Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

Nie wiem jak jest w innych miastach, ale we Wrocławiu nie ma zaliczki. Zamawiasz auto, czekasz i w każdej chwili możesz sie wycofać bez ponoszenia kosztów. Pytałem też w dwóch salonach Skody i było tak samo.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Random pisze: 09 maja 2023, 09:08 Nie wiem jak jest w innych miastach, ale we Wrocławiu nie ma zaliczki. Zamawiasz auto, czekasz i w każdej chwili możesz sie wycofać bez ponoszenia kosztów. Pytałem też w dwóch salonach Skody i było tak samo.
Też miałem "przyjemność" z salonem we Wrocławiu. Pół roku temu było bez zaliczki, bez jakiegokolwiek rabatu i bez gwarancji ceny. A blondynka która mnie obsługiwała - miałem wrażenie że za karę tam siedzi. Także jazdy próbne były w Wrocławiu, a zamówienie złożyłem w Lubinie. Był i rabat i gratisy i gwarancja ceny. I tylko 1000 zł zaliczki.
MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MattS »

Dokładnie taka sama sytuacja w Warszawie.
Rabat, gratisy, gwarancja ceny oraz zaliczka w wysokości 1000zl. Pani, która nas obsługiwała bezproblemowo umawiała się na jazdy, a odbyłem ich łącznie cztery.
Z obsługi byłem bardzo zadowolony.
MY23, 2.0 190hp
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

A w jaki sposób została wyrażona ta gwarancja ceny? Macie coś na piśmie oprócz standardowego formularza zamówienia? W zamówieniu mam wpisaną możliwość wzrostu ceny tylko w wypadku podniesienia VATu lub akcyzy, ale to raczej normalne.
Co do obsługi, to ja jestem zadowolony. Może dlatego, że nie obsługiwała mnie ta blondynka ;)
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

Ja na zamówieniu mam podana kwotę z 2022 (zamawiałem w sierpniu) a w uwagach ze jeśli sie wyprodukuje w 2023 roku to auto będzie droższe o 1% i tylko tyle
artixsan
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2023, 13:40

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: artixsan »

Ja mam tylko zapis ze cena może wzrosnąć jeśli wzrośnie VAT lub akcyza.
W POL-Car Suchy las Poznań musiałem wpłacić 5000 zaliczki.
W Biacomexie Białystok chcieli 3000zl
Gwarancja ceny była w zamowieniu.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: slawlik »

Oskar pisze: 10 maja 2023, 12:03 Ja na zamówieniu mam podana kwotę z 2022 (zamawiałem w sierpniu) a w uwagach ze jeśli sie wyprodukuje w 2023 roku to auto będzie droższe o 1% i tylko tyle
Ja zamawiałem w październiku i podobna sytuacja. Samochód mam w drodze do dilera już od 2 tygodni i już wiem że cena wzrośnie o 1% tak jak było na umowie nic więcej.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Pół roku temu Wrocław nie chciał dać gwarancji ceny, wręcz uprzedzali, że należy się spodziewać przynajmniej dwóch podwyżek po 1%. A w Lubinie dali gwarancję ceny i ok. 3%rabatu (wliczając gratisy). Więc jakbym zamówił we Wrocławiu byłbym w plecy ~20tys. A tak naprawdę pewnie bym zrezygnował po marcowej podwyżce i wziął jakieś Stelvio z '22 z placu dealera.
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: RyBoL »

Ja zamawiałem akurat Cupre Leona w grudniu 2022 w starych cenach. Dostałem słowna gwarancję ceny na 2023 rok i kilka dni temu dealer potwierdził mi że gwarancja wciąż obowiązuje. Dodatkowo rabat 6k i akcesoria takie jak dywaniki itd.

Zamawiane w Cupra Dynamica w Warszawie na Solidarności. Wchodzi do produkcji w 21 tygodniu prawdopodobnie. Zaliczka zwrotna jaka musiałem wpłacić to 2k.

Jak ktoś planuje zamówienie to polecam popytać bo można lekkie rabaty wykręcić.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
After1990
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2023, 11:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: After1990 »

Witam, zamówienie z 03.03.23-
Furą już wyprodukowana w transporcie do polski około 3-4 dni😃
ODPOWIEDZ