021! Data opuszczenia taśmy 19.01.2023. Co prawda w full opcji tj. z el. klapą, kamerami 360, panoramą, Beats. Przy 1 wizycie w salonie, jak chciałem złożyć indywidualne zamówienie to dostałem info, że za klapą/kamerami 360 okres oczekiwania wzrasta do 15 m-cy. Stwierdziłem, że odpuszczam temat i "zapoluję" na rezygnację... udało się w 100%
VZ, Candy + Petrol, max opcja
Obrazek
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

Teraz pisza ze zwykle kamery opóźniają i wciskają 360 które maja na magazynach multum. Klapy piszą ze nadal ponad 12 miesięcy. Mój zamówiłem 7 miesięcy temu i cisza, brak terminu na produkcje ciągle a nie brałem nic co by opóźniało ;)
MIchal149
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2022, 10:14

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MIchal149 »

W poniedziałek dostałem informację, że auto wjechało na linie, dzis dostałem informację, że już zjechało i jest po kontroli. Planowany termin dostawy do Centrum dystrybucji Poznań na 31.03
Wyprzedzając pytania zamówiłem 1,5 dsg, comfort +, kamery, ładowarka, koło dojazdowe, magnetik tech i kubełki)
Wu_M
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2023, 19:14

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Wu_M »

I ja również się doczekałem swojego Formentora! Zamówiony rok temu gdzieś w połowie czerwca :) cena bez zmian, a nawet jeszcze mały rabat w postaci kilkuset złotych celem zaokrąglenia do równej kwoty + gratis podłączenie kamerki samochodowej pod akumulator (puszczenie kabli przez tapicerkę). Dostałem informację, że Cupra wyjechała z linii produkcyjnej gdzieś w połowie lutego, a w zeszłym tygodniu dojechała do importera :)
mkosa81
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, 12:05

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mkosa81 »

mkosa81 pisze: 13 lut 2023, 12:16 Dziś również ja otrzymałem telefon od dilera że mój Formentor się wyprodukował i będzie w marcu do odbioru. Produkcja była przewidziana na 27 tydzień ubiegłego roku. Troszkę się przedłużyło ale plusem jest że rok produkcji jest już 2023. Zamawiałem 1,5 DSG 150KM, fotele kubełkowe z elektryką, beats audio, pakiet wspomagania navi XL, system ochrony pasażerów Pre-Crash-Asist, felgi 18.
Odebrany w ubiegłym tygodniu w Cupra Gdańsk :D
wojciech
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 15 gru 2022, 15:12

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: wojciech »

wojciech pisze: 01 mar 2023, 07:40
Kris2020 pisze: 28 lut 2023, 16:17
wojciech pisze: 28 lut 2023, 12:21

Kris, masz już samochód u dilera ja jeszcze czekam ;(
Nie mam jeszcze, powinien być w tym tygodniu. Jak jutro nie będzie to zadzwonię bo już długo jedzie do tego dilera :cry:

Dzwoniłem, ponoć ma być w pt lub początek 10 tyg, jakiś "mały przegląd" u dilera i do wyjazdu.

Panie I Panowie, odebrałem w piątek, warto czekać !!!
KozaDrapiezna
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2023, 13:54

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KozaDrapiezna »

KozaDrapiezna pisze: 07 mar 2023, 11:55
KozaDrapiezna pisze: 11 lut 2023, 13:56
KozaDrapiezna pisze: 30 sty 2023, 14:09 Cześć formenciarze :)
Obserwuję od jakiegoś czasu forum i stwierdziłem, że też dołączę się do dyskusji.

Zamawiałem swojego Formentora w lipcu, rok temu. 1.5 automat, pakiet Comfort+, fotele skórzane kubełkowe, Beatsy, pakiet XL i schowek z indukcją.
W grudniu otrzymałem informację o tym, że pojawił się termin produkcji na końcówkę stycznia- aczkolwiek niezatwierdzony. Niedawno jak część z was, zostałem poinformowany, że zmiana kamery cofania na 360, przyspieszy produkcję, bo obecnie są braki standardowej kamery, więc oczywiście zgodziłem się, przerażony czasem oczekiwania. W piątek, zadzwoniłem do swojego salonu (Biacomex w Białymstoku) i ku mojej uciesze, produkcja została zatwierdzona na 6 tydzień roku- czyli za tydzień :) Dam wam znać w jakim tempie u mnie potrwa produkcja i dostawa. Oby jak najszybciej :D
Jak obiecywali, tak faktycznie się wywiązali :) Właśnie mamy końcówkę 6tego tygodnia, na który była potwierdzona produkcja i dostałem informację, że samochód jest wyprodukowany i jedzie już do mnie :D Marzenie w końcu się spełnia, już niedługo... :P
Niestety ale zbyt wcześnie się cieszyłem... Samochód wyjechał około 10.02 i do tej pory jedzie :( już miesiąc czekania na dostawę. A szkoda bo "miał być" po dwóch, max 3 tygodniach. Chciałoby się jeździć, a trzeba cierpliwości
I doczekałem się :) długo to wszystko trwało, szczególnie zaskoczony jestem oczekiwaniem na dojazd autka z fabryki do dealera (ponad miesiąc), ale w piątek wsiadłem do mojego cacka i jestem baaardzo zadowolony :) powodzenia dla reszty oczekujących!
arkadi22
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2023, 22:44

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: arkadi22 »

arkadi22 pisze: 27 lut 2023, 22:50 No i doczekałem się. Dzisiaj dostałem info, że została wyznaczona data produkcji na 12 tydzien tego roku. Optymistyczna wersja - odbieram samochód w kwietniu w Katowicach. Zobaczymy ;⁠)
Moja konfiguracja to: 150km automat, comfort+, 19", xl, hak automatyczny, indukcja, alarm, magnetic tech
zamawiałem 7 listopada 2022
zgodnie z planem - w sobotę dostałem info, że samochód zakończył produkcję :)
no to teraz czekamy na transport
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

Zazdroszczę :) ja wciąż czekam na 190
kokos
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2023, 12:00

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kokos »

W salonie we Wroclawiu mówili, że czeka się pol roku do roku, też zamówiłem wersję 190 plus bagażnik otwierany bezdotykowo co ma ponoć przedłużyć czas realizacji. Ciekawe czy faktycznie tak długo to będzie trwało;)
ODPOWIEDZ