Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: jordan512 »

Takie pytanie. Jak piszecie matrixy (led) to co macie na mysli ? Tak patrze czy bralem matrix i niewiem, wzialem comfort+. Niby ma high beam assist ale czy to jest ten matrix caly ?
MattS
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: MattS »

jordan512 pisze: 28 cze 2023, 16:15 Takie pytanie. Jak piszecie matrixy (led) to co macie na mysli ? Tak patrze czy bralem matrix i niewiem, wzialem comfort+. Niby ma high beam assist ale czy to jest ten matrix caly ?
Matrixy to „inteligentne” światła, które wyłączają poszczególne sektory, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu. W teorii można zapomnieć o przełączaniu ze świateł drogowych na mijania.
Była to dodatkowa opcja, która trzeba było wybrać (pakiet matrix led dopłata 3 407zl).
Pakiet Comfort+ nie obejmuje matrixow.
High beam assist działa zero-jedynkowo.
Włącza i wyłącza światła drogowe.
MY23, 2.0 190hp
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: jordan512 »

Dobra dzieki czaje baze, high beam przelacza dlugie, a matrix wykrywa najdezdzajacy pojazd i wtedy nie tyle wylacza sie zero jedynkowo tylko nie oslepia strefy ktora jedzie ktos z naprzeciwka. Dzieki za wytlumaczenie. Sorry za offtop.
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: RyBoL »

Ja dzisiaj odebrałem Cuprę Leona VZ po 7 miesiącach oczekiwania. Zamawiałem w Cupra Studio Centrum w Warszawie.
Ogólnie dealer powiedział mi, że mocno się ruszyło jeśli chodzi o produkcję samochodów. W grudniu, gdy zamawiałem samochód miał dostępnych na stocku 10 samochodów, teraz ma ich około 100. Poprzez stock dealer rozumie samochody, które ma dostępne od ręki lub będzie miał je w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Także nie traćcie nadziei! :D
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
G0REC
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2023, 11:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: G0REC »

Chapmann pisze: 28 cze 2023, 12:41 Gratuluję. Kiedy dostałeś te informację? Który salon? Zamówiłem dokładnie tego samego dnia 1.5 DSG bez tych bajerów i do dziś cisza.

Edit: Dziś dostałem maila od dealera, że mówili mi 6 miesięcy lub więcej zależnie od sytuacji na świecie. Na ten dzień nie ma daty produkcji ale liczą, że będzie najwcześniej we wrześniu...

Szkoda bo chciałem mieć samochód jeszcze w wakacje, obecnie nie mam żadnego, a żona jeździ starym Aygo, który w trasę się nie nadaje.
Zamówiłem w Gdańsku w salonie Plichty przy stadionie na Marynarki Polskiej. Swoją drogą w Gdańsku mamy 2 salony. Najpierw poszedłem do tego przy stadionie. Cena za moją opcję 181 750 zł. Poszedłem do drugiego salonu Plichty przy obwodnicy gdzie za to samo wyposażenie 192 000 zł i ani grosza mniej. Miła pani powiedziała, że cena 182 tys to cena nierealna i na pewno mi podniosą cenę końcową. 3 dni temu dostałęm potwierdzenie ceny 181 750 i przygotowaną pod tę cenę ofertę leasingową. Wychodzi na to, że nawet w ramach tego samego dealera w tym samym mieście można wynegocjować sporo. Dzięki temu wziąłem matrixy i 19 cali. Także szukajcie, negocjujcie :)
Dodam jeszcze, że w lutym szacowali odbiór na 11 miesięcy czyli styczeń 2024. Ostatecznie 6 miesięcy wychodzi.
boro
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: boro »

MattS pisze: 26 cze 2023, 23:09
boro pisze: 26 cze 2023, 22:24
Paleus pisze: 26 cze 2023, 17:19
I co zadowolony? Warto było czekac?

Auto świetnie się prowadzi, zakręty to czysta przyjemność. Przy 19 calowych felgach i miejskich dziurach bywa czasem mniej komfortowo, ale tego się spodziewałem.

Napęd radzi sobie bardzo sprawnie. Spalanie trasa 7.5 litrów, miasto i korki to w zależności od natężenia 9-11 litrów.

Pomimo wątpliwości do systemu multimedialnego, po kilku dniach i spersonalizowaniu ustawień uważam, że działa sprawnie.
A jak sprawdzają się matrixy? Jesteś z nich zadowolony?
Matrixy dają radę. Nie jest to poziom Audi czy Mercedesa, ale dość dobrze wyłapują ruch z przeciwka i wyłączają pojedyncze strefy tak, żeby nie oślepiać.
Również jadąc za samochodem, który ma światła starszej generacji, często doświetlają pobocze lepiej niż pojazd przed nami 😀
Przy braku adaptacyjnych ledów w opcji, matrixy są zdecydowanie warte uwagi.
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: jordan512 »

Czyli ogolnie ile u was czasu minelo od momentu dowiedzenia sie ze samochod zostal wyprodukowany do odebrania ? Tydzien ? 2 tygodnie ? Dłużej ?
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 227
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: slawlik »

W mojej sytuacji 25.04 telefon że pojazd wyprodukowany i w drodze a 27 maja odebrałem papiery do rejestracji odbiór 1 czerwca. Zamówienie złożone 24 października 2022.
Awatar użytkownika
padres84
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2023, 20:46

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: padres84 »

Ja zamawiałem 20.04 w Opolu - dzisiaj dostałem info ze produkcja 34 tydzień.
1.5DSG Candy white z wyposażenia:
- Pakiet XL,
- Ambient
- Kamery 360
- Matrixy
- koło zapasowe
- Felgi 18" (3 opcja)
1.5 TSI DSG 2023
Gizmok
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2023, 19:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Gizmok »

Zamówiłem Cuprę Formentor w dn. 16.05.2023 r., model 2.0 TSI 4Drive 190 km, kolor midnight black. Auto w zasadzie bez jakichś większych dodatków poza standardem Pakiet Comfort+. Wedle zamówienia samochód miał być dostarczony do 31.01.2024 r. Dziś, ku mojemu zdumieniu odebrałem telefon z salonu, we Wroclawiu, że auto wchodzi niebawem do produkcji i szacunkowo będzie dostępne do odbioru na koniec sierpnia 2023 :o
Zdumiewające.
ODPOWIEDZ