Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
dubicki2001
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2023, 10:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: dubicki2001 »

Cześć,
Zamówiony w połowie X2022 (190km, comfort+, XL, indukcja, beats, kubełki, matrix led, 360, alarm, bez el.klapy bo niby miała opóźniać) potwierdził się do produkcji na 21 tyg. 2023. :D
pejotka
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, 20:55

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: pejotka »

Witam serdecznie, formentora zamówiłem 27 stycznia 2023, dzisiaj dostałem telefon, że za tydzień wchodzi na produkcję i będzie gotowy do odbioru na przełomie czerwca/lipca w zależności od transportu kolejowego czy morskiego, produkcja trwa 3 dni, nie spodziewałem się, że tak szybko pójdzie, bo w umowie mam datę do końca sierpnia a nastawiałem się na rok czekania, w marcu moja wersja podrożała o 10k, oczywiście mnie to nie dotyczy, wziąłem na wypasie 190 w kolorze graphene grey, m. inn. z el. klapa, beats, navi xl, kamery 360, pre-crash, poduszki dodatkowe, alarm i podstawa - ogrzewanie postojowe, do tej pory śledziłem forum te terminy to czysta loteria, pozdrawiam.
arkadi22
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2023, 22:44

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: arkadi22 »

Zachęcam do uzupełniania oraz aktualizowania zestawienia (szczególnie po odebraniu samochodu), które przygotowałem. Czym więcej danych się zbierze tym fajniejsze statystyki będzie można wygenerować.
Post nie jest przypięty, więc już się powoli gubi
Wpisujcie też proszę login z forum, żeby później łatwiej było znaleźć Wasze zamówienie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Neira
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 07 sty 2023, 21:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Neira »

:shock:
To naprawde wygląda jak totalna loteria.

Słyszałam już że kolor ma znaczenie, ze niektóre wydłużają czas oczekiwania itp. Ale to samo słyszałam o silniku 2.0 190KM - a powyższe komentarze znowu wywracają wszystko do gory nogami 😉
arkadi22
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2023, 22:44

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: arkadi22 »

miałem nadzieję, że po zebraniu kilkudziesięciu danych z zamówień będzie można coś wywnioskować, ale obawiam się, że nie uzbieram takiej bazy - chyba, że mój arkusz uzupełni jakiś sprzedawca cupry anonimowo :D
w innym przypadku trzeba to traktować tylko jako zabawę - podejrzewam, że nie uda się wyciągnąć wystarczających wniosków.
artixsan
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2023, 13:40

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: artixsan »

arkadi22 pisze: 16 maja 2023, 15:39 miałem nadzieję, że po zebraniu kilkudziesięciu danych z zamówień będzie można coś wywnioskować, ale obawiam się, że nie uzbieram takiej bazy - chyba, że mój arkusz uzupełni jakiś sprzedawca cupry anonimowo :D
w innym przypadku trzeba to traktować tylko jako zabawę - podejrzewam, że nie uda się wyciągnąć wystarczających wniosków.
Moim zdaniem to wynika z tego ze to się w fabryce zmienia dynamicznie. Myślę, że przy większej liczbie wpisów jakieś wnioski da się wyciągnąć. :)
Ogółem spoko robota:)

Ogółem obraz zaciemnia trochę to, że salony zamawiają auta dla siebie i potem te auta zamówione x miesięcy wcześniej idą do klienta. W przypadku mojego kumpla, który zamówił bardzo podobną wersje do mojej tydzień wcześniej, auto było odo odebrania w kwietniu.
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

Proponuję posortować wpisy po dacie zamówienia. Tak będzie trochę łatwiej je porównywać.
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

darforstop pisze: 15 maja 2023, 12:51
Oskar pisze: 15 maja 2023, 08:55 Dzisiaj i moj zaczynaja skladac :)
Mój też ,to może razem przyjadą do Polski, ;)
Darforstop, właśnie dostalem maila ze cupra złożona i ma juz VIN ;)
Awatar użytkownika
Oskar
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 16 gru 2022, 08:50

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Oskar »

slawlik pisze: 14 maja 2023, 20:06 Ja jeszcze 2 tygodnie i będę się cieszyć nowym samochodem. :D
3 tyg minely i jeszcze 2 musisz czekac?
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: slawlik »

W 17 tygodniu był w transporcie tak że do odbioru przełom maja i czerwca.
ODPOWIEDZ