Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MattS »

Radek4ny pisze: 26 cze 2023, 14:05 Mój temat zamykam, zamawiałem 17 maja, po dzisiejszej rozmowie z przedstawicielem autko zostało wyprodukowane i jest w transporcie. 4lipca ma być w Poznaniu, do 10 lipca w Łodzi :)
Jaka wersja i wyposażenie?
Jesteś chyba rekordzista w kwestii terminów.
MY23, 2.0 190hp
boro
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: boro »

U mnie Cupra 2.0 tsi 190HP, zamówiona koniec lipca 2022, odebrana ostatniego dnia maja 2023.
Kolor magnetic tech grey metallic.

Wyposażenie dodatkowe „opóźniające”:
- asystenci jazdy
- kamera cofania
- po zamówieniu dołożone jeszcze martix ledy

Początkowo zakładałem jeszcze automatyczną klapę bagażnika, ale z obawy na dalsze opóźnienia została pominięta.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Przecież kamera jest w standardzie
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Paleus »

boro pisze: 26 cze 2023, 15:33 U mnie Cupra 2.0 tsi 190HP, zamówiona koniec lipca 2022, odebrana ostatniego dnia maja 2023.
Kolor magnetic tech grey metallic.

Wyposażenie dodatkowe „opóźniające”:
- asystenci jazdy
- kamera cofania
- po zamówieniu dołożone jeszcze martix ledy

Początkowo zakładałem jeszcze automatyczną klapę bagażnika, ale z obawy na dalsze opóźnienia została pominięta.
I co zadowolony? Warto było czekac?
Neira
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 07 sty 2023, 21:39

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Neira »

Ja dziś odebrałam swoją 😊
Warto było czekać. Wspaniały samochód ❤️
boro
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: boro »

Paleus pisze: 26 cze 2023, 17:19
boro pisze: 26 cze 2023, 15:33 U mnie Cupra 2.0 tsi 190HP, zamówiona koniec lipca 2022, odebrana ostatniego dnia maja 2023.
Kolor magnetic tech grey metallic.

Wyposażenie dodatkowe „opóźniające”:
- asystenci jazdy
- kamera cofania
- po zamówieniu dołożone jeszcze martix ledy

Początkowo zakładałem jeszcze automatyczną klapę bagażnika, ale z obawy na dalsze opóźnienia została pominięta.
I co zadowolony? Warto było czekac?

Auto świetnie się prowadzi, zakręty to czysta przyjemność. Przy 19 calowych felgach i miejskich dziurach bywa czasem mniej komfortowo, ale tego się spodziewałem.

Napęd radzi sobie bardzo sprawnie. Spalanie trasa 7.5 litrów, miasto i korki to w zależności od natężenia 9-11 litrów.

Pomimo wątpliwości do systemu multimedialnego, po kilku dniach i spersonalizowaniu ustawień uważam, że działa sprawnie.
MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MattS »

boro pisze: 26 cze 2023, 22:24
Paleus pisze: 26 cze 2023, 17:19
boro pisze: 26 cze 2023, 15:33 U mnie Cupra 2.0 tsi 190HP, zamówiona koniec lipca 2022, odebrana ostatniego dnia maja 2023.
Kolor magnetic tech grey metallic.

Wyposażenie dodatkowe „opóźniające”:
- asystenci jazdy
- kamera cofania
- po zamówieniu dołożone jeszcze martix ledy

Początkowo zakładałem jeszcze automatyczną klapę bagażnika, ale z obawy na dalsze opóźnienia została pominięta.
I co zadowolony? Warto było czekac?

Auto świetnie się prowadzi, zakręty to czysta przyjemność. Przy 19 calowych felgach i miejskich dziurach bywa czasem mniej komfortowo, ale tego się spodziewałem.

Napęd radzi sobie bardzo sprawnie. Spalanie trasa 7.5 litrów, miasto i korki to w zależności od natężenia 9-11 litrów.

Pomimo wątpliwości do systemu multimedialnego, po kilku dniach i spersonalizowaniu ustawień uważam, że działa sprawnie.
A jak sprawdzają się matrixy? Jesteś z nich zadowolony?
MY23, 2.0 190hp
G0REC
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2023, 11:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: G0REC »

18 lutego 2023 zamówiłem Formentora 190 KM z kamerami 360, matrix, asystent pasa, aktywny tempomat, pakiet audio, klapa z czujnikiem, asystent parkowania, inna drobnica w sumie wszystko bez szyberdachu i haka.
Produkcja 27 tydzień czyli za tydzień :).
Odbiór przełom lipiec/sierpień 2023
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Gratuluję. Kiedy dostałeś te informację? Który salon? Zamówiłem dokładnie tego samego dnia 1.5 DSG bez tych bajerów i do dziś cisza.

Edit: Dziś dostałem maila od dealera, że mówili mi 6 miesięcy lub więcej zależnie od sytuacji na świecie. Na ten dzień nie ma daty produkcji ale liczą, że będzie najwcześniej we wrześniu...

Szkoda bo chciałem mieć samochód jeszcze w wakacje, obecnie nie mam żadnego, a żona jeździ starym Aygo, który w trasę się nie nadaje.
Kamski
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 08 cze 2023, 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1.5 TSI 150

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kamski »

Witajcie!
Dzisiaj byłem w salonie ponieważ zmieniałem fotele na czarne kubełki. Sprzedawca poinformował mnie, że planowana nie zatwierdzona data produkcji to 34 tydzień więc ujdzie ;) .
Powiedział także, że kolejka to całkowita loteria, ale zauważa, że coś się już rusza w kwestii realizacji zamówień.


Forek: 1.5 tsi dsg, matrixy, ambient, navi+ XL, beats, felgi 18 druga opcja, kubełki.
ODPOWIEDZ