Moc klimatyzacji

Adam_Beg
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2023, 17:10

Moc klimatyzacji

Post autor: Adam_Beg »

Cześć, mam taki dziwny problem i nie wiem jak go można zweryfikować. Przez 4 lata jeździłem Arteonem, gdy ustawiłem klimatyzację na 16-17 stopni to faktycznie po paru minutach nawet w mocno upalne dni robiło się chłodno. Od miesiąca mam Formentora i mam wrażenie, że moc klimatyzacji na 16-17 stopni jest dużo słabsza. Nawet jak ustawię intensywne na "Auto" to fakt dmucha mocniej, ale temperatura nie powala. W dniu wczorajszym przejechałem dobre 50 km i w aucie nie było zimno, było stosunkowo ciepło a cały czas klima dość mocno chodziła. Między tymi dwoma samochodami widzę ogromną różnice pod tym względem.
darforstop
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2023, 14:08

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: darforstop »

Mam ustawione 22 stopnie dziś gdy jechałem na zewnątrz było ok 30. Klima na auto na najmniejszy nawiew i tak szybko wdmuchiwał zimne powietrze, że musiałem sterować nawiewami. Klima działa dużo lepiej niż w poprzedniej hondzie x gen.Chyba masz coś nie tak jak ci za ciepło przy nastawieniu tak niskiej temperatury.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: slawlik »

Może kolega nie ma włączonej klimatyzacji bo ja też w drugim samochodzie megane IV z 2016 w trybie auto nie zawsze świeci się a/c A klimatyzacja chłodzi dobrze w cuprze całą Chorwację przejechałem w auto na słabej siłę nawiewu.
Adam_Beg
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2023, 17:10

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: Adam_Beg »

o tym samym pomyślałem, że nie włączyłem klimy, ale w zakładce klima "A/C" było zaznaczone

edit. Sprawdziłem, czy jest A/C czy nie. Było zaznaczone na pomarańczowe. Po wyłączeniu mocno odczuwalna zmiana.

Czy od razu uderzać do ASO ? Samochód mam w wynajmie długo terminowym czy sprawdzić gdzieś u znajomego?
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: alfiorz »

Adam_Beg pisze: 15 sie 2023, 20:03 o tym samym pomyślałem, że nie włączyłem klimy, ale w zakładce klima "A/C" było zaznaczone

edit. Sprawdziłem, czy jest A/C czy nie. Było zaznaczone na pomarańczowe. Po wyłączeniu mocno odczuwalna zmiana.

Czy od razu uderzać do ASO ? Samochód mam w wynajmie długo terminowym czy sprawdzić gdzieś u znajomego?
w sensie, że niby była włączona a nie chłodziła i musiałeś odklikać i zaklikać z powrotem?
Adam_Beg
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2023, 17:10

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: Adam_Beg »

Tak to wygląda. Dziś ruszam w dłuższą trasę i okaże się. Może to być spowodowane aplikacją od Cupry tam jest opcja "przedmuchiwania" ale ustawia na 22 stopnie i może wyłącza klimę a tylko dmucha.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: MisterBolt »

Polecam nauczyć się używać klimatyzacji AUTOMATYCZNEJ ;)
od 3:40
2023 VZ 310KM
Adam_Beg
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2023, 17:10

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: Adam_Beg »

MisterBolt pisze: 17 sie 2023, 08:57 Polecam nauczyć się używać klimatyzacji AUTOMATYCZNEJ ;)
od 3:40
za każdym razem jeżdżę na "auto" jeśli chodzi o klimatyzacje, ale po prostu mam wrażenie, że przy takich ogromnych upałach ta klimatyzacja gorzej działa niż w innych samochodach, którymi się poruszam.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: MisterBolt »

Możliwe, że masz coś nie tak z nią, ale mi chodziło o fakt ustawiania na 16 stopni. Chyba że faktycznie chcesz jechać w 16 stopniach 😅
2023 VZ 310KM
szoki
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2022, 09:05

Re: Moc klimatyzacji

Post autor: szoki »

Mam podobne odczucia w Forku jak autor postu. Podczas używania klimatyzacji odnosiłem wrażenie, że na efekty trzeba poczekać dłużnej niż jestem do tego przyzwyczajony. Generalnie nie drążyłem tematu, bo nie było to dla mnie szczególnie drażniące.
Odczucia porównuję z superbem, którym jeżdżę na co dzień.
ODPOWIEDZ