Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
pawel.zajaczek
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2023, 21:24

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: pawel.zajaczek »

Chapmann pisze: 19 lip 2023, 06:07
pawel.zajaczek pisze: 18 lip 2023, 23:01 Formentor zamówiony 12.06.20323
Takie info dziś od dealera. Na linie wchodzi 23.08 do odbioru koniec września.
245km, matt petrol blue, panorama, beats, safe. Jutro dzwonię czy da się dołożyć klapę elektryczną.
Daj znać bo sam chciałbym zmienić poszczególne elementy zamówione osobno na Comfort+ (z navi bo mam media system + pakiet L a jednak chciałbym czytanie znaków) bo ostatnio babka mi mówiła że nie da rady i wypadne z kolejki albo zaktualizują mi cenę do nowego cennika
Auto zamawiałem Cupra Kraków Centrum.
Dam znać czy da się jeszcze coś domówić do wyposażenia.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

pawel.zajaczek pisze: 19 lip 2023, 07:22
Chapmann pisze: 19 lip 2023, 06:07
pawel.zajaczek pisze: 18 lip 2023, 23:01 Formentor zamówiony 12.06.20323
Takie info dziś od dealera. Na linie wchodzi 23.08 do odbioru koniec września.
245km, matt petrol blue, panorama, beats, safe. Jutro dzwonię czy da się dołożyć klapę elektryczną.
Daj znać bo sam chciałbym zmienić poszczególne elementy zamówione osobno na Comfort+ (z navi bo mam media system + pakiet L a jednak chciałbym czytanie znaków) bo ostatnio babka mi mówiła że nie da rady i wypadne z kolejki albo zaktualizują mi cenę do nowego cennika
Auto zamawiałem Cupra Kraków Centrum.
Dam znać czy da się jeszcze coś domówić do wyposażenia.
Wysłałem jeszcze jedno zapytanie dziś czy da się zmienić na pełny comfort+ oraz pakiet XL po starych cenach przed podwyżką i bez wypadnięcia z kolejki, aczkolwiek nie liczę na pozytywną odpowiedź.
pawel.zajaczek
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2023, 21:24

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: pawel.zajaczek »

Dzwoniłem do dilera, niestety nie da się już nic domówić :(. Można zrezygnować i zamówić jeszcze raz.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

pawel.zajaczek pisze: 19 lip 2023, 09:51 Dzwoniłem do dilera, niestety nie da się już nic domówić :(. Można zrezygnować i zamówić jeszcze raz.
Też dostałem odpowiedź negatywną. No nic trudno, jak zamawiałem auto to zależało mi tylko na monitorowaniu martwej strefy, Android Auto i ambient, więc wziąłem tylko to aby bylo najtaniej (pakiet L dla Media+), nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak pełny travel assist z prawie autonomiczną jazdą w XL i czytanie znaków do których wymagane jest navi :) Teraz bym juz to wziął, ale i tak będę zadowolony.

Mam nadzieję, że termin się już nie przesunie, a po cichu liczę nawet na przyśpieszenie produkcji :)
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Mi sprzedawca mówił że zawsze trzeba próbować do samego końca zamieniać konfigurację, że czasem nawet pod sam koniec przejdzie, czy jakoś tak. Ja myślałem o zmianie ekranu ale i tak pewnie już wtedy było za późno, przed chwilą dzwonił do mnie, że auto wyjechało z fabryki w Hiszpanii i jedzie pociągiem, także może odbiór jeszcze w sierpniu :)
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

siemanko pisze: 19 lip 2023, 11:28 Mi sprzedawca mówił że zawsze trzeba próbować do samego końca zamieniać konfigurację, że czasem nawet pod sam koniec przejdzie, czy jakoś tak. Ja myślałem o zmianie ekranu ale i tak pewnie już wtedy było za późno, przed chwilą dzwonił do mnie, że auto wyjechało z fabryki w Hiszpanii i jedzie pociągiem, także może odbiór jeszcze w sierpniu :)
Jak już jedzie to za 3 tygodnie powinieneś jeździć, 4 to Max.
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Fajnie by było :)
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

siemanko pisze: 19 lip 2023, 11:28 Mi sprzedawca mówił że zawsze trzeba próbować do samego końca zamieniać konfigurację, że czasem nawet pod sam koniec przejdzie, czy jakoś tak. Ja myślałem o zmianie ekranu ale i tak pewnie już wtedy było za późno, przed chwilą dzwonił do mnie, że auto wyjechało z fabryki w Hiszpanii i jedzie pociągiem, także może odbiór jeszcze w sierpniu :)
Jaki miałeś pierwotny termin produkcji i dostarczenia?
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Koniec listopada/początek grudnia, czyli około 6 miesiecy - jeśli wszystko pojdzie zgodnie z planem to wyjdzie ze czekałem 3 miesiące. Dam znać na pewno jak sytuacja.
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Chapmann pisze: 19 lip 2023, 08:55
pawel.zajaczek pisze: 19 lip 2023, 07:22
Chapmann pisze: 19 lip 2023, 06:07

Daj znać bo sam chciałbym zmienić poszczególne elementy zamówione osobno na Comfort+ (z navi bo mam media system + pakiet L a jednak chciałbym czytanie znaków) bo ostatnio babka mi mówiła że nie da rady i wypadne z kolejki albo zaktualizują mi cenę do nowego cennika
Powiem szczerze, że czytanie to najbardziej bezużyteczna rzecz w samochodach. Samochód może i czyta znaki spoko, ale że skrzyżowanie było i z 70 robi sie 50 to juz nie wie. Także takich sytuacji jest sporo i tego na pewno bym nie kupował.
Auto zamawiałem Cupra Kraków Centrum.
Dam znać czy da się jeszcze coś domówić do wyposażenia.
Wysłałem jeszcze jedno zapytanie dziś czy da się zmienić na pełny comfort+ oraz pakiet XL po starych cenach przed podwyżką i bez wypadnięcia z kolejki, aczkolwiek nie liczę na pozytywną odpowiedź.
ODPOWIEDZ