Usterki występujące w Cupra Formentor

robak91
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2023, 13:35

Re: Usterki waszych aut

Post autor: robak91 »

Po raz trzeci mój Formentor jest w ASO z powodu usterki układu napędu - awaria start/stop, lane assist/ograniczenie liczby obrotów do 1500. Wymieniono pompę próżniową, wykonano adaptację przepustnicy. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Awatar użytkownika
Fermentor
Formenciarz
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2023, 19:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Fermentor »

robak91 pisze: 11 paź 2023, 13:43 Po raz trzeci mój Formentor jest w ASO z powodu usterki układu napędu - awaria start/stop, lane assist/ograniczenie liczby obrotów do 1500. Wymieniono pompę próżniową, wykonano adaptację przepustnicy. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Możesz napisać jaki silnik, rocznik, przebieg?
___
2.0 190KM DSG 4Drive
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

To jest tak zwany Limp Mode. Na tablicy pojawiają ci się usterki niemal wszystkich systemów. Czy po ponownym uruchomieniu silnika auto działa normalnie?
Jeśli masz możliowość sprawdź jakie kody błedów są zarejstrowane w poszczególnych sterownikach. Jeśli po ponownym uruchomieniu auto działa, to zapewne będziesz miał błąd:
P060C00 "Internal Control Module Main Processor Performance w module silnika 01, może wystąpić jeśli modyfikwałeś w jakiś sposób mapy lub od czasu do czasu pojawia się w niektórych konfiguracjach modułów i ich softwarów.
Jeśli nie możesz ponownie uruchomić, to u mnie przyczyną była wiązka do skrzyni biegów. Jeden z pinów w złączu nie był właściwie osadzony w złączu i działał do mementu aż zupełnie utracił kontakt i skazał mnie na lawetę.
Z ASO kopałem się z miesiąc, niczego nie naprawili, czekali rzekomo na decyczję imporetra ponieważ podejrzewali, że autko mogło być modyfikowane, jednocześniei proponowali od ręki naprawę płatną ale uprzejmie poinformowali, że należy liczyć się z kosztem naprawy około 16kpln za nową mechatronikę skrzyni.
Zabrałem od nich auto i naprawiłem sam w 2 godziny, właściwie instalując pin. Jest gdzieś na formu. Działa do tej pory.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
robak91
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2023, 13:35

Re: Usterki waszych aut

Post autor: robak91 »

Fermentor pisze: 11 paź 2023, 19:06
robak91 pisze: 11 paź 2023, 13:43 Po raz trzeci mój Formentor jest w ASO z powodu usterki układu napędu - awaria start/stop, lane assist/ograniczenie liczby obrotów do 1500. Wymieniono pompę próżniową, wykonano adaptację przepustnicy. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Możesz napisać jaki silnik, rocznik, przebieg?
2.0 310km, 2021, 55000
robak91
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2023, 13:35

Re: Usterki waszych aut

Post autor: robak91 »

rsmiech pisze: 11 paź 2023, 21:35 To jest tak zwany Limp Mode. Na tablicy pojawiają ci się usterki niemal wszystkich systemów. Czy po ponownym uruchomieniu silnika auto działa normalnie?
Jeśli masz możliowość sprawdź jakie kody błedów są zarejstrowane w poszczególnych sterownikach. Jeśli po ponownym uruchomieniu auto działa, to zapewne będziesz miał błąd:
P060C00 "Internal Control Module Main Processor Performance w module silnika 01, może wystąpić jeśli modyfikwałeś w jakiś sposób mapy lub od czasu do czasu pojawia się w niektórych konfiguracjach modułów i ich softwarów.
Jeśli nie możesz ponownie uruchomić, to u mnie przyczyną była wiązka do skrzyni biegów. Jeden z pinów w złączu nie był właściwie osadzony w złączu i działał do mementu aż zupełnie utracił kontakt i skazał mnie na lawetę.
Z ASO kopałem się z miesiąc, niczego nie naprawili, czekali rzekomo na decyczję imporetra ponieważ podejrzewali, że autko mogło być modyfikowane, jednocześniei proponowali od ręki naprawę płatną ale uprzejmie poinformowali, że należy liczyć się z kosztem naprawy około 16kpln za nową mechatronikę skrzyni.
Zabrałem od nich auto i naprawiłem sam w 2 godziny, właściwie instalując pin. Jest gdzieś na formu. Działa do tej pory.
Pierwszy raz w lipcu - samochód już nie odpalił. Drugi raz - przez chwilę jechałam po restarcie, ale dosłownie po 2 km kolejno pojawiły się te same komunikaty o usterce, trzeci raz identycznie. Dzis odebrałam auto z informacją o wymienionej przepustnicy. Błąd wskazywał jednoznacznie na przepustnicę. Nie mam niestety już możliwości dowiedzieć się jakie błędy pojawiły się przy pierwszej i drugiej awarii.
robak91
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2023, 13:35

Re: Usterki waszych aut

Post autor: robak91 »

A przy okazji dowiedziałam się że mimo serwisowania jedynie w ASO - nie obowiązuje już mnie program cupra assistance (2 dni dłużej auto zastepcze) tylko seat assistance.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

W moim przypadku zadziałało cupra asistance. Aczkolwiek skorzystałem z niego dopiero pod koniec miesięcznych przepychanek z aso aby zmobiliziwac aso do działania. Korzystlem z auta przez 5 dni. Cupra assistance wynajmuije auta od lokalnych szemranych wypozyczalni. Wynajem byl przerluzany z dnia na dzień, nie bylo pewnosci czy aso przedluzy wynajem czy masz zwrocic auto zastepcze, opóźnienia w komunikacji pomiędzy wynajmującym, aso i mną, a w umowie, ktora musisz zaakceptowac, za nieterminiwe zwrócenie pojazdu sa kary umowne. Tak to niestety działa. Masakra. Nie widziałem postepu w sprawie wiec zabrałem auto z serwisu które naprawilem samodzuelnie a zastępczego oddałem.
KiMCIO pisze: 30 wrz 2023, 17:18 I pewnie większość. Tych awarii to infotainment z początku produkcji. Zatem raport w buty można wsadzić.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

Daj znać proszę, czy podejrzwam rzekoma wymiana przepustnicy wyeliminowała problem.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
robak91
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2023, 13:35

Re: Usterki waszych aut

Post autor: robak91 »

Na razie (odpukać) auto jest sprawne. Jeśli chodzi o assistance poinformowano mnie na infolinii że cupra assistance jest na 2 lata, potem jeśli auto serwisowane jest w ASO - przechodzi na inne warunki - seat. Dokumenty które otrzymałam po zakupie są inne. Swoją drogą na stronie cupra official auto zastepcze jest do 10 dni i taka tez ofertę dostalam w czasie pierwszego zgłoszenia w lipcu, mimo że cupra była już 2letnia.
Rybak
Formenciarz
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2023, 23:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Rybak »

Cupra assistance działa jedynie jeśli auto zjeżdża na lawecie, tak?
ODPOWIEDZ