Bezprzewodowy Apple CarPlay

Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Jaro Anti »

Tak tak już wszystko ok dzięki
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Zrobiłem mały eksperyment - włączyłem bezprzewodowe CarPlay przez odbapp, podłączyłem odb11 i patrze jakie są ustawienia ( porównuje do skody octavii 4 która ma z fabryki wireless wszystko )

i tak:
odbapp przełącza tylko klucz Apple car play z "usb only" na "on", reszty nie rusza - czyli wifi 5ghz tez jest wyłączone.
w skodzie jest Apple Car play na "on", Google android auto na "on" ( u mnie "usb_only" ), wifi client mode 5GHz na "on", wifi I hotspot mode 5Ghz na "on" ( oba u mnie na Off ) oraz co ważne "App connected over wifi" na "on", a u mnie jest "off"

Zmieniłem na tak jak jest w skodzie ( przez odb11 ) , i uwaga - pojawiły się wskazówki nawigacyjne w zegarach jak mam nawigacje z applowkich map ( z googlowych nie ma ), i pojawiają się okładki,loga stacji radiowych w zegarach otwarzanych na telefonie - tutaj pomaga parametr "App connected over wifi" na "on"
VZ 310
Maciej
meu
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12
Lokalizacja: wlkp
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: meu »

Kurczę, odbierałem auto w marcu i Apple CarPlay działa bezprzewodowo bez odblokowywania czegokolwiek - już w salonie skonfigurowałem telefon i działało. Okładki ze Spotify też się na zegarach wyświetlają i logo stacji również.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Mam auto z 2020, wtedy było tylko po kablu w Polsce.
Fajnie ze teraz już jest bezprzewodowo :)
VZ 310
Maciej
Nat
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2022, 00:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Nat »

Walczę z połączeniem bezprzewodowym po aktywacji funkcji przez ASO w Formentorze, który fabrycznie umożliwiał tylko połączenie przez kabel. Auto widzi telefon (iPhone X) i można go wybrać w menu bez podłączania kabla, zaczyna mielić, na telefonie nawet zmienia się tryb skupienia na „jazda” - po czym samochód wywala błąd „nie można połączyć urządzenia mobilnego” i na tym się kończy.
Próbowałem już zapominać telefon, łączyć go od nowa na czysto, łączyć się po wcześniejszym połączeniu przez kabel, podłączać się tuż po włączeniu silnika i innych praktyk voodoo, ale bez efektu.
Ktoś spotkał się z takim problemem?
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Wifi i Bluetooth muszą być włączone w telefonie.
Siri musi być włączona w telefonie ( ale jeśli działało po kablu to już masz )
Nie kojarze czy hotspot w aucie musi być włączony - ja akurat mam, ale telefon nie jest z sparowany z hotspotem w aucie - być może to włącza wifi w aucie.
No i jak udostępniasz internet z telefonu przez wifi to wtedy CarPlay bezprzewodowy tez nie zadziała :)
Maciej
VZ 310
Maciej
Nat
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2022, 00:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Nat »

Dzięki, to mnie naprowadziło na rozwiązanie problemu! Oczywiście wyczyściłem wszystkie sparowania, ale zapomniałem o "zapomnieniu" sieci wifi auta. Wystarczyło jeszcze raz usunąć wszystkie połączenia z telefonu i Cupry łącznie z zapamiętaną siecią wifi, połączyć się ponownie i teraz wszystko jest ok ;)
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MisterBolt »

Czy macie problem z przycinającym się odtwarzaniem dźwięku? Jak jestem połączony bezprzewodowo CarPlay to nawet radio samochodowe się przycina na pół sekundy co jakiś czas. Po przejrzeniu Googla i zastosowaniu różnych opcji rozwiązania wychodzi chyba na to, że to interferencja WIFI albo Bluetooth bo głównie w mieście jest to odczuwalne. Czy też obserwujecie taki problem?
Wersja softu 1900
2023 VZ 310KM
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Matador »

Recenzja infotainmentu i bezprzewodowy CarPlay
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
dejv94
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2024, 07:23
Lokalizacja: GDAŃSK
Silnik: 2.0 TSI VZ 310

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: dejv94 »

Hej,
poszukuję osoby która pomoże mi odblokować bezprzewodowy apple car play w Gdańsku lub okolicy. W Gdańsku w różnych serwisach (nie dealer) krzyczą 1000 zł z uwagi na wyjęcie jednostki centralnej. Choć czytając tutaj opisy, to chyba nic trudnego i chcą zarobić :/
ODPOWIEDZ