Zapisywanie ustawień

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
bami159
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2023, 20:39

Zapisywanie ustawień

Post autor: bami159 »

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem cupry - proszę o podpowiedz jak zapisywać ustawienia.Po ponownym uruchomieniu silnika auto zawsze jest w trybie comfort muzyka tez jest ustawiona w położeniu innym w sensie efekty itd …. Dodam ze jestem zalogowany jako użytkownik i mam tez problem z u connect lokaLizacja pojazdu
Proszę o informacje
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapisywanie ustawień

Post autor: rsmiech »

domyślną głośność możesz ustawić w: Dźwięk->Ustawienia:
Należy przewijać ekran bo jest tam wiele ustawień głośności.

Odnośnie preferencji co do trybu jazdy oraz asystentów, funkcji start stop to nie ma takich ustawień do zapamiętania.
Alternatywnie można wyłączyć ekran przez dłuższe dotknięcie przycisku 0/1, wówczas jest dostęp od ustawień StartStop, Parkowania, Trybu jazdy i godziny.
Można też tak skonfigurować kafle, żeby tryb jazdy był widoczny na głównym ekranie. W obu przypadkach trzeba się jednak naklikać.


Asystenci i SS są możliwi do wyłączenia przez OBD11, jednakże domyślnego trybu "Infividual" od ponad roku nie udało mi się wymusić.

Na szczęście teraz moja codzienna procedura startowa ogranicza sie do:
wciśnięcie hamulca -> naciśnięcie przycisku start -> 3x przycisk cupra na kierownicy -tryb individual (lub raz długo -tryb cupra, i raz krótko -tryb individual)- > selekcji biegu -> zwolnienia hamulca postojowego.
Kiedyś biegałem jeszcze po tablecie, żeby wyłączyć LineAssistant.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Zapisywanie ustawień

Post autor: Random »

bami159 pisze: 12 wrz 2023, 13:28 ... i mam tez problem z u connect lokaLizacja pojazdu
Z tego co widzę to dane o zużyciu paliwa, stanie pojazdu oraz lokalizacja są zapisywane po zakończeniu jazdy. U mnie nie zapisuje tych danych kiedy kończę jazdę w garażu podziemnym. Wygląda na to, że bez dostępu do internetu, dane te nie mogą być zapisane w Cupra Connect. Dzisiaj jechałem do miasta, a później po załatwieniu paru spraw wracałem. Jazda do miasta jest zapisana. Powrót już nie.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapisywanie ustawień

Post autor: rsmiech »

Dokładnie tak, Uconnect działa jak jest w zasięgu sieci.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
bami159
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2023, 20:39

Re: Zapisywanie ustawień

Post autor: bami159 »

Dzięki za informacje, strasznie skomplikowany ten infotainmet - mam jeszcze Giulie w garażu i tam jest to trochę łatwiejsze niemalże jak w BMW
Ale cóż trzeba się przestawić ……napisz mi proszę jak te kafle duże się zmienia
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapisywanie ustawień

Post autor: rsmiech »

przytrzymujesz dłuższą chwilę na kafalu i możesz wybrać jaki widget, kafel chesz mieć w tym miejscu. Niektóre kafle mają więcej stron to przewija się je w górę i w dół, albo w lewe prawo.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
ODPOWIEDZ