Opony Run Flat

MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Opony Run Flat

Post autor: MisterBolt »

Cześć,
Montował ktoś opony typu run flat do formentora?
Zamówiłem i już mi przyszły Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard, a w instrukcji obsługi znalazłem teraz:
● W tym pojeździe nie można zakładać opon antyprzebiciowych! Ich założenie może być przyczyną wypadków lub uszkodzenia pojazdu.
W poprzednim samochodzie też miałem system monitorowania ciśnienia brany z różnicy obrotu kół, ale nie interesowałem się tym bo już go kupiłem z oponami runflat.
Macie jakieś doświadczenia?
Dostaliście świadectwo homologacji przy zakupie? Dzwoniłem do salonu, że nie dostałem i mi powiedzieli żebym się z importerem kontaktował, a tam od razu info na stronie, że 190zł za duplikat. 😄
2023 VZ 310KM
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Silnik: 1.5 TSI 150
Been thanked: 9 times

Re: Opony Run Flat

Post autor: Kriss »

Muszą być koła z czujnikami.
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Opony Run Flat

Post autor: UsZ_ »

Kriss pisze: 16 paź 2023, 20:38 Muszą być koła z czujnikami.
Nieprawda, tutaj spadek ciśnienia w kole jest brany z czujnika ABS, dlatego można śmiało zakładać koła aftermarketwo na zimę, bo nie trzeba dokladać czujników.
MisterBolt pisze: 16 paź 2023, 18:06 Cześć,
Montował ktoś opony typu run flat do formentora?
Zamówiłem i już mi przyszły Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard, a w instrukcji obsługi znalazłem teraz:
● W tym pojeździe nie można zakładać opon antyprzebiciowych! Ich założenie może być przyczyną wypadków lub uszkodzenia pojazdu.
W poprzednim samochodzie też miałem system monitorowania ciśnienia brany z różnicy obrotu kół, ale nie interesowałem się tym bo już go kupiłem z oponami runflat.
Macie jakieś doświadczenia?
Dostaliście świadectwo homologacji przy zakupie? Dzwoniłem do salonu, że nie dostałem i mi powiedzieli żebym się z importerem kontaktował, a tam od razu info na stronie, że 190zł za duplikat. 😄
Jeśli producent twierdzi że nie można, to bym nie montował i jeśli zamawiałeś przez neta, to bym zwrócił towar. Masz do tego prawo.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 27 times

Re: Opony Run Flat

Post autor: KiMCIO »

MisterBolt pisze: 16 paź 2023, 18:06 Cześć,
Montował ktoś opony typu run flat do formentora?
Zamówiłem i już mi przyszły Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard, a w instrukcji obsługi znalazłem teraz:
● W tym pojeździe nie można zakładać opon antyprzebiciowych! Ich założenie może być przyczyną wypadków lub uszkodzenia pojazdu.
W poprzednim samochodzie też miałem system monitorowania ciśnienia brany z różnicy obrotu kół, ale nie interesowałem się tym bo już go kupiłem z oponami runflat.
Macie jakieś doświadczenia?
Dostaliście świadectwo homologacji przy zakupie? Dzwoniłem do salonu, że nie dostałem i mi powiedzieli żebym się z importerem kontaktował, a tam od razu info na stronie, że 190zł za duplikat. 😄
Jak zarejestrowałeś auto bez homologacji? Może oddałeś w urzędzie? Albo zgubiłeś? Na pewno kopia jest w urzędzie, poproś ładnie o kopie.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Opony Run Flat

Post autor: MisterBolt »

Mam w leasingu, więc może za 1,5 roku mi oddadzą 😄

Już zamówiłem wymianę, nie chciało mi się już nad tym zastanawiać.
2023 VZ 310KM
Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Re: Opony Run Flat

Post autor: Paleus »

Bridgestone Blizzak LM005 (bez DriveGuard w nazwie) to nie run flat, a też świetna opona.
MisterBolt
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2023, 08:21
Has thanked: 1 time

Re: Opony Run Flat

Post autor: MisterBolt »

Dokładnie na takie wymieniłem
2023 VZ 310KM
eyeballer
Formenciarz
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:46

Re: Opony Run Flat

Post autor: eyeballer »

Co ciekawe ja w ASO przy zakupie auta dostałem zimówki na runflatach pomimo że w instrukcji jest napisane ze nie powinno się jezdzic takimi oponami. I powiem Wam nigdy więcej. Mam felgi 19 a opony z takim niskim profilem i do tego jeszcze runflaty powodują że czuje się każdą nierówność. Po zmianie na letnie nie runflat zdecydowanie jeżdzi się bardziej komfortowo.
KiMCIO
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 311
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:21
Lokalizacja: FZ
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 34 times
Been thanked: 27 times

Re: Opony Run Flat

Post autor: KiMCIO »

Fakt, runflat to jak by jeździć na pełnych oponach, Compensy niskim profilu robi masakrę z zadkiem i kręgosłupem.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 1131
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GKA
Silnik: 1.5 TSI 150
Has thanked: 242 times
Been thanked: 197 times

Re: Opony Run Flat

Post autor: Charls »

Kupiłem kiedyś BMW X1 na runflatach, tragedia, wymieniłem na zwykłe wzmacniane XL, komfort o niebo lepszy
ODPOWIEDZ