Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

U którego dealera zamawiałeś? Ja robiłem rozeznanie i niektórzy podawali 2mc a inni 6
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

siemanko pisze: 11 lip 2023, 22:56 U którego dealera zamawiałeś? Ja robiłem rozeznanie i niektórzy podawali 2mc a inni 6
Lellek Opole. Mi mówili maksymalnie 6 miesięcy ale to już nierealne i prawdopodobnie potrwa to 8-9.
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

siemanko pisze: 11 lip 2023, 13:59 Ja zamówiłem na początku czerwca i dostałem dziś info, że samochód trafi niedługo na produkcję i początek września będzie odbiór.
1.5 TSI DSG, Gryphine Grey, Panorama, Elektryczna klapa, felgi złote, Beats.

I mam pytanie jeszcze do kogoś kto ma Infotaiment 10 cali. W moim zamówionym mam właśnie 10 cali, ale zastanawiam się czy nie zmienić jeszcze konfigu na ten 12 calowy. I teraz pytanie czy ktoś kto ma ten 10cali może zmierzyć linijką czy on ma 10 cali faktycznie, bo nie chce mi się wierzyć na żywo wygląda na 2x mniejszy niż ten 12 calowy, może oni mierzą 10 cali włącznie z ramkami? Jestem ciekaw jak ktoś zmierzy.
A w jaki sposób chcesz zmienić z 10 na 12 cali? Może coś mi umknęło, ale z cennika wynika, że większy ekran jest jedynie w wersjach VZ, a w słabszych wersjach jest niedostępny.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Random pisze: 12 lip 2023, 08:29
siemanko pisze: 11 lip 2023, 13:59 Ja zamówiłem na początku czerwca i dostałem dziś info, że samochód trafi niedługo na produkcję i początek września będzie odbiór.
1.5 TSI DSG, Gryphine Grey, Panorama, Elektryczna klapa, felgi złote, Beats.

I mam pytanie jeszcze do kogoś kto ma Infotaiment 10 cali. W moim zamówionym mam właśnie 10 cali, ale zastanawiam się czy nie zmienić jeszcze konfigu na ten 12 calowy. I teraz pytanie czy ktoś kto ma ten 10cali może zmierzyć linijką czy on ma 10 cali faktycznie, bo nie chce mi się wierzyć na żywo wygląda na 2x mniejszy niż ten 12 calowy, może oni mierzą 10 cali włącznie z ramkami? Jestem ciekaw jak ktoś zmierzy.
A w jaki sposób chcesz zmienić z 10 na 12 cali? Może coś mi umknęło, ale z cennika wynika, że większy ekran jest jedynie w wersjach VZ, a w słabszych wersjach jest niedostępny.
Dokładnie, nie ma możliwości skonfigurowania rozmiaru ekranu.
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Jest taka opcja, też się zdziwiłem bo konfigurator na to nie wskazuje.

Cytuję email od sprzedawcy:
Odpowiadając na Pana pytania. W standardzie w tej wersji silnikowej 150 KM jak i 190KM znajdzie Pan wyświetlacz 10 cali. Jeśli chciałby Pan wyświetlacz 12 cali jak najbardziej jest możliwość go doposażenia w cenie 4547zł.

Jeśli chodzi o dostępność aut, mamy aktualnie kilka modeli na miejscu, zaś jeśli chodzi o nowe konfiguracje do zgłoszenia produkcyjnego czas oczekiwania w chwili obecnej to 2-3 miesiące.

Navi System+
/ Nawigacja satelitarna z mapami z możliwością aktualizacji
/ 12-calowy kolorowy ekran dotykowy
/ Funkcja dynamicznej nawigacji 3D
/ Radio z MP3 / WMA
/ 7 głośników
/ 2 gniazda USB typu C z przodu i 2 x USB z tyłu do ładowania urządzeń
/ Rozbudowana funkcja rozpoznawania mowy i sterowania głosem
Tak więc, mogę zmienić konfigurację, trochę szkoda mi tych 4547zł, wolałem dołożyć do felg, dachu, czy klapy, a ekran to ekran, pytanie czy ten 10cali ma faktycznie 10cali, bo mam ipada który ma 10,2 cala i wygląda ma sporo większy od tego w cuprze.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

siemanko pisze: 12 lip 2023, 12:14 Jest taka opcja, też się zdziwiłem bo konfigurator na to nie wskazuje.

Cytuję email od sprzedawcy:
Odpowiadając na Pana pytania. W standardzie w tej wersji silnikowej 150 KM jak i 190KM znajdzie Pan wyświetlacz 10 cali. Jeśli chciałby Pan wyświetlacz 12 cali jak najbardziej jest możliwość go doposażenia w cenie 4547zł.

Jeśli chodzi o dostępność aut, mamy aktualnie kilka modeli na miejscu, zaś jeśli chodzi o nowe konfiguracje do zgłoszenia produkcyjnego czas oczekiwania w chwili obecnej to 2-3 miesiące.

Navi System+
/ Nawigacja satelitarna z mapami z możliwością aktualizacji
/ 12-calowy kolorowy ekran dotykowy
/ Funkcja dynamicznej nawigacji 3D
/ Radio z MP3 / WMA
/ 7 głośników
/ 2 gniazda USB typu C z przodu i 2 x USB z tyłu do ładowania urządzeń
/ Rozbudowana funkcja rozpoznawania mowy i sterowania głosem
Tak więc, mogę zmienić konfigurację, trochę szkoda mi tych 4547zł, wolałem dołożyć do felg, dachu, czy klapy, a ekran to ekran, pytanie czy ten 10cali ma faktycznie 10cali, bo mam ipada który ma 10,2 cala i wygląda ma sporo większy od tego w cuprze.
płacenie 4 tysiące za ekranik większy 2 cale to przegięcie.

Co do czasów zamawiania, komuś sprzedawca mówił, że obecne zamówienia idą szybko, a te zamawiane przed podwyżką ceny poszły gdzieś na koniec kolejki bo mają niższą marżę... chamstwo i będę odradzał zakupy u tego dealera i w całym VAG. Sam zamawiałem tydzień przed podwyżką.
kamil944
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2023, 13:27

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: kamil944 »

Orientujecie się może jakie zmiany są planowane na MY24? Mój dealer nie potrafi mi udzielić odpowiedzi, a nowego cennika jeszcze nie ma.
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

W necie chodzą słuchy o face lifcie w 2024, ale nawet jeśli to prawda, to raczej nie wejdzie od razu z MY24
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Chapmann pisze: Co do czasów zamawiania, komuś sprzedawca mówił, że obecne zamówienia idą szybko, a te zamawiane przed podwyżką ceny poszły gdzieś na koniec kolejki bo mają niższą marżę... chamstwo i będę odradzał zakupy u tego dealera i w całym VAG. Sam zamawiałem tydzień przed podwyżką.
A ile masz wyceniony konfig i jak to się ma do dzisiejszych cen?
kamil944 pisze: Orientujecie się może jakie zmiany są planowane na MY24? Mój dealer nie potrafi mi udzielić odpowiedzi, a nowego cennika jeszcze nie ma.
Może ktoś rozjaśnić o co chodzi z MY24?
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

siemanko pisze: 12 lip 2023, 13:50
Chapmann pisze: Co do czasów zamawiania, komuś sprzedawca mówił, że obecne zamówienia idą szybko, a te zamawiane przed podwyżką ceny poszły gdzieś na koniec kolejki bo mają niższą marżę... chamstwo i będę odradzał zakupy u tego dealera i w całym VAG. Sam zamawiałem tydzień przed podwyżką.
A ile masz wyceniony konfig i jak to się ma do dzisiejszych cen?
kamil944 pisze: Orientujecie się może jakie zmiany są planowane na MY24? Mój dealer nie potrafi mi udzielić odpowiedzi, a nowego cennika jeszcze nie ma.
Może ktoś rozjaśnić o co chodzi z MY24?
145k po rabacie, teraz byłoby około 157k i raczej bez upustu
ODPOWIEDZ