Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: gawkla »

Zauważyłem u siebie problem z synchronizacją kontaktów z telefonu do samochodu. Otóż część kontaktów się nie synchronizuje, co powoduje że na liście kontaktów nie mam nazw a tylko same numery.
Nie mogę wybierać tych kontaktów z kierownicy, nie mam identyfikacji kto dzwoni.

Problem jest dosyć dziwny - brakuje tylko niektórych kontaktów na różne litery w alfabecie. Raczej nie jest to kwestia polskich znaków w nazwach.

Niektóre kontakty mają zsynchronizowane zdjęcie i numer stacjonarny ale brakuje numeru oznaczonego jako "Komórka"...

Próbowałem kilka razy ponownie wykonać synchronizację i za każdym razem nie mam tych samych kontaktów.

Telefonu nie zmieniałem a w poprzednim samochodzie wszystko działało.

W zakładce "Android Auto" wszystko działa prawidłowo. Brak synchronizacji jest w zakładce telefonicznej w samochodzie.

Dla jednego z brakujących kontaktów pomogło przedytowanie go w telefonie i ponowna synchronizacja.
Załączniki
Wersja
Wersja
2023-06-28_19-40-02.png (222.55 KiB) Przejrzano 1986 razy
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: MacGul »

Może ma znaczenie albo nie - ale sprawdź czy te brakujące kontakty są zapisane w pamięci telefonu/koncie Google a nie tylko na karcie SIM

Macie
VZ 310
Maciej
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: gawkla »

na 100% są na koncie google. Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. Wcześniej w kilku poprzednich samochodach było zawsze OK.
A część tych kontaktów które się teraz nie synchronizują mam od bardzo dawna w telefonie i nic przy nich nie "grzebałem" od bardzo dawna.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: rsmiech »

u mnie wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że raz kontakty są z nazwami a raz, tylko same numery.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: gawkla »

rsmiech pisze: 28 cze 2023, 23:58 u mnie wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że raz kontakty są z nazwami a raz, tylko same numery.
Ale mówisz o historii rozmów i o identyfikacji [dla rozmów przychodzących]?

Jeśli tak, zobacz czy te numery są pod ikonka "kontakty". U mnie właśnie to czego nie ma w "kontakty" pokazuje się w historii jako sam numer.

Widać jakiś problem w sofcie...
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: rsmiech »

na pewno sa to znane numery z moich kontaktów, czeste, ponieważ gdy odbieram, spodziwajac sie kogos nieznajomego, słyszę znajomy głos.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: gawkla »

próbowałeś zgłaszać? Pewnie do ASO?
Jaką masz wersję oprogramowanie? ja mam 1900. Widziałem 1940 w necie ale do formentora. Ja mam Leona więc muszę zweryfikować czy podejdzie.
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: RyBoL »

gawkla pisze: 01 lip 2023, 21:46 próbowałeś zgłaszać? Pewnie do ASO?
Jaką masz wersję oprogramowanie? ja mam 1900. Widziałem 1940 w necie ale do formentora. Ja mam Leona więc muszę zweryfikować czy podejdzie.
Jakbyś zweryfikował i zainstalował aktualizację do Leona to daj znać jak chodzi. Też mam 1900 w swoim i jestem ciekaw czy 1940 coś poprawi.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
gawkla
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2023, 17:08

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: gawkla »

RyBoL pisze: 02 lip 2023, 12:09 Jakbyś zweryfikował i zainstalował aktualizację do Leona to daj znać jak chodzi. Też mam 1900 w swoim i jestem ciekaw czy 1940 coś poprawi.
Zaryzykowałem update do 1940. Wgrało się, i jak dla mnie żadnej różnicy. Działa tak samo jak wersja 1900. Synchro kontaktów tak samo działa jak przedtem - czyli źle - nadal wybiórczo.

Zgłoszę problem z synchronizacja do ASO jak będę w pobliżu.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2024, 09:24 przez gawkla, łącznie zmieniany 1 raz.
piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 136
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 60 times
Been thanked: 12 times

Re: Problem z synchronizacją kontaktów z telefonu

Post autor: piotriix »

Sprawdż jak masz zapisany numer w kontaktach.
Nie może być myślników ani kropek miedzy cyframi.
Stare numery tak zapisywało google w kopi.
ODPOWIEDZ