Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Kamski
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 08 cze 2023, 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1.5 TSI 150

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kamski »

Chapmann pisze: 08 wrz 2023, 14:55
Kamski pisze: 08 wrz 2023, 10:07 Cześć wszystkim!

W środę 06.09 odebrałem swojego Forka z salonu. Mój sprzedawca zdziwił mnie jak powiedział, że android auto jest bezprzewodowe (nie brałem indukcji) i rzeczywiście wszystko działa bez zarzutu.
Jeśli chodzi o auto to prowadzi się znakomicie jest praktycznie przyklejony do drogi, automat robi swoje bez zarzutu. Kubełki mega wygodne jedyne co zostało do przetestowania to łopatki w trybie sport.
Ambient fajny gadżet a audio beats według mnie warto, w drodze do domu wypróbowałem i jakość dźwięku robi swoje.
Przed odbiorem nałożona została ceramika na felgi i nadwozie co sprawia, że samochód wygląda jeszcze lepiej (kolor midnight black).
Po dotarciu do domu założyłem zapach z Moto Rozetti, nakładki aluminiowe na pedały i nakładki na łopatki w kolorze miedzi.

Forek:
1.5 tsi dsg, midnight black, kubełki, felgi 18 trzecia opcja, audio beats, matrix led, navi xl+, ambient

Zamówiony 25.02.23r. wyprodukowany 21.08.23r. a w PL 29.08.2023r.(30.08.23r. w salonie), odebrany 06.09.2023r.

P.S.
Mój sprzedawca zaoferował mi jazdę próbną VZ a wkrótce urlop więc na pewno skorzystam :)
Skąd nakładki na pedały? Jaki koszt?
Z aliexpress ok 50 zł + wysyłka
siemanko
Formenciarz
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2023, 13:51

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: siemanko »

Z ciekawości zapytam. Czy też tak macie w formentorach, że przednie czujniki łapią dość późno, a tył i boki łapią w zasadzie już metr od przeszkody.

Troche to dziwne, bo jak parkuje obok auta to już mi piszczy że zaraz walnę a mam dużo miejsca a przód pomimo że jestem blisko jeszcze nawet nie wykrywa nic
Random
Formenciarz
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2023, 16:15

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Random »

Coś może być na rzeczy. Jak wjeżdżam do garażu, to przednim narożnikiem mijam słup. Jak ostatnio wjeżdżałem to miałem wrażenie, że zaraz o niego zahaczę, a czujniki nawet nie piknęły. Dopiero 500km zrobione, więc muszę się jeszcze nauczyć wymiarów nowego auta.
Adam_emm
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2023, 22:34
Has thanked: 1 time

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Adam_emm »

Pierwszy post, wiec cześć wszystkim!
Jeśli ktoś zastanawia się ile aktualnie czeka się na auto, to czekałem 2.5 miesiąca i było do odbioru. Straszyli terminami pod 5/6 miesięcy, a tu minęła połowa i był telefon, że odbieramy auto.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: KiMCIO »

Adam_emm pisze: 30 wrz 2023, 22:36 Pierwszy post, wiec cześć wszystkim!
Jeśli ktoś zastanawia się ile aktualnie czeka się na auto, to czekałem 2.5 miesiąca i było do odbioru. Straszyli terminami pod 5/6 miesięcy, a tu minęła połowa i był telefon, że odbieramy auto.
U mnie 2 miesiące od zamówienia do odbioru.
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Matador »

Random pisze: 14 wrz 2023, 16:19 Coś może być na rzeczy. Jak wjeżdżam do garażu, to przednim narożnikiem mijam słup. Jak ostatnio wjeżdżałem to miałem wrażenie, że zaraz o niego zahaczę, a czujniki nawet nie piknęły. Dopiero 500km zrobione, więc muszę się jeszcze nauczyć wymiarów nowego auta.
Sprawdź ogólnie, oraz ustawienie głośności czujników parkowania w infotainment też ustawiałem po zakupie Cupry...
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

Auto już w salonie, w środę załatwiam papierologię, odbiór w piątek. Czekałem od 18 lutego i się w końcu doczekałem.
davitxx
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 17 wrz 2023, 12:44

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: davitxx »

Z czego wynikał taki długi czas oczekiwania? Od lutego to dość długo.
Maksiu
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2023, 10:08

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Maksiu »

davitxx pisze: 05 paź 2023, 13:55 Z czego wynikał taki długi czas oczekiwania? Od lutego to dość długo.
w moim przypadku (zamawiałem 14.02. odebrałem jakoś w połowie września) sam konfigurowałem pojazd. na forum był poruszany temat co wpływa na czas oczekiwania i padały różne powody; kamery 360, elektryczna klapa bagażnika, kolor lakieru, rodzaj silnika. czasem był problem z jakimś komponentem (wspomniane kamery 360). moim zdaniem wygląda to tak, że na dany okres jest zaplanowana produkcja danej konfiguracji (np. silnik 190 KM z kamerami 360) i tyle. nie ma co się doszukiwać żadnej reguły.
Chapmann
Formenciarz
Posty: 88
Rejestracja: 25 maja 2023, 08:58

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Chapmann »

davitxx pisze: 05 paź 2023, 13:55 Z czego wynikał taki długi czas oczekiwania? Od lutego to dość długo.
Nie było żadnego konkretnego powodu. Salon mówi, że tyle wynosi czas oczekiwania. Zamawiałem 1.5 DSG + Media System L + alarm + ambient + felgi 18 matt/silver, kolor midnight black. Więc bez szału. Auto odebrałem w piątek i zrobiłem 200 km w weekend, jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ