Niski poziom oleju

jankowsky
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2022, 11:58

Niski poziom oleju

Post autor: jankowsky »

Witam, czy ktoś podczas użytkowania dolewał oleju do silnika po zaświeceniu kontrolki? Cupra Formentor 1,5 tsi, 2 lata, przebieg 38 tys i w ciągu tego czasu już 3 razy wyskoczył mi komunikat o dolaniu około litra oleju. Ostatni raz kontrolka zaświeciła 4 miesiące po serwisie i wymianie oleju. Czy to możliwe żeby tak brała olej?
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Niski poziom oleju

Post autor: KiMCIO »

Pierwsza wymiana oleju kiedy była robiona? I kolejne co ile?
jankowsky
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2022, 11:58

Re: Niski poziom oleju

Post autor: jankowsky »

Wymiana oleju była robiona według komputera nawet około 3000 tys wcześniej niż pokazywał. Dzwoniąc do serwisu powiedzieli, że może tak być, że bierze olej. Natomiast miałem do czynienia z dwoma innymi Cuprami i żadna nie miała takiego problemu 🤔
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Niski poziom oleju

Post autor: KiMCIO »

Pierwsza wymiana - 2000 km
Kolejne co - 10000 km


To pomaga aby auto nie piło oleju, zastosowałeś się do przeglądów według serwisu, a te stosuje się tylko jak auto jest w wynajmie lub leasingu i nie zamierzasz ich wykupić ;-)

Wiec tak jest jak nie wymieniasz oleju na czas tylko według zaleceń serwisu/komputera.
jankowsky
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2022, 11:58

Re: Niski poziom oleju

Post autor: jankowsky »

Dziękuję za pomoc. A czy to może też mieć związek z tym, że przy przyspieszeniu słychać taki dziwny szum w silniku? I na pewno to nie jest wiatr
Awatar użytkownika
slawlik
Formenciarz VZ5
Posty: 228
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43
Lokalizacja: Maków podh
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 4 times

Re: Niski poziom oleju

Post autor: slawlik »

Ja pierwszą wymianę robiłem przy 3.5 tys i nie widzę ubytku z tego co zauważyłem to w serwisie nie dolali na bagnecie do maxa bo co jakiś czas sprawdzam i jest na tym samym poziomie poniżej maxa.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 77
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38
Been thanked: 3 times

Re: Niski poziom oleju

Post autor: Iwanka »

jankowsky pisze: 29 wrz 2023, 08:52 Wymiana oleju była robiona według komputera nawet około 3000 tys wcześniej niż pokazywał. Dzwoniąc do serwisu powiedzieli, że może tak być, że bierze olej. Natomiast miałem do czynienia z dwoma innymi Cuprami i żadna nie miała takiego problemu 🤔
Zdecydowanie cos Ci pochlania olej. Pewnie ubywa na granicy tolerancji wiec serwis bedzie probowal umyc od tego rece.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Niski poziom oleju

Post autor: rsmiech »

U mnie jak doleję przy wymianie na max, to po kolejnych 10kkm stan jest nieco ponad połowę pomiędzy min/max. Zużywa więc nieco mniej niż 0.5/l na 10000 a nie ma ze mną łatwo.
Coś jest nie tak, że Twój tak olej lubi. Może wyciek?
W serwisie to Cię "oleją", zasłaniając się normą producenta, że nawet 0.5l/1000km jest OK, powiedzą zmień styl jazdy.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
jankowsky
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2022, 11:58

Re: Niski poziom oleju

Post autor: jankowsky »

No w serwisie zawsze odpowiadają książkowego nie szukając problemu niestety…
ODPOWIEDZ