Aktualizacje

alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Aktualizacje

Post autor: alfiorz »

rsmiech pisze: 23 sie 2023, 22:22 Ja po aktulaizacji zauważyłem, że też się czasemi się zawiesi, ale o wiele szybciej się podnosi, bez czarnego ekranu, loga itp. :-)
Po naładowaniu akumulatora z restartu co trzy dni - 2 restarty w ciągu miesiąca. soft jeszcze 1900. w moim przypadku resety poprzedza komunikat "audio niedostępne". I zawsze w sytuacji gdy np. wcześniej posiedzę dłużej w aucie (np. czekam przed marketem, myję auto itd.) odpalę, ~minuta i restart. musze się zmobilizować i podnieść się do 1940. zobaczymy czy pomoże.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Aktualizacje

Post autor: rsmiech »

właśnie po braku audio w 1940 wnioskuję, że się zawiesił. Mija 5, może 7sekund mrugnie na chwilę ekranem i po restarcie. Zdarza się tak raz, dwa razy tygodniowo. Zdarza się to zazwyczaj właśnie po krótkiej przerwie w jeździe typu wypad do sklepu, stacja benzynowa.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Aktualizacje

Post autor: alfiorz »

W sofcie 1940 nie restartuje całego tabletu, tylko sam proces audio?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Aktualizacje

Post autor: rsmiech »

nie znam szczegółów. Wygląda to tak:
system dostaje zawiechy, przekonujesz się o tym, bo milknie np. audio, nie reaguje na dotyk, na ekranie pozostaje widoczny ostatni screen.
Następnie system w czasie około 5-7 sekundach wznawia pracę, podobnie jak Windows, który wychodzi z hibernacji.
W trakcie tego szybkiego restartu, ekran mignie/wyłączy się na ułamek sekundy, ewentualnie pokaże na chwilę ekran główny i kontynuuje tam gdzie się zawiesił.
Poprzednio, po zawieszce, ekran wyłączał się (sam albo trzeba było pomóc przyciskiem), odczekał kilka sekund, pojawiało się logo, ładował system tak jak przy pierwszym uruchomieniu.
Cały powyższy proces zajmował wówczas sporo czasu i ponownie trzeba było łączyć ręcznie z android auto lub czekać aż zrobi to samodzielnie.
Teraz jest o wiele szybciej, możliwe że część zawierzeń do jakich dochodzi w1940 jest w ogóle niezauważonych, a za chwilową utratę audio użytkownik obwinia np. kłopoty z zasięgiem danych komórkowych.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Aktualizacje

Post autor: Matador »

Witam, jak wykonać aktualizację mapy czy potrzebna będzie aplikacja Cupra Connect
=Obecnie baza danych nawigacyjnych 22.6=

edit.Temat ogarnienty obecnie baza danych nawigacyjnych 23.8
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2023, 01:41 przez Matador, łącznie zmieniany 1 raz.
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Aktualizacje

Post autor: alfiorz »

rsmiech pisze: 24 sie 2023, 15:00 nie znam szczegółów. Wygląda to tak:
system dostaje zawiechy, przekonujesz się o tym, bo milknie np. audio, nie reaguje na dotyk, na ekranie pozostaje widoczny ostatni screen.
Następnie system w czasie około 5-7 sekundach wznawia pracę, podobnie jak Windows, który wychodzi z hibernacji.
W trakcie tego szybkiego restartu, ekran mignie/wyłączy się na ułamek sekundy, ewentualnie pokaże na chwilę ekran główny i kontynuuje tam gdzie się zawiesił.
Poprzednio, po zawieszce, ekran wyłączał się (sam albo trzeba było pomóc przyciskiem), odczekał kilka sekund, pojawiało się logo, ładował system tak jak przy pierwszym uruchomieniu.
Cały powyższy proces zajmował wówczas sporo czasu i ponownie trzeba było łączyć ręcznie z android auto lub czekać aż zrobi to samodzielnie.
Teraz jest o wiele szybciej, możliwe że część zawierzeń do jakich dochodzi w1940 jest w ogóle niezauważonych, a za chwilową utratę audio użytkownik obwinia np. kłopoty z zasięgiem danych komórkowych.
W ciągu ostatnich kilku dni skokowo zwiększyła mi się częstotliwość restartów - rano zmierzone testerem naładowanie aku 68%. Także 1,5 miesiąca kręcenia się w koło komina z aktywnym StartStop, rejestratorem z trybem parkingowym i gwizdkiem na kuny wyssało akumulator.
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Aktualizacje

Post autor: slawlik »

Ja ostatnio podpiąłem akumulator niby na na postoju ma 12.6 ale prostownik automatyczny ładował go przez 5 godzin
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: Horde »

Czy aktualizacje online, over the air działają , pojawiają się nowe wersje oprogramowania?
Mam oprogramowanie 1900 i jak wejdę w aktualizacje nic nie ma, nie ma nowych wersji.
Coś jeszcze trzeba zrobić? Czy zostaje tylko serwis albo samemu?
Co do restartów to mam wrażenie, że częściej się pojawiają jak jest na zewnątrz wysoka temperatura, samochód jest nagrzany.
U mnie też najpierw znika dźwięk, czasem pojawi się błąd czujnika parkowania i restart tabletu.
Na 1940 zauważyliście mniej restartów, awarii niż na wcześniejszych wersjach, czy jest tak podobnie?
alfiorz
Formenciarz VZ5
Posty: 287
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Lokalizacja: DW
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 2 times
Been thanked: 33 times

Re: Aktualizacje

Post autor: alfiorz »

Najpierw sugeruję doładowanie akumulatora. W zeszłym tygodniu wróciły mi częste restarty. w piątek ładowanie i od tego czasu spokój.
Przy rozruchu silnika akumulator, który ma 68% naładowania i 12,55V - spadek napięcia do 11,4V. Pewnie tu tkwi przyczyna tych restartów.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacje

Post autor: Horde »

alfiorz pisze: 06 wrz 2023, 08:47 Najpierw sugeruję doładowanie akumulatora. W zeszłym tygodniu wróciły mi częste restarty. w piątek ładowanie i od tego czasu spokój.
Przy rozruchu silnika akumulator, który ma 68% naładowania i 12,55V - spadek napięcia do 11,4V. Pewnie tu tkwi przyczyna tych restartów.
Dziękuję, o tym nie pomyślałem. Generalnie jeżdżę bez ss i autko jest stosunkowo świeże, więc zakładałem, że akumulator jest w porządku.
Czym sprawdzasz procent naładowania?
ODPOWIEDZ