Dwie drobne wątpliwości przed zakupem

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
MarcinX
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2023, 10:13
Been thanked: 1 time

Dwie drobne wątpliwości przed zakupem

Post autor: MarcinX »

Cześć,
odbyłem krótką jazdę testową Formentorem i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zastanawiają mnie tylko 2 drobiazgi, o które zapomniałem dopytać - liczę na Waszą pomoc.

1) Czy jest jakiś fizyczny przycisk lub inna opcja, aby szybko włączyć podgląd z kamer? Podjeżdżam przodem do miejsca parkingowego i chce się wcisnąć prostopadle pomiędzy 2 samochody. Podgląd włączy się sam, czy trzeba przeklikać się na ekranie przez 2-3 opcje, aby dojść do widoku kamer? Przy parkowaniu tyłem sprawa jest prosta, bo podgląd uruchamia się sam, ale nie wiem jak jest przodem.

2) Zrobiłem jednego dnia 3 jazdy testowe różnymi samochodami. Pogoda była taka sama, a tylko w Formentorze czułem na rękach, że mocno pali słońce przez przednią szybę. Nie wiem czy to kwestia innego rozmiaru lub ułożenia przedniej szyby, innego ustawienia klimatyzacji czy co... Nie macie wrażenia, że podczas słonecznych dni jakoś mocniej odczuwalne są promienie słońca? Aż głupio o to pytać, ale efekt ten ewidentnie odczuwałem tylko w Formentorze i była to na tyle mocna różnica, że utkwiło mi to w głowie jako "wada" samochodu.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Dwie drobne wątpliwości przed zakupem

Post autor: alfiorz »

ad.1 wjeżdżając przodem automatycznie włączy się asystent parkowania, dopiero kiedy któryś z czujników parkowania złapie jakąś przeszkodę. ale kamery i tak trzeba ręcznie.
ad.2 nie zauważyłem, żeby jakoś specjalnie było inaczej. może przypadkiem włączyłeś ogrzewanie kierownicy ?
MarcinX
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2023, 10:13
Been thanked: 1 time

Re: Dwie drobne wątpliwości przed zakupem

Post autor: MarcinX »

Ok, dzięki za odpowiedzi :)

Jeśli chodzi o punkt 2 to na pewno nie chodziło o grzanie kierownicy. Miałem wrażenie, że po prostu słońce mocniej grzeje na przedramiona i ręce. Jakby w innych samochodach szyba miała jakiś "filtr" lub (co bardziej prawdopodobne) chodziło bardziej o rozmiar/kąt pod jakim jest przednia szyba. Pewnie trochę więcej słońca wpadało do środka i stąd ten efekt, bo nie widzę innego wytłumaczenia ;)
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21

Re: Dwie drobne wątpliwości przed zakupem

Post autor: MisterBolt »

Można ustawić sobie widget na głównym ekranie z przyciskiem do szybkiego włączania kamer albo przytrzymać przycisk włączania radia i tam na ekranie też jest ten przycisk
2023 VZ 310KM
ODPOWIEDZ