Aplikacja Cupra connect i My Cupra

MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 138
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Lokalizacja: PY
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Been thanked: 11 times

Re: Cupra connect

Post autor: MacGul »

Wszystko idzie przez serwer.
Łączność serwer <-> auto jest ograniczona w czasie wyłączonego zaplonu. Chodzi o zużycie prądu - nawet nie modułu telematyki ale całego auta - na moment łączności trzeba wybudzić sieć can i ileś tam sterowników.
Zauważ że jak masz zamknięty samochód, staniesz obok i otworzysz go przez aplikację to najpierw auto wydaje „odgłosy” - coś tam się uruchamia, szumi, włączają się lampki pomarańczowe w dziwach i dopiero otwiera. Całość może trwać nawet 20-30 sekund.
Czasami tak też jest że wyłączam zapłon, otwieram drzwi i po zamknięciu auta w apce jest stan np otwarte drzwi - bo aktualny stan już się wysłał na czas.
VZ 310
Maciej
Carlitos
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2023, 01:32

Re: Cupra connect

Post autor: Carlitos »

MacGul pisze: 11 paź 2023, 09:17
Horde pisze: 11 paź 2023, 08:24 Oprogramowanie strasznie niedopracowane.
Zaiste tak jest ;)
na szczęście "tylko" nieaktualny stan pokazuje.
Po uruchomieniu stan auta jest pobierany z serwera ( nie z auta ) - wiec stad ta czasami nieaktualność. W apce iOSowej jak ściągniesz w dół główny ekran przez 2 sekundy to wtedy łączy się z atutem i aktualizuje stan ( ale potrafi tez powiedzieć ze akumulator w aucie prawie rozładowany i zostało tylko 3 proby ;)) .
To, że stan jest nieaktualny może wynikać z braku dostępu do sieci. Jak swój zaparkuje w garażu podziemnym to też mam czasami nieaktualne dane. Na zewnątrz działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Cupra connect

Post autor: Charls »

Po próbie zarejestrowania na cupra connect wywala mi błąd:
Unerwarteter Fehler / Unexpected error / Error inesperado / Erreur inattendue / Errore imprevisto
Es ist ein unerwarteter Fehler aufgetreten. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeit. Die Systembetreuung wurde informiert.

An unexpected error has occurred. Please excuse the inconvenience. System support has been informed.

Se ha producido un error inesperado. Disculpe las molestias. Se ha informado a la asistencia del sistema.

Une erreur inattendue est survenue. Veuillez nous excuser pour le désagrément occasionné. L'administrateur système a été informé.

Si è verificato un errore imprevisto. Ci scusiamo per il disagio. Il servizio di assistenza per il sistema è stato informato.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Cupra connect

Post autor: Charls »

Ktoś może od A do Z opisać, jak połaczyć z autem i aktywować aplikację Cupra Connect? Próbuję już dwunasty raz i nie daję rady!
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Cupra connect

Post autor: Charls »

W końcu się udało, problem był w zbyt słabym łączu internetowym.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Cupra connect

Post autor: Horde »

Jakie macie ceny, ile płaciliście za odnowienie CupraConnect?
U mnie pokazuje 329 zł za rok i 545 zł za 2 lata.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Cupra connect

Post autor: Charls »

Dziś zaglądam do aplikacji i zauważyłem wykrzyknik przy partnerze serwisowym a po wejściu brak choć miałem dodanego, próba wyszukania i dodania kończy się niepowodzeniem. Jak jest u Was?
Awatar użytkownika
Matador
Formenciarz VZ5
Posty: 221
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:52
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 100 times
Been thanked: 87 times

Re: Cupra connect

Post autor: Matador »

Charls pisze: 06 lip 2024, 17:50 Dziś zaglądam do aplikacji i zauważyłem wykrzyknik przy partnerze serwisowym a po wejściu brak choć miałem dodanego, próba wyszukania i dodania kończy się niepowodzeniem. Jak jest u Was?
Też to zauważyłem, brak możliwości dodania serwisu coś zmieniają na serwerach w aplikacji 🤔
Cupra For 1.5 DSG Magnetic Tech Veloz 🇪🇸 2023
marcin cupra vz
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2024, 11:44
Lokalizacja: olkusz
Silnik: 2.0 TSI VZ 310
Has thanked: 1 time

Re: Cupra connect

Post autor: marcin cupra vz »

Witam
Kupilem uzywke VZ bedzie u mnie za dwa tygodnie. Czy bede mogl korzystac jezeli bzlo przypisane do innego wlasciciela przedemna
Mam na mysli czy jak ktos sie zarejestrowal wczesniej na ten vin to ja juz nie bede mogl
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Cupra connect

Post autor: Charls »

Matador pisze: 06 lip 2024, 19:01
Też to zauważyłem, brak możliwości dodania serwisu coś zmieniają na serwerach w aplikacji 🤔
Napisałem mejla przez zakładkę pomoc - obsługa klienta w My Cupra, zobaczymy czy odpiszą
ODPOWIEDZ