Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Kryniu
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:00

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kryniu »

Dziś nowe wieści.
Auto zamówione 12 kwietnia. Termin produkcji przyspieszył z 33 na 30 tydzień i jest już potwierdzony. Do odbioru ma być w sierpniu.
2.0 190km. DCC. XL Navi. EL Klapa. Magnatec. Matrx
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Gadałem z ludźmi na FB i niektórzy zamówili w lutym jak ja a termin przesunęli im z sierpnia na luty 2024 więc jestem zalamany, szkoda bo w tej cenie nie kupię równie ciekawych aut innego producenta
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

Bierz to co ci proponowali z placu. I tak będziesz cenowo do przodu względem tych co zamawiali parę tygodni później.
U innych producentów sytuacja wcale nie wygląda lepiej, jeżeli zamawiasz z konfiguratora, a nie bierzesz gotowego.
Przed Formentorem rozważałem Octavię i tam jest jeszcze gorzej. Mnóstwo osób zamawiało w 2022 i jeszcze czekają bez konkretnego terminu. Takie czasy, a dealer też jest zdany na łaskę fabryki i wiele pewnie zrobić nie może.
bbartek
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2023, 12:54

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: bbartek »

bbartek pisze: 15 cze 2023, 12:58 Te terminy to rzeczywiście loteria. Ja też dalej bez terminu

zamówienie z 6 marca - 1.5dsg, desire red, elektryczna klapa, kamery 360, XL, elektryczne fotele. Może kolor też ma znaczenie ?
Przed chwilą dzwonili z Cupry - zatwierdzony termin produkcji 33 tydzień
Kryniu
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:00

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kryniu »

Podobno transport teraz trwa 7 dni od wyprodukowania.
2.0 190km. DCC. XL Navi. EL Klapa. Magnatec. Matrx
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Postanowiłem szukać czegoś na stocku bo nie liczę już że moje dostanę w tym roku, może w ogóle oleje Cupre i wezmę coś innego bo potrzebuje na szybko auta.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Chapmann pisze: 14 lip 2023, 10:46 Gadałem z ludźmi na FB i niektórzy zamówili w lutym jak ja a termin przesunęli im z sierpnia na luty 2024 więc jestem zalamany, szkoda bo w tej cenie nie kupię równie ciekawych aut innego producenta
Nie bardzo rozumiem twoje zachowanie. Zamówiłeś auto i wszystko wskazuje na to, że go nie będzie w terminie. Salon nie ma na to żadnego wpływu, wiec hejtowanie co najwyżej poprawi ci humor. Z tego co piszesz masz opcję kupienia od ręki bardzo podobnej do zamówionej sztuki w atrakcyjnej cenie. Takie czasy - bierz i nie marudź. A jak chcesz pokazać portfelem co o tym myślisz - to pokarz to producentowi. Kompaktowych suv-ów o mocy ~150KM w cenie +/- 150tys na rynku mnóstwo. Sprzedaż nowych aut leci na łeb na szyję. To co się teraz sprzedaje to zamówienia z zeszłego roku a nowych jak na lekarstwo. Za pół roku będą promocje, rabaty, gratisy a handlowcy żeby dopiąć transakcję loda zrobią.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Ale jak wytłumaczysz to że ludzie zamawiają kilka miesięcy po mnie i chwalą się odbiorem auta a ja po prawie pół roku nie mam nawet terminu? Dziwne praktyki.
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: alfiorz »

Chapmann pisze: 14 lip 2023, 12:33 Ale jak wytłumaczysz to że ludzie zamawiają kilka miesięcy po mnie i chwalą się odbiorem auta a ja po prawie pół roku nie mam nawet terminu? Dziwne praktyki.
tego nie ma co tłumaczyć. nie wiem co nagadał ci sprzedawca w salonie, ale ja zamawiałem z pełną świadomoscią sytuacji rynkowej - po krótkiej lekturze tego wątku i grupy facebookowej. producent ma osobliwy algorytm kolejności produkcji i tyle (mam wrażenie, że działa to na zasadzie, że jeśli auto nie załapie się do bieżącej kolejki produkcji, to ląduje na końcu kolejki i termin robi się bliżej nie określony - ale to tylko moje domysły). jeśli masz opcję wzięcia podobnego w atrakcyjnej cenie i zależy ci na czasie - ja bym brał (kamery 360 bardzo przydatny gadżet - dla mojej żony opcja must have). jak coś jeszcze urwiesz z ceny twój zysk, może szybciej wynegocjujesz jakieś bonusy posprzedażowe (ja dla przykładu pierwsza wymianę oleju gratis po dotarciu, gratis montaż wideorejestratora i koryto do bagażnika).
tak patrzę na otomoto jest ok. 150 ogłoszeń na nowe 1,5 DSG, pewnie połowa z tego dostępne od ręki. żaden nie pasuje do twojej konfiguracji?

ps. jak chcesz ostrzej negocjować, to idź najpierw do innego salonu, weź ofertę na jakieś inne auto np. Tonale w podobnej cenie. Niech widzą że masz w ręku alternatywę, bo tak jesteś w słabej pozycji negocjacyjnej, bo masz opcję albo czekać nie wiadomo ile na swoją sztukę, albo brać co jest i za ile jest.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

Faktycznie schemat dziwny, ale dla mnie póki co informcje wesołe.

Zamówiłem 04.07.2023, a dzisiaj dostałem telefon, że auto się zatwierdziło do produkcji na tydzień 34, plus transport z założenia plus 3 tygodnie.

1,5 DSG, magnetic tech, kubełki z materiałem, dojazdówka+beats audio, felgi cupra machined black copper (takie jak w VZ), comfort+, hak. I chyba tyle.

Także jak to się uda, to będę mega szczęśliwy :-)
Tylko płacić trzeba :-P
ODPOWIEDZ