Rabat na Formentora

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
skarabeusz
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2022, 07:03

Re: Rabat na Formentora

Post autor: skarabeusz »

Czy komus udalo sie uzyskac rabat wyzszy niz 3 proc?
Awatar użytkownika
majcher
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2021, 21:47
Been thanked: 3 times

Re: Rabat na Formentora

Post autor: majcher »

W 2020 roku dało radę nawet 5% utargować.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Rabat na Formentora

Post autor: Krzysztof »

Jeszcze w maju/czerwcu 2021 porozumieliśmy się w salonie na ~5% rabatu od ceny katalogowej + drobne dodatki. Ale potem zaczęły się nieco trudniejsze czasy i, jak sądzę, dziś jest już trudniej. Kolega jakiś miesiąc temu wynegocjował (a raczej mu od razu zaproponowano) 6% w Mercedesie na model GLE, ale to też już raczej rzadkość. Samochody schodzą z dnia na dzień, marże są na rekordowym poziomie i w salonie nie odpuszczą, bo i tak samochód się sprzeda. Prosta zależność między popytem/podażą a ceną.
KarimCupra
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2022, 12:45

Re: Rabat na Formentora

Post autor: KarimCupra »

Nie formentor ale leon sportstourer 310km . Rabat około 6- 6.3% z tego co pamiętam. Zakup 2021r.
PatrykRR
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2022, 10:34

Re: Rabat na Formentora

Post autor: PatrykRR »

2.5% rabatu miesiąc temu dostałem. :)
pejotka
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, 20:55

Re: Rabat na Formentora

Post autor: pejotka »

Witam, formentor max co da się wyciągnąć to 4% od cennika 2023, sprawdzone u kilku dealerów, pozdrawiam.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rabat na Formentora

Post autor: Horde »

Ten rabat est zależny od wersji, wysokości zakupu, czy na każdą wersję?
To niezły upust, mnie to tylko akcesoria proponowali jako zniżkę.
Kowal
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:08

Re: Rabat na Formentora

Post autor: Kowal »

U mnie nie udało się zejść z cennika. Natomiast wytargowałem trochę w dodatkach: drugi komplet kół (19' MACHINED SPORT BLACK/COPPER) za 50%, dywaniki, matę bagażnika, 2 bluzy, smyczkę, kabelek USB. Jak podliczałem to wyszło około 6,5k PLN, czyli czyli jakieś maks 3,5%. Pol-Car Suchy Las
VZ, Candy + Petrol, max opcja
Obrazek
pawel.zajaczek
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2023, 21:24

Re: Rabat na Formentora

Post autor: pawel.zajaczek »

Ja dostałem 2.5% bez żadnego problemu. Kraków Wadowicka
6thSense
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2023, 11:48

Re: Rabat na Formentora

Post autor: 6thSense »

190, zamówiony miesiąc temu 5% rabatu + modyfikacja wydechu do VZ i ceramika za dopłata 3500(poprzedni wydech dostaje, więc finalnie wychodzi koło 3k :). Bez obligatoryjnego ubezpieczena i finansowanai VW. Było sporo pisania do salonów i kontrofert, ale przy 190k każdy 1% to 1900 zł, a 5% to prawie 10k, nie mało jak za pare godzin pracy, do tego zostaje pole na negocjacje lepszej oferty leasingowej :). Nie jestem najbardziej porządanym typem klienta ale to działa i nie każdy salon wgl podchodzi do negocjacji, więc nie zrażajcie się jeśli w Waszym powiedzą, że nie ma opcji lub 2% max :).

Swoją drogą dziś idę oglądać VZ310 pod cesje, z przebiegiem 20k+, a cenowo już z kosztami leasingu wychodzi tak jak nowa 190tka do finansowania.
Więc mozliwe, że będę rezygnować ze swojego zamówienia.
ODPOWIEDZ