Spalanie 2.0 TSI VZ

Mozdzierz
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2023, 11:23

Spalanie 2.0 TSI VZ

Post autor: Mozdzierz »

Witam,

Od 5 dni jestem posiadaczem Cupry Formentor z silnikiem 2.0 310 km. Na dzień dobry na dotarcie zrobiłem nią trasę Kraków - Rewal - Kraków. W 90 % autostrada i droga szybkiego ruchu.

Spalanie Kraków - Rewal komputer pokazał 9.6 l/100 km. W drodze powrotnej 9.7 l/100 km. Celowo utrzymywałem prędkość między 130 km/h a 140 km/h żeby silnik się układał. Wynik uważam więc za całkiem przyzwoity jak na 310 konne auto.

Jak wasze doświadczenia? Czy zauważyliście, że po zrobieniu autem 3000 - 4000 km spalanie jeszcze nieco spadło? Proszę o opinie.

Pozdrawiam
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Been thanked: 3 times

Re: spalanie - Cupra Formentor VZ 310 km

Post autor: Kriss »

Na autostradzie nie dociera się silnika,a jak się martwisz spalaniem to kup diesla.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: spalanie - Cupra Formentor VZ 310 km

Post autor: alfiorz »

z pierwszego tysiąca mam trochę ponad 10. takie normalne kręcenie się koło domu. i popieram przedmówcę. tak sobie ustawiłem zegary, żeby nie widzieć spalania (zwłaszcza z pierwszych 2 kilometrów od ruszenia :) ). bardziej interesują mnie temperatury więc je mam ustawione na widżecie. i jak już dotarłeś to wymień mu olej na świeży.
a autostrady i większych prędkości na razie staram się unikać, bo chwila moment i na świeżym lakierze będą odpryski od kamieni. na oklejenie folią jestem umówiony dopiero za 2 tygodnie. więc jeszcze trochę muszę się uzbroić w cierpliwość, zanim sprawdzimy, co to auto potrafi.
ps. przed zakupem zakładałem, że będę miał średnią 12-14litrów więc na razie jest bardzo ok.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 131
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: spalanie - Cupra Formentor VZ 310 km

Post autor: MacGul »

U mnie już 28k km,
co do spalania - to na autostradzie ostatnio ( 350 km ) - 10.8 - prędkość - troche do maksa brakuje ;) - ale jest dynamicznie
na zwykłej drodze poza miastem - około 8-9 ( sr prędkość 68 km/h )
a na małych dystansach i zimnym silniku to lepiej nie patrzeć ;) - 21 ( maks mialem 30 ) w zimie
w w innej stali ( długoterminowo ) to 874 km, średnia 85 km/h - 10.5 - Tataj nigdy nie było więcej niż 12
VZ 310
Maciej
ODPOWIEDZ